Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615743 razy)
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #345 : Marzec 19, 2008, 20:10:21 »

Masz jeszcze Hagena i Aquael do wyboru (choc troche drozej):
http://www.allegro.pl/item327651791_hagen_fluval_205_gratisy_pakiet_gratisow_.html
http://www.allegro.pl/item329680178_filtr_aquael_unimax_150_nowy_gwarancja_krakow.html
Podobnie jak poprzednicy polecam jednak cos już sprawdzonego Wink.
Jabym kierował się przede wszystkim objętością filtracyjną, potem przepływem Wink
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2008, 20:12:36 wysłane przez Ropek » Zapisane

Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #346 : Marzec 21, 2008, 16:21:27 »

No to ja mam pytanko:kupiłam nie tak dawno filtr aqua szut turbo550,wewnętrzny.Problem polega na tym że czasem jak go włącze to silnik działa(bo trochę słychać)a woda nie leci.Ostatnio parę razy go wyłączałam,rozkręcałam,ale wydawało mi się że w środku wszystko ok.Zaczął normalnie działać dopiero po tym jak go otworzyłam i poruszałam trochę wirnikiem i znowu włączyłam(w akwarium,pod wodą oczywiście).Czy on zawsze tak działa,musi się odpowietrzyć albo coś???A może oddać to cholerstwo do sklepu,bo jest jeszcze na gwarancji  Huh
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #347 : Marzec 21, 2008, 16:31:34 »

Jeżeli możesz to oddaj po co masz sie męczyc?  Afro nie wiem jakie masz akwa - wtedy znalazłoby się coś może innego Wink Mało tego filtr wewnętrzny moim zdaniem nie powinien być w ogole słyszalny jedyne co powinno być słychać to wylatujące bąbelki powietrza.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 16:33:05 wysłane przez speedeecat » Zapisane

Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #348 : Marzec 21, 2008, 16:53:00 »

Mam akwa 75l.A tego filtra właściwie prawie nie słychać,tylko nasłuchiwałam z bliska czy to działa,czy nie,bo woda nie leci.(tzn.raz się normalnie włączy,a raz nie)A jakie by były dobre do tego litrażu za taką...rozsądną cenę?Bo nawet dzisiaj mogłabym pojechać to to wymienić,bo mnie wkurza Tongue
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #349 : Marzec 21, 2008, 18:49:12 »

Ja tlyko jeszcze dodam do poprzednich postów..... najlepiej jak weźmiesz filtr do akwa od 100 do 200l(np.) jak masz 120l bo jak bedzie za duży czyli np. bedzie na 250l to on chyba jest z napowietrzaniem które będzie za mocne i będzie się robił taki jakby wirek....
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #350 : Marzec 21, 2008, 20:57:42 »

Ten co mam teraz jest od40 do 150 tak że myślę że dobry,tylko żeby działał jak należy.Pytałam w sklepie,wymiana gwarancyjna podobno potrwa z tydzień,ale babka z zoologa powiedziała że da mi w "zastępstwie"taki sam.Tylko gdyby ktoś miał kiedyś podobny to chcę do pewności wiedzieć czy rzeczywiście jest zepsuty,czy może się odpowietrza(choć wątpię,bo to za długo trwało ten brak przepływu wody),to tak jakby po włączeniu się zaciął,czuć drgania czyli silniczek działa,ale nie ma żadnego przepływu wody,tak jak pisałam dopiero po pokręceniu ręką wirnikiem i ponownym uruchomieniu działa.
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #351 : Marzec 22, 2008, 08:00:57 »

mam pytanko potrzebuje info mam JBl 250 i wczoraj stała sie dziwna rzecz mam go ok 2 tygodnie wyłączyłem go na ok 1 godz z powodów przenoszenia akwa i po ponownym włączeniu filtr idzie przepływ jest bardzo dobry tylko straszenie byrczy  Sad jakby wirnik tam tar czy stukał o coś sprawdziłem wszystko wirnik czysty wszystkie gumki na swoich miejscach  nie jest zapowietrzone a strasznie hałasuje przedtem nie było go nic słychać czy ktoś miał kiedyś podobne objawy ? co to może być? błagam o jakiś opinie bo mam pecha i i bez filtra przez święta to chyba juz po rybach  Sad  Sad  Sad
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #352 : Marzec 22, 2008, 11:10:40 »

Piszesz ,ze sprawdzales wszystko ; czyli go otwierales ...wiec jest zapowietrzony . Musisz nim pokolysac na boki w malych odstepach czasu . Mozesz rowniez odpowietrzyc wedlug instrukcji .
Zapisane
ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #353 : Marzec 22, 2008, 11:53:31 »

tak jak pisałem powyżej nie jest zapowietrzony  Roll Eyes  ale i tak dzięki za sugestie  znalazłem problem  Afro wirnik jest do wymiany ma luz i wiatraczek który jest przytrzymywany od góry taką nasadką ona jest za luźna i obracający sie wiatraczek powoduje ze opada przez co dostaje luzy i warkocze uderzając o obudowę dlatego podstawy były sprawdzone a tym bardziej odpowietrzenie bo to był inny dźwięk jak powietrze w wirniku  Wink
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #354 : Marzec 22, 2008, 12:05:52 »

Witam.Ja też miałem taki problem z JBL250.Nawet wysłałem go na gwarancję raz.Po naprawie chodził cich,do momętu jak go niewyłączyłem(przekładałem przewody).Po ponownym włączeniu znowu warczał,i tak chodził przez 2 miesiące.Przykryłem go wytłaczankami od jajek i ręcznikami i dało się wytrzymać.Po tych 2 miesiącach postanowiłem go wyczyścić bo słabo już sikał.Przy ponownym rozruchu niechciał pompować wody wogóle >:DPostanowiłem że go rozbiorę jeszcze raz i dam mu ostatnią szansę,a jak nie to do reklamacji.Po rozedraniu zobaczyłem że te śmigiełko rozpadło się i miałem kilka części osobno.Złożyłem to do kupy i jakoś tak przy wkładaniu klikło coś jakby wskoczyło to śmigoełko na swoje miejsce.Filtr działa od tej pory bardzo cicho.Wcześniej  to niebieskie śmigiełko kręciło się w prawo i w lewo względem magnesu,a po wciśnięciu go mocniej już nietak łatwo dawało się przekręcić.Mi problem się rozwiązał.Spróbuj zrobić to samo u siebie,może też pomoże.
Zapisane

wojtas123
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #355 : Marzec 22, 2008, 15:59:12 »

Mam problem mam filtr wewnętrzny i ten uchwyt mi sie zepsuł  czy dostane sam takki uchwyt do filtra Aqua szuit JUNIOR. A jak nie dostane to co mi radzicie ze bym zrobił?
Pozdrawiam
Zapisane
leszczyn
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #356 : Marzec 27, 2008, 19:11:15 »

Co sądzicie o tym filtrze ??    http://allegro.pl/item332564921_filtr_zewnetrzny_kaskadowy_400_l_h_skimmer_.html
Chcę go zamontować w akwa 63L z pokrywą.
Proszę o POMOC
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2008, 19:23:50 wysłane przez leszczyn » Zapisane
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #357 : Marzec 27, 2008, 23:37:02 »

trzeba przyciąć pokrywę i do tego nie kupować u trzmiela Smiley jak już chcesz kaskadę to może aquael lub penplax (czy jakoś tak) wyglądają ciekawie
Zapisane
leszczyn
Nowy
*
Wiadomości: 48


« Odpowiedz #358 : Marzec 28, 2008, 10:49:45 »

a co sądzicie o tym filtrze   FILTR KASKADOWY PENN-PLAX CASCADE 100 Huh   

http://allegro.pl/item331490344_filtr_kaskadowy_100_penn_plax_cascade_kinga_55.html

Z góry dzięki za poradę Smiley
Zapisane
seba75
Gość
« Odpowiedz #359 : Marzec 29, 2008, 03:50:20 »

a co sądzicie o tym filtrze   FILTR KASKADOWY PENN-PLAX CASCADE 100 Huh   

http://allegro.pl/item331490344_filtr_kaskadowy_100_penn_plax_cascade_kinga_55.html

Z góry dzięki za poradę Smiley


o ile pamietam to planujesz 50-60 L wiec powinna dac rade chodz zawsze lepiej miec zapas, szczegolnie przy welonach  Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: