Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620457 razy)
agrest
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 148



« Odpowiedz #645 : Listopad 10, 2008, 21:29:27 »

Dzięki--a co bys zmienił-moze pózniej mi sie przyda taka inf..
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #646 : Listopad 10, 2008, 21:43:07 »

W zasadzie wszystko oprocz gabek i wlokniny . Ale to inna bajka . To co masz tez jest ok .Ale na zasadzie : zawsze moze byc lepiej uzywam mediow ,JBL'a i Dennerle -to taka malo znana firma w Polsce .Nie proponuje ,bo sa to rzeczy duzo drozsze .Przez sporo czasu ,majac dostep przetestowalem na wlasnych akwariach i nie tylko wiele . Nie wszystko ale wiele .
Zapisane
agrest
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 148



« Odpowiedz #647 : Listopad 10, 2008, 21:59:44 »

Juz działam i robie tak jak doradziłes.  Na razie bedzie tak, a potem -zobaczymy... dzieki i pozdr
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #648 : Listopad 10, 2008, 22:05:37 »

Nie ma sprawy . Nie zapomnij przeplukac kazdego gadzeu najlepiej na sitku lub durszlaku czy siateczce . Good !
Zapisane
jumiles
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #649 : Listopad 11, 2008, 20:15:04 »

witam, potrzebuję kupić filtr do akwa 700 litrów, który będzie działał wyłącznie jako mechaniczny (biologiczny będzie oddzielnie). Myślałem o eheimie classic 2260 ale nie jestem pewien czy potrzebuję aż tak dużego przepływu 1900l/h jeżeli to ma być wyłacznie mechaniczny. Prośba o pomoc.
Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #650 : Listopad 11, 2008, 21:07:03 »

proponuje unimax 700 bez lampy, jako wypełnień użyć samych gąbek
Zapisane
jumiles
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #651 : Listopad 12, 2008, 11:06:48 »

jako wypełnienia oczywiście będą gąbki, ale zdecydowanie jestem za ehaimem.

Moje pytanie dotyczy więc tylko i wyłącznie jaki przepływ wody na godzinę ma mieć filtr
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #652 : Listopad 12, 2008, 13:08:15 »

Moje pytanie dotyczy więc tylko i wyłącznie jaki przepływ wody na godzinę ma mieć filtr
4-5 razy objętość akwarium
Zapisane

schumi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #653 : Listopad 14, 2008, 18:53:56 »

Mam pytanie tego typu: Czy ma sens kupowac filtr TETRA EX 1200 do mojego akwarium ktore ma 350l i w ktorym mam juz filtr podzwirowy??? Dodatkowo jeden wewnetrzny ale nie wiem o jakiej przepustowosci,bo stare jak swiat? Prosze o porade. Z gory dziekuje Wink
Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #654 : Listopad 14, 2008, 23:06:59 »

Cytat: jumiles  Listopad 12, 2008, 13:06:48
Cytuj
zdecydowanie jestem za ehaimem
zdecydowanie odradzam serię classic, osobiście posiadam w drugim zbiorniku clasica i prócz tego że ma bardzo prostą budowę nic dobrego o nim powiedzieć nie mogę, a zrobisz jak zechcesz
Zapisane
sivy
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #655 : Listopad 17, 2008, 19:23:39 »

Do posiadaczy AQUAEL Turbo 350 - jakie tam jest mocowanie tzn. wieszak - czy wejdzie z boku pod standardową pokrywę??? może ktoś ma zdjęcie???
Zapisane
czesio 11
Gość
« Odpowiedz #656 : Listopad 17, 2008, 20:17:25 »

Ja ma zdjęcie
Zapisane
Dzierzka666
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #657 : Listopad 18, 2008, 13:30:28 »

Hejka, mam pytanie o filtr, więc piszę tutaj. Akwarium podane w opisie, ale mam filtr do d*** jednym słowem. Jaki byście polecili (dodam skromnie, że marzylby mi się taki z deszczownicą, ale boję się o lampę w pokrywie)?
Zapisane

Akwarium 50L, pływają  gurami złote x2, i zbrojnik lamparci; rosną lileopsis, zwartka, parę pistii i rzezucha lirowata, nurzaniec, moczarka i różdżyca rutewkowa
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #658 : Listopad 18, 2008, 14:36:10 »

Hejka, mam pytanie o filtr, więc piszę tutaj. Akwarium podane w opisie, ale mam filtr do d*** jednym słowem. Jaki byście polecili (dodam skromnie, że marzylby mi się taki z deszczownicą, ale boję się o lampę w pokrywie)?

do d*** jednym słowem to ty masz obsadę w tym baniaku. i wymianą obsady się zajmij przede wszytkim. zamiast gurami prętniki, zamiast danio np razbory (jeżeli chcesz zachowac azjatycki charakter obsady) i to wszytko na co stać ten litraż. wtedy może się okazać ze filtr nie jest do d****. chyba, że masz na myśli jego uszkodzenie mechaniczne i konieczność wymiany.  a jesli nie to być może wystarczy wymiana wkładów na inne by był wydajniejszy. jaki to filtr?

generalnie przy takim litrażu szkoda siana na kubełek. do filtrów wewn też można domontować deszczownię. ale filtr wewn w takim litrazu niepotrzebnie zajmuje miejsce, którego i tam jest mało. najlepsze rozwiazanie to IHMO kaskada. jeśli pokrywa jest kupna typu "wromak" to łatwo ją przyciać by filtr się wmieścił na tylnią szybę.
Zapisane

Dzierzka666
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #659 : Listopad 18, 2008, 20:13:44 »

No cóż, nic nie poradzę, że mam to, co mi się podoba...i w miarę pasuje do siebie. Szczerze nie zależy mi na "jednonarodowym" gatunkowaniu zbiornika. Ale to chyba temat do innego wątku? Filtr mam z firmy Atman i nie daje rady z filtrowaniem wody, może faktycznie przez obsadę, ale ogólnie kiepsko się spisuje, dlatego chciałabym go zmienić na coś lepszego. Niestety, pokrywa co prawda kupna, ale używana i nie wiem, jakiego jest typu, wiem tylko, że całe okablowanie świetlowki ma z tyłu.
Zapisane

Akwarium 50L, pływają  gurami złote x2, i zbrojnik lamparci; rosną lileopsis, zwartka, parę pistii i rzezucha lirowata, nurzaniec, moczarka i różdżyca rutewkowa
Strony: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: