Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620915 razy)
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #450 : Sierpień 07, 2008, 13:05:34 »

A co to za filtr? Co to za jakaś egzotyczna firma? Chińska? Nie lepiej poszukać czegoś bardziej znanego i sprawdzonego?
Poza tym dziwi mnie ten gratis: wkłady filtracyjne... Ha.. każdy kubełek ma wkłady filtracyjne, przynajmniej gąbkę i węgiel...
Poza tym jeśli jesteś początkujący to paletki zdecydowanie odradzam.
Zapisane

Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #451 : Sierpień 07, 2008, 13:15:48 »

Dzieki za odpowiedz
Co prawda nie uzyskalem jeszcze odpowiedzi na pytanie czy bedzie potrzebny dodatkowy brzeczyk?
Zapisane
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #452 : Sierpień 07, 2008, 13:30:22 »

Dzieki za odpowiedz
Co prawda nie uzyskalem jeszcze odpowiedzi na pytanie czy bedzie potrzebny dodatkowy brzeczyk?

Wszystko zależy od tego co tam chcesz trzymać (też odradzam paletki na początek) i jak będziesz miał urządzone akwarium - ilość roślin, deszczownica itp. Zresztą tematów o napowietrzaniu i brzęczykach było trochę radzę poszukać.
Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #453 : Sierpień 07, 2008, 13:33:49 »

Dzieki za odpowiedz
Co prawda nie uzyskalem jeszcze odpowiedzi na pytanie czy bedzie potrzebny dodatkowy brzeczyk?
Brzęczyk (dodatkowe napowietrzanie) nie będzie ci potrzebne jeśli ustawisz deszczownię tak, żeby ci poruszała lustrem wody.
Zapisane

speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #454 : Sierpień 07, 2008, 15:41:17 »

Jako biologiczny powinien spokojnie dać radę - dodatkowo zakup filtr wewnętrzny co będzie robił za mechaniczny Wink
Zapisane

xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #455 : Sierpień 07, 2008, 18:25:32 »

speedeecat dobrze radzi. dodatkowy filtr wew. będzie lepszy niż brzęczyk, a do tego oczyści wodę i napowietrzy. paletki hodowlane lubią wysoką temp., a w takiej zawsze jest mało tlenu. co do stopnia ich trudności to poczytaj sobie artykuły w magazynie akwarium (pt."nie taki diabeł straszny"). ryba jak każda inna, tylko trzeba zachować kilka prostych zasad i umieć kupić egzemplarze zdrowe bez pasożytów lub chore i je odkazić - jest parę prostych sposobów. Good !
Zapisane
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #456 : Sierpień 07, 2008, 18:37:55 »

Super,dzieki za info.
Mam jeszcze prosbe abyscie zaproponowali mi jakiego rodzaju filtr wewnetrzny kupic.
Chodzi mi o to aby byl w miare dobry ale tez bez prrzesady. Budzet jest skromny !! :-D

Pzdr.
Zapisane
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #457 : Sierpień 07, 2008, 18:46:25 »

Jeszcze sie tak zastanawiam,bo tam niby pisze przy tym filtrze ,ze

"Doskonale oczyszczają (wiele warstw !!!) wodę z zabrudzeń mechanicznych takich jak np.: resztki pokarmu, gnijące części roślin, odchody. BIO-Gąbka jest bardzo dobrym siedliskiem dla bakterii nitryfikacyjnych oczyszczających wodę z związków azotowych (przetwarzają toksyczny NH4 oraz NO2 )."


Twierdzicie,ze nie da rady?
Nie planuje dawac wielu ryb i roslin (btw)
Zapisane
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #458 : Sierpień 07, 2008, 18:55:35 »

Użyj opcji "zmień" i dopisuj w poście Smiley
Co do filtra wewnętrznego to nie myśl o tym żeby tam bakterie hodować  Grin bo będziesz go dość często czyścił. Najlepszym filtrem wewnętrznym jest drobniutka gąbka i pompa do niej przykładowo zobacz na moje akwa  Good !
Zapisane

xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #459 : Sierpień 07, 2008, 19:03:12 »

proponuję aqua-el turbo 650 lub aqua-szut turbo 550. dla paletek wystarczy.

co do filtra to mam rozumieć, że nie ma w nim wkładu ceramicznego? gąbka też jest dobrym materiałem biologicznym ale najlepiej drobnooczkowa, jeśli nie ma ceramiki to najtaniej będzie go zarzucić dodatkowo keramzytem lub żwirem.

co do roślin i paletek to pozostaje ci niewiele gatunków które wytrzymują wysokie temp. no i od czasu do czasu antybiotyki może będziesz musiał wlać (szczególnie dla nowo zakupionych ryb) na pasożyty, a antybiotyki wręcz rozpuszczją liście roślin. koniecznie też zasiedl akwarium bakteriami (np. nitrivec), chyba, że nie spieszy ci się z zarybianiem zbiornika.

czy ta  "biogąbka" jest powlekana jakimś środkiem? - wygląda na jakąś ściemę Grin
Zapisane
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #460 : Sierpień 07, 2008, 19:25:49 »

Dzieki za odpowiedzi.
Wyslalem zapytanie na priv.
Czy 3 tygodnie starczy od momentu zalania zbiornika?
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #461 : Sierpień 07, 2008, 19:32:09 »

myślę, że starczy. tylko dobrze by było, żeby coś tam robiło kupkę dla bakterii nitri.

Zapisane
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #462 : Sierpień 07, 2008, 19:36:57 »

Gdzie moge poczytac o tych bakteriach? Bo zielono mi;)
Albo czy ktos moze wytlumaczyc o co w tym chodzi?
Gdzie kupic kiedy dodac??
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #463 : Sierpień 07, 2008, 19:46:37 »

wpisz w wyszukiwarce cykl azotowy w akwariach, najprostszy opis jest np. w wikipedii.
bakterie kupisz w zoologicznym, np. sera nitrivec, tylko trzeba je jeszcze utrzymać przy życiu przez 3 tyg., potrzeba im kupki lub jakąś tabletkę pokarmową np. sera viformo. obowiązkowo odpal filtr od początku zalania zbiornika. wyrwij też ulotki z zoologa o zakładaniu akwarium.
 
Zapisane
Cichy-Figa
Nowy
*
Wiadomości: 29



« Odpowiedz #464 : Sierpień 07, 2008, 19:48:13 »

Dzieki dzieki dzieki.
Zabieram sie do lektury.
Zapisane
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: