Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620382 razy)
adinml
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 158



WWW
« Odpowiedz #285 : Styczeń 31, 2008, 08:43:38 »

Czy JBL Crystall Profi 250 ma regulację przepływu wody Huh
Zapisane

112l ; 45l - krewetkarium
GG: 2661217
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #286 : Styczeń 31, 2008, 09:27:31 »

ma  Smiley
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #287 : Styczeń 31, 2008, 20:59:44 »

Mam akwa 160L dorzecze Amazonki i filtr wewnętrzny AQUAEL UNIFILTER 500 UV. Akwa wystartowało ok. 3 tyg temu i ładnie się stabilizuje. By tego nie popsuc chciałbym się zapytac co ile i w jaki sposób najlepiej czyścic filtr wewnętrzny.
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
seba75
Gość
« Odpowiedz #288 : Styczeń 31, 2008, 22:01:26 »

Wstępnie myślę o Eheimie 2228.


600 zł przesdada  Wink popatrz na to : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=302608480

ps. przed chwila zakupilem za 470 byl ostatni  Grin
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2008, 22:16:25 wysłane przez seba75 » Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #289 : Styczeń 31, 2008, 22:12:31 »

hmmmm... na te pytanie odpowiadane było spoko ze 100 razy, ale nic, nudzi mi się, a że jestem troche bogatszy w doświadczenia chętnie spraiwę sobie ponownie ten trud...  Wink

W Twoim Filtrze, w gąbce, wacie, przede wszystkim (choć to nie całkiem prawda) na ceramice tworzy się ta flora bakteryjna, która jest b. cenna i której nie powinno się zniszczyć w gorącej chlorowanej ewentualnie wodzie.

Po pierwsze, w nowym akwa, to bym z czyszczeniem spokojnie troche odczekał. Np. jeszcze ze 2 do 4 tygodni (albo nawet 6 do Cool. Dla mnie osobiście jedynym indykatorem, mówiącym o potrzebie czyszczenia jest moc wylatującej wody. Jeśli widzę, że słabnie, to trza czyścić. Ale najpierw patrzę, czy wlot nie jest zatkany przez jakieś mchy itp.

Podczas czyszczenia staraj się nienaruszyć flory bakteryjnej na pewnej częśći filtra. Najlepiej na ceramice. Wypłucz ją w wodzie z akwarium, którą uzyskałeś podczas podmiany.

Wtedy możesz teoretycznie lekceważyć bakterie na prefiltrze itp. Tzn te gruboziarniste gąbki czyść tak, aby były czyste. O wiele wydajniej czyści się je w wodzie stojącej np w umywalce niż pod wodą bierzącą. Po drugiej wymianie wody w umywalce gąbki powinny być czyste.
 papa

Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #290 : Styczeń 31, 2008, 22:21:59 »

Mam tylko dodatkowe ostatnie pytanie. AQUAEL chwili się iż w UNIFILTER są 2 niezależne wkłady gabkowe (to prawda) które mozna czyścic osobno na przemian? Czy tak mozna zrobi czy jak czyścic to calośc na 1 raz? Cheesy
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #291 : Styczeń 31, 2008, 22:33:51 »

Jeśli wyczyścisz 2 wkłady gąbkowe na raz a nie naruszysz flory na ceramice to będzie imho OKi. Ale jak chcesz jeszcze większej pewności, to rób, tak, jak pisze Aquael.
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
adinml
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 158



WWW
« Odpowiedz #292 : Luty 06, 2008, 08:06:11 »

Mam dwa pytanka.
Zdecydowałem się i kupiłem filterek Tetra EX 700.
Pierwszze pytanie, w instrukcji jest napisane że regulować przepływ wody należy zaworem wylotowym. Jak to się ma w praktyce? Czy tak wystarczy, czy jednak ten zaworek wlotowy też przykręcić Huh
I pytanie drugie, obecnie pracują dwa filtry a akwa (nowa tetra i stary aquaszut wewnętrzny). Po jakim czasie mogę wyłączyć i wyjąć ten stary filtr??? Ile potrzebują te bakterię nitryfikacyjne żeby zasiedlić nowy kubełek? Akwa mam 112l.

Pozdrawiam
Zapisane

112l ; 45l - krewetkarium
GG: 2661217
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #293 : Luty 06, 2008, 11:21:54 »

Mam dwa pytanka.
Zdecydowałem się i kupiłem filterek Tetra EX 700.
Pierwszze pytanie, w instrukcji jest napisane że regulować przepływ wody należy zaworem wylotowym. Jak to się ma w praktyce? Czy tak wystarczy, czy jednak ten zaworek wlotowy też przykręcić Huh
I pytanie drugie, obecnie pracują dwa filtry a akwa (nowa tetra i stary aquaszut wewnętrzny). Po jakim czasie mogę wyłączyć i wyjąć ten stary filtr??? Ile potrzebują te bakterię nitryfikacyjne żeby zasiedlić nowy kubełek? Akwa mam 112l.

Pozdrawiam

daj okolo 5 dni dla pewnosci... jesli baniak byl wyjatkowo dobze dojrzaly Smiley pisza o tygodniu ale 4,5 starczy Smiley
Zapisane

Pajda106
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #294 : Luty 07, 2008, 23:40:49 »

Hej. Własnie zakładam do mojego akwa hydroponike i w zwiazku z tym mam pytanie jaki jeszcze wkaład filtrujacy moge do niej włozyc i czy to bedzie miało sens  Roll Eyes narazie mam ceramike, gabke, zeolith, keramzyt z zasadzonymi roslinami. A i jeszcze jedno pytanie odnosnie zeolithu co ile go mam wymieniac bo tak naprawde nie wiem Huh. Pozdrawiam! papa
Zapisane

160 l
80x40x50
10x neon czarny
3x akara paskowana(HAREM)
2x siamensis
2x zbrojnik
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #295 : Luty 09, 2008, 11:14:16 »

jeszcze ja mam pytanie o filtr:) chciałbym zapytać co jest takiego świetnego w filtrach Eheim, ponieważ stałem się jego "szczęśliwym" posiadaczem i jakoś narazie niemoge znaleść w nim nic co mogloby mnie przekonać do tego produktu Huh dodam tylko że części są kosmicznie drogie, a całość nie jest ani jakoś rewelacyjnie ładna (filtr jest z serii classic) ani specjalnie cicha, dodam jeszcze że sprzedawca powiedział mi że unimax(którego używam) to g......., na wspomnienie o Fluvalu powiedział to samo, więc czekam na odpowiedzi bo może faktycznie coś mi umkneło i mam w domu prawdziwe cudo i żyje w nieświadomości Grin
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #296 : Luty 09, 2008, 12:22:24 »

Czesc!! mam problem. Mam filtr z JUWEL-A http://www.juwel.pl/pliki/vision_260_pl.pdf COS PODOBNEGO TYLKO ZE TAM U MNIE NIE WYCHODZI AT RURKA Z NAPOWIETZRANIEM TYLKO JEST ZA TAKIMI KRATKAMI. A pytanie czy moge jakos zwiększyć moc promienia wody zeby więcej powietrza leciało??
Zapisane
hajtaler
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #297 : Luty 09, 2008, 15:12:36 »

co mozna zastosowac zamiast wegla aktywnego bo mam 2 wklady a chce zaczac nawozic rosliny a pisze na opakowaniu by nie stosowac z filtrami co maja wklady weglowe
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #298 : Luty 09, 2008, 16:30:09 »

co mozna zastosowac zamiast wegla aktywnego bo mam 2 wklady a chce zaczac nawozic rosliny a pisze na opakowaniu by nie stosowac z filtrami co maja wklady weglowe
a jaki masz drógi wkład?
Czesc!! mam problem. Mam filtr z JUWEL-A http://www.juwel.pl/pliki/vision_260_pl.pdf COS PODOBNEGO TYLKO ZE TAM U MNIE NIE WYCHODZI AT RURKA Z NAPOWIETZRANIEM TYLKO JEST ZA TAKIMI KRATKAMI. A pytanie czy moge jakos zwiększyć moc promienia wody zeby więcej powietrza leciało??
a po co więcej powierza , to nie potrzebne, wystarczy że filtr będzie poruszał powierzchnie..........
Zapisane

hajtaler
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #299 : Luty 09, 2008, 16:38:47 »

mam w sumie chyba cztery biologiczne z czego dwa to wegiel aktywny a dwa to jakies kamyki czy co tam nie wiem jak to sie dokladnie nazywa
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: