Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615837 razy)
grooha
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #540 : Wrzesień 25, 2008, 17:32:58 »

cze, jestem nowy. możecie powiedzieć i doradzić jaki mam kupić filtr-marka i inne dane, akw 216L. proszę o rady
Zapisane
kubako
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #541 : Wrzesień 25, 2008, 19:44:29 »

Co włożysz do środka to tylko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeżeli zależy Ci na filtracji mechanicznej to pakuj wszystko co będzie czyścić Ci wodę, natomiast gdy chcesz powiększyć złoże biologiczne to polecam keramzyt bo i tani i posiada dużą powierzchnię.

No właśnie po to piszę, że planuję założyć welonarium, żeby moje cele były jasne :-) Wiadomo, że jedna welonka dość dużo brudzi, a co dopiero dwie lub trzy... Zastanawiam się więc, co najlepiej się sprawdzi przy tych rybkach. W chwili obecnej mam krążki ceramiczne, biokule, gąbki, watę filtracyjną no i woreczek z węglem, który mam za kilka dni wyjąć a cośna jego miejsce wsadzić...
Zapisane

akwa 112l proste (80x35x40)
oświetlenie 2x18w
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #542 : Wrzesień 25, 2008, 20:23:06 »

Już odpowiedziałem Tobie Smiley Zauważ że co byś nie wpakował do środka to i tak osiedlą się na tym medium bakterie nitryfikacyjne. Dasz dodatkową gąbkę a zyskasz na filtracji mechanicznej, ale i na biologicznej również tyle że wtedy wydajność filtra spadnie l/h. Zastosujesz keramzyt jak radziłem zyskasz filtrację biologiczną i znikomą mechaniczną, ale nie zadławisz nim tak filtra jak gąbką czy innym medium do filtracji mechanicznej. Producent w tetra ex 700 umieszcza 4 gąbki do filtracji mechanicznej i piąta to włóknina, dlatego problem filtracji mechanicznej rozwiązany. Zakup keramzyt (3zł opakowanie) i powinieneś być zadowolony, a jeżeli nie to zawsze możesz wpakować dodatkową gąbkę.
Zapisane

Lucky
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 402


« Odpowiedz #543 : Wrzesień 25, 2008, 20:31:43 »

Jak glosno pracuja wasze filtry wewnetrzne?

czy slychac ciagle brrrrrrrr i jakies rzęzienie itp czy w pokoju cichutko i nic a nic nie slychac?
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #544 : Wrzesień 25, 2008, 21:02:01 »

czy slychac ciagle brrrrrrrr i jakies rzęzienie itp czy w pokoju cichutko i nic a nic nie slychac?
Aquael FAN 1 plus. Cisza jak makiem zasial Wink  Good ! (hehe)
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #545 : Wrzesień 25, 2008, 21:03:30 »

Ja mam w 53l turbo filter 350 aquaela i jest cichutkiiiii. Tak samo jest w drugim akwa 112l. Tyle ze tam jest 650 i tez jest cichooo Smiley
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
Lucky
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 402


« Odpowiedz #546 : Wrzesień 25, 2008, 21:16:54 »

czyli tylko u mnie jakies brzeczenie jak w filtrach  10 lat temu:/ hmmmm:/
Zapisane
kubako
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #547 : Wrzesień 26, 2008, 07:02:57 »

Już odpowiedziałem Tobie Smiley

Ale wolałem się upewnić :-)

Cytuj
Zastosujesz keramzyt jak radziłem zyskasz filtrację biologiczną i znikomą mechaniczną, ale nie zadławisz nim tak filtra jak gąbką czy innym medium do filtracji mechanicznej.

Tak właśnie zrobię. Wielkie dzięki! A to, że mam keramzyt w podłożu nie będzie problemem?
Zapisane

akwa 112l proste (80x35x40)
oświetlenie 2x18w
groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #548 : Wrzesień 26, 2008, 11:17:55 »

Pytanko:

Jakie są Wasze opinie i doświadczenia z umieszczaniem wlotu i deszczownicy od filtra z jednej strony akwarium?

Obecnie mam po jednej stronie w rogu wlot ze skimmerem, a na przeciwległej ściance bocznej zainstalowaną deszczownicę - czyli puszcza wodę wzdłuż akwarium.
Jakie są za a jakie przeciw zamontowaniu tej deszczownicy po tej samej stronie co wlot - też na bocznej ściance?

filtr Tetra EX700, zbiornik 105 l prostokąt docelowo roślinny.
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #549 : Wrzesień 26, 2008, 11:26:24 »

U mnie wlot i wylot są w tym samym rogu tyle że dysza wylotowa jest ustawiona tak, że woda opływa dookoła całe akwarium
Zapisane

speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #550 : Wrzesień 26, 2008, 14:51:44 »

Tak właśnie zrobię. Wielkie dzięki! A to, że mam keramzyt w podłożu nie będzie problemem?
Nie, nie bedzie problemu podłoże samo w sobie jest też filtrem Wink
Zapisane

lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #551 : Wrzesień 26, 2008, 20:48:46 »

Mam pytanie odnosnie wkladow do filtra tetra tec 1200.
Jutro go uruchamiam i chce wywalic z jednego pojemnika wegiel i wsadzic tam zeolit,
ale slyszalem w zoologiku ze on "likwiduje" z wody jakies potrzebne rzeczy
dla roslinek?? czy to prawda? Wink
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #552 : Wrzesień 26, 2008, 21:16:24 »

Usuwa NO3/amoniak - więc podstawowe składniki odżywcze - w tym sensie się zgadza.
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #553 : Wrzesień 26, 2008, 21:18:09 »

Mam pytanie odnosnie wkladow do filtra tetra tec 1200.
Jutro go uruchamiam i chce wywalic z jednego pojemnika wegiel i wsadzic tam zeolit,
ale slyszalem w zoologiku ze on "likwiduje" z wody jakies potrzebne rzeczy
dla roslinek?? czy to prawda? Wink
Coś tam wiesz ale nie do końca doczytałeś wystarczy wikipedia nie wspominając o google.
Po co chcesz zastępować wegiel zeolitem skoro nie wiesz jakie ma właściwości i co tak dokładnie on robi?
Z wikipedii:
Ma znaczenie naukowe (jako wskaźnik warunków i charakteru przeobrażeń skal metamorficznych) i kolekcjonerskie.
Ze względu na specyficzne cechy strukturalne zeolity wykorzystywane są w charakterze sit molekularnych, umożliwiających rozdział różnych mieszanin i substancji.
Mają zastosowanie różnych działach przemysłu chemicznego – przy produkcji proszków do prania (znajdują zastosowanie do zmiękczania wody), przy produkcji nawozów mineralnych.
W przemyśle spożywczym – dodatek do paszy dla zwierząt, w petrochemii.
Stosowane są również do uzdatniania wody, gdyż powodują wymianę kationu wapnia na sód.
Stosowane są jako substancja osuszająca, mają zastosowanie do oczyszczania gazów i ścieków – doskonale wychwytują jony ołowiu, cynku, miedzi, rtęci, oraz promieniotwórcze izotopy strontu i cezu.
Stanowią doskonały surowiec do wyrobu cementu, lekkich kruszyw i papieru.
Używane jako wkład filtracyjny w filtrach akwariowych, ze względu na neutralizowanie szkodliwego amoniaku i fosforanów.
Czym żywią się rośliny... jednak wszystko zależy od tego jaki masz litraz, obsadę, roślinność, światło, czy podajesz nawozy... ogólnie kazde akwarium jest inne więc radzę uzupełniać wiedzę i wyciągać wnioski Wink
Zapisane

kubako
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #554 : Wrzesień 28, 2008, 15:20:54 »

Witam,
kilka postów wyżej pisałem o wymianie wkładu z węgla na keramzyt. Dziś dokonałem tejże wymiany i wszystko ok. Mam pytanie odnoście tego wkładu węglowego - wyrzucić, czy zostawić na "kiedyś tam"? Wydaje mi się, że powinienem wyrzucić, gdyż węgiel zaabsorbował syf z akwa ale wolę się upewnić, żeby później pieniędzy nie tracić...
Zapisane

akwa 112l proste (80x35x40)
oświetlenie 2x18w
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: