Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620257 razy)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #465 : Sierpień 07, 2008, 20:17:22 »

Gdzie moge poczytac o tych bakteriach? Bo zielono mi;)

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=7951.0 moze to Ci troche pomoze Wink
Co do tego:
przepraszam za capslock ale na koncu zauwazylem,ze jest wlaczony;)

Wcisnij 5x klawisz shift nastepnie kliknij na ustawienia i na samym dole "zaptaszkuj" "uzyj funkcji klawisze przelaczajace" i na ok Wink Gdy bedziesz wlaczac lub wylaczac capslocka toi bedziesz mial sygnal dzwiekowy Wink Troche ułatwia życie  Grin
U mnie chyba nie dziala to 5x shift, moze na viscie to nie smiga ?

Otwórz stronę Ułatw korzystanie z klawiatury, klikając przycisk Start, klikając kolejno polecenia Panel Sterowania, Ułatwienia dostępu, Centrum ułatwień dostępu, a następnie klikając polecenie Ułatw korzystanie z klawiatury.
Znalazlem gdzies na necie spcjalnie dla Ciebie Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 21:27:13 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #466 : Sierpień 07, 2008, 20:39:50 »

U mnie chyba nie dziala to 5x shift, moze na viscie to nie smiga ?

W kwesti tego CO2 to jeszcze dla mnie troche nie jasne.
Widze,ze do filtra ktory zakupilem dostane sporo broszur wiec napewno poczytam.
Zastanawiam sie jeszcze apropo tych bakteri,bo razem z filtrem otrzymam
TETRA Safe - >opis ponizej
   Tetra AquaSafe uzdatnianie wody (konieczny do przygotowania wody w każdym akwarium). Woda wodociągowa, którą wlewamy do akwarium ma niewiele wspólnego z tą, która występuje w naturalnych, nieskażonych rzekach i jeziorach. Zawiera ona chlor, metale ciężkie i inne substancje mogące zaszkodzić rybom, aby przygotować ją dla ich potrzeb konieczne jest jej uzdatnienie. Służy do tego Tetra AquaSafe to bardzo skuteczny, natychmiastowo działający preparat, który całkowicie neutralizuje trujący, niebezpieczny dla ryb akwariowych chlor, zamieniają go w nieszkodliwe chlorki. Umożliwia szybkie i bezpieczne zarybienie zbiornika. Polecany w przypadku zakładania nowego akwarium, każdorazowej wymiany wody, w trakcie transportu ryb, okresie kwarantanny i rekonwalescencji. Przyspiesza okres rekonwalescencji. Zawiera magnes oraz działającą antystresowo witaminę B1. Stabilizuje poziom pierwiastków śladowych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju roślin. Zawiera koloidy chroniące naskórek ryb, posiada dodatek magnezu i witamin z grupy B.


Czy moge zrobic w ten sposob.
Gdy odpale filtry,  i grzalke. Dodam ten srodek TETRA SAFE
Po ilu dniach moge sadzic rosliny? I kiedy dodac bakterie?
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #467 : Sierpień 07, 2008, 22:36:14 »

Rośliny od razu tylko z rybami poczekaj. Kup jeszcze szczepy bakterii a jak nie to daj szczyptę pokarmu do wody.
Zapisane

bladefist
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 88


WWW
« Odpowiedz #468 : Sierpień 11, 2008, 23:17:38 »

a 5x shift pod vistą działa - coś źle robisz - wciśnij po prostu 5 razu shift'a (1 2 3 4 5) i pojawia się okienko w którym klikasz na link ...
Zapisane

Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #469 : Sierpień 12, 2008, 08:35:13 »

z calym szacunkiem, ale na tyle powaznym czlowiekiem jestem aby umiec 5 razy kliknac szift, efekt jest tego taki,ze nic sie nie dzieje.
Moze ta funkcja u mnie jest wylaczona,a moze mam inna viste...
Zapisane
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #470 : Sierpień 12, 2008, 08:37:28 »

Takie posty powinny być o każdym dziele np. o pokrywach.
Pozdrawiam.
Zapisane
itil
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #471 : Sierpień 12, 2008, 09:39:37 »

Jestem nowym użytkownikiem forum - witajcie Smiley.

Mam takie pytanie: który filtr Waszym zdaniem byłby lepszy do 160 litrowego akwarium z pielęgniczkami: Aqua Szut kaskada N500 czy Aquael FZN2? Czy ktoś z Was kto używa któregoś z tych filtrów mógłby napisać o nim kilka słów (awaryjność, wydajność etc.)? Serdeczne dzięki z góry.
Zapisane
sebox188
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89


« Odpowiedz #472 : Sierpień 12, 2008, 09:44:42 »

Nie polecam ani tego ani tego ale jak juz to chyba bym wybral Aqua Szut kaskada N500
Zapisane
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #473 : Sierpień 12, 2008, 11:45:37 »

Mam jeszcze pytanie do was koledzy, czy w tym filtrze jak juz wszystko zamontowalem i wiem ile gdzie potrzeba wezow, czy moge je uciac?
Bo one sa przynajmniej 2x dluzsze niz wymaga tego moja sytuacja. Czy bedzie to mialo jakis niekorzystny wplyw na filtr,czy wrecz przeciwnie bedzie on sie mniej meczyl przy rotacji wody?Huh
chcialbym sie rowniez dowiedziec jaki trzeci wklad wstadzic oprocz wegla aktywnego i zealotu mineralnego, bo ceramiki mi nie przyslali czy ceramika bedzie ok?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=410624869
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #474 : Sierpień 12, 2008, 14:50:33 »

Węże po to są długie abyś mógł wymierzyć ile Ci trzeba i wtedy tniesz je a jeżeli chodzi o wkłady do filtra to nie pakuj do środka węgla. Stosuje się go do usuwania z wody leków i całej chemii. Zamiast węgla mieść w pojemniku keramzyt a znajdziesz go w kastoramie czy jakimś ogrodniczym.
Zapisane

xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #475 : Sierpień 12, 2008, 18:43:27 »

Jestem nowym użytkownikiem forum - witajcie Smiley.

Mam takie pytanie: który filtr Waszym zdaniem byłby lepszy do 160 litrowego akwarium z pielęgniczkami: Aqua Szut kaskada N500 czy Aquael FZN2? Czy ktoś z Was kto używa któregoś z tych filtrów mógłby napisać o nim kilka słów (awaryjność, wydajność etc.)? Serdeczne dzięki z góry.

korzystam z fzn 2. jest po jednym serwisie, padła cała głowica, troszkę burczy czasami, a używam go w 25 litrach jako filtr biologiczny wolnoprzepływowy, ogólnie nie jest zły ale 160 l + pocięta przykrywa to chyba zły pomysł. mój szwagier ma fzn3 w 112l i nie narzeka, zero awaryjności od 2 lat, woda czyściutka.
uważam, że fzn3 to przy niedużej obsadzie gatunkowej będzie spoko, najlepiej ryby z rzek lubiące silniejszy ruch wody, jeżeli powolna obsada to ten sam filtr tylko lekko przykręcony mógłby być, w jedną przegrodę można zarzucić np. sera siporax mini i powinien się sprawdzić.
absolutnie nie widzę fzn 2 w 160 litrach, chyba, że garstka neonków będzie, bądź też lubisz częste odmulanie, chyba, że zastosujesz np. plenum.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 18:45:50 wysłane przez xenotodon » Zapisane
itil
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #476 : Sierpień 13, 2008, 09:05:57 »

Nie polecam ani tego ani tego ale jak juz to chyba bym wybral Aqua Szut kaskada N500

Czemu nie polecasz? Psują się, są mało wydajne?
Zapisane
Ginger_Ice
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #477 : Sierpień 16, 2008, 19:08:44 »

Mam pytanie odnośnie filtra aqua-szut Turbo N 750. Mam go około dwa lata i myślę, że wirnik się uszkodził... Otóż w pojemniczku na to waciaste coś jest też chyba miejsce na płytki ceramiczne. Kilka dni temu kupiłem je (sera biopur forte) i wsadziłem trochę... Tylko, że po kilku dniach coś się zepsuło i woda w ogóle nie leci (chociaż słyszę jak działa filtr). Zastanawiam się, czy ta zielona siateczka co jest w środku tego pojemniczka wcale nie jest przeznaczona na te płytki, a ja wkładając te płytki przyczyniłem się do uszkodzenia wirnika (ostatnio jak wymieniałem "watę" to zauważyłem kilka czarnych listeczków. Nie miałem jednak okularów i nie jestem pewien, czy to nie były odpadnięte listki od wirnika (myślałem, że to może jakie
Zapisane
Ginger_Ice
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #478 : Sierpień 16, 2008, 19:12:06 »

Mam pytanie odnośnie filtra aqua-szut Turbo N 750. Ma około dwóch lat i myślę, że wirnik się uszkodził... Otóż w pojemniczku na to waciaste coś jest też chyba miejsce na płytki ceramiczne. Kilka dni temu kupiłem je (sera biopur forte) i wsadziłem trochę... Tylko, że po kilku dniach coś się zepsuło i woda w ogóle teraz nie leci (chociaż słyszę jak działa filtr). Zastanawiam się, czy ta zielona siateczka co jest w środku tego pojemniczka wcale nie jest przeznaczona na te płytki, a ja wkładając te płytki przyczyniłem się do uszkodzenia wirnika (ostatnio jak wymieniałem "watę" to zauważyłem kilka czarnych listeczków. Nie miałem jednak okularów i nie jestem pewien, czy to nie były odpadnięte listki od wirnika (myślałem, że to może jakieś listki, które odpadły od nowej roślinki którą kupiłem...)
Czy i gdzie mogę kupić nowy wirnik do tego filtra i czy rzeczywiście to jest zepsute ?

Z góry dziekuję.
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #479 : Sierpień 17, 2008, 11:47:19 »

a czy nie możesz wyjąć wirnika i zobaczyć czy ma łopatki?
Zapisane
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: