Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615737 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #300 : Luty 09, 2008, 16:47:31 »

mam w sumie chyba cztery biologiczne z czego dwa to wegiel aktywny a dwa to jakies kamyki czy co tam nie wiem jak to sie dokladnie nazywa
''ceramika''.  To może torf ? ale on barwi wodę ...nie każdy lubi herbacianą, rozumiem że mechaniczne wkłady takie jak gąbka masz też?
Zapisane

hajtaler
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #301 : Luty 09, 2008, 17:07:26 »

tak mam a cos innego niz torf bo zeczywiscie kolor by mnie denerwowal
Zapisane
MAXik
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #302 : Luty 20, 2008, 18:18:58 »

Dostałem od kumpla filtr wewnętrzny AQUAEL FAN-1 plus, do akwa 60l. Na początku wszystko było dobrze, filtracja i napowietrzanie. Od pewnego czasu coś się skopało, i nie mogę uruchomić napowietrzania. Wszystkie opisane tu sposoby przetestowałem i skutkują, ale tylko na parę godzin. Gąbka w filtrze na pewno nie jest zapchana. Ryby są osowiałe i pływają tylko pod powierzchnią wody, albo stoją w miejscu. Na roślinach pojawiły się jakieś porosty. Jeżeli ktoś coś wie to proszę o radę.
I jeszcze pytania....
1. Czy NAPOWIETRZANIE to bąbelki lecące z "kamienia", czy wprawianie w ruch tafli wody?
2. Czy częste czyszczenie gąbki w filtrze mogło spowodować jej zmętnienie.

PS: Jeżeli nie uda mi się poprawnie uruchomić tego filtra, to kupię nowy....Doradźcie mi jaki.
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #303 : Luty 20, 2008, 20:46:01 »

MAXiK spróbuj zdjąć z wężyka tą czarną" kulkę" i dmuchnij ustami w niego bo może jest gdzieś przypchany ni to pomoże.Odnośnie twoich pytań to
1.napowietrzanie to jedno i drugie co wymieniłeś
2.mogło,a jeśli to czyniłeś w wodzie bieżącej z kranu to napewno(czyścimy tylko w akwariowej zlanej z podmian)ponieważ w filtrze znajdują się pożyteczne bakterie i chlor z kranówki zabije je i wypłucze.
Jak będziesz zmieniać filtr na nowy to kup większy,to będziesz miał lepszą filtrację a przepływ przeważnie można zmniejszyć.
Zapisane

MAXik
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #304 : Luty 20, 2008, 21:03:35 »

Problem w tym że dmuchałem, chuchałem, cuda czyniłem i wszystko chu....W sumie filtr filtruje, ale nie napowietrza....Nie wiem... może by jakiś napowietrzacz zapodać?
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #305 : Luty 20, 2008, 21:23:30 »

To pewnie czeka cię wyprawa do sklepu po nowy.Ja miałem tego fana-1 i sprawował się bezawaryjnie i napowietrzał cały czas.Spróbuj rozebrać go na części pierwsze(nie trudne).Zdejmowałeś to pokrętło na samej górze od siły przepływu wody (siwe),bo może syf zebrał się pod tą kopółką co się obraca w prawo i lewo.Spróbój,a jak nie to kup nowy,polecam jakiś kaskadowy.Na noc skierój dyszę aby wprawiała w ruch powierzchnię wody(krążyła),bo jak piszesz to on działa tylko nie "bąbluje" i rybki nie powinny mieć niedostatku tlenu.
Zapisane

MAXik
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #306 : Luty 20, 2008, 21:29:02 »

Ok dzisiaj już go nie będę ruszał, i skieruje go tak żeby robił jakiś ruch na tafli. Jutro go rozbiore na czynniki pierwsze, bo nie mam nic do stracenia....Obaczymy...
Zapisane
qwerty
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #307 : Luty 23, 2008, 12:25:01 »

Filtr Aqua Szut Super Mini, w którą stronę powinienem skierować dyszę z filtra z bąblami aby napowietrzanie akwarium było najwydajniejsze?? W dół czy w górę zbiornika
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #308 : Luty 23, 2008, 23:39:10 »

Filtr Aqua Szut Super Mini, w którą stronę powinienem skierować dyszę z filtra z bąblami aby napowietrzanie akwarium było najwydajniejsze?? W dół czy w górę zbiornika

tak, aby bąble były jak najdłużej pod wodą

coć w zasadzie to i tak obojętne, bo bąble po ok. 15 cm i tak wypływają na powierzchnie
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 23:49:54 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #309 : Marzec 05, 2008, 22:50:01 »

Do akwarium 112 l jaki byłby najlepszy?
Zapisane

x))
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #310 : Marzec 06, 2008, 10:06:03 »

Zewnętrzny
Zapisane

sticz11
Klub malawi - Klubowicz
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168



WWW
« Odpowiedz #311 : Marzec 06, 2008, 15:53:34 »

Kubeł np. tetra 700 lub fluval 205  Roll Eyes Sam teraz szukam kubła i stwierdzam że te 2 znalazły sie u mnie w czołówce ...
Zapisane


Malawi 112 l.
8 x Labidochromis Cearuleus
2 x Ancistrus multispinis

Marzenia:
Malawi conajmniej około 300 l.
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #312 : Marzec 07, 2008, 00:56:32 »

Do akwarium 112 l jaki byłby najlepszy?


fluval 205
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #313 : Marzec 08, 2008, 17:44:18 »

moja historia jak zwykle dluga i zaczyna się, jak często, od ''dawno dawno temu..'':
do niedawna w krewetkarium mialam filtr bardzo stary wewnętrzny prawdopodobnie byl to FAT2 lub FAN3 -trudno stwierdzić bo napis się wytarl z biegiem lat .Filtr ten w każdym razie przeznaczony byl do akwari o sporej pojemności (w latach swojej świetności odkręcony na ful robil pralkę w 112l., ale lata świetności ma już dawno za sobą... jego wydajnosć znacznie spadla. No ale do rzeczy :do czwartku byl w krewetkarium o poj. 20l. i bylo z nim różnie ale że dobrze dziadka znalam to umialam go ustawić tak aby bylo idealnie, tylko niestety często trzeba bylo go czyścić -za często! Aż wlaśnie w czwartek się pożegnalam ze zlomem i kupilam sobie najmniejszą kaskadę która bylą sklepie. I to chyba bląd byl bo choć pisalo na niej 300l/h i choć pierwszego dnia mialam problemy ze zmniejszeniem mocy bo caly syf wirowal to już na  drugi dzień patrzę a woda ledwie ciurka ! pomyślalam że coś może tam się zatkalo czy coś ale nie , wyplukalam gąbkę i wszystko znów zaczelo wirować.A rankiem -woda kapie! No przecierz nie będę co dzień czyścić gąbki!   Co robić Huh
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #314 : Marzec 08, 2008, 19:09:40 »

Tak sobie myślę czy przypadkiem problemem nie jest rajstopa zalożona na gabke (wedlug porad z tego forum -aby male krewetki nie zostaly wciągnięte). Wogule w tej kaskadzie gąbeczka w środku byla bardzo mizerna - malutka , żadziutka i jakoś lużno latala. Więc do środka wepchalam dwie inne -też  żadkie a tą orginalną wsadzilam na ten koszyczek na wlocie i na to zalorzylam rajstopę -co by tych nowowyklutych  kreweci nie wciągalo.Czy jak tą rajstopę wywale to nic się nie stanie ,ta gąbka jest naprawdę żadka i w dziurki w niej spokojnie krewetki male się wcisną więc trochę sie martwię.
Zapisane

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: