Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 621632 razy)
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #225 : Styczeń 13, 2008, 12:13:34 »

A ja mam dylemat mianowicie do 72l wsadziłem Aquaela Turbo-350 i robi straszny młyn aż mi kabomby wyrywa i mech podrzuca do góry i jak biorę to coś do regulowania przekręcam to mi tylko pojemniczkiem kręci i nic więcej proszę o pomoc jak to zrobić. Undecided
Zapisane

trinity_mx
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #226 : Styczeń 14, 2008, 12:57:22 »

Mam problem z filtrem, a dokładniej z tym czy będzie pasował do mojego akwa. Mam akwa 112l z żółwiem. Poziom wody wynosi około 20cm wysokości akwarium. Chce kupić filtr Aquaszut Turbo N550, ale ze względu na poziom wody nie wiem czy będzie zakryty cały, bo chyba być musi. Chodzi mi o wymiary filtra, o które nie moge sie doprosić od 2 sklepów internetowych, a dokładniej o wysokość. Jeżeli masz jakieś in fo o wymiarach to będę zobowiązana. Pozdrawiam Smiley
Zapisane
Zibo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 53



« Odpowiedz #227 : Styczeń 14, 2008, 13:40:47 »

Ja mam taki filtr...



jest podobny i ma 17cm wysokości. Ale nawet gdyby wystawał nad wodę 1cm to wirnik będzie zalany wodą i filtr będzie spokojnie pracował Cheesy
Zapisane

iznogud
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #228 : Styczeń 14, 2008, 23:58:41 »

Witam.
Mam zamiar założyć akwarium 112l (biotop pola ryżowego, dużo roślin) i chciałem kupić kaskadę, ale zastanawiają mnie dwie rzeczy: czy taki filtr poradzi sobie ze zbiornikiem? I czy jest oczywiście cichy, bo nie wyobrażam sobie, żeby mi coś w nocy burczało i bulgotało tak jak mój wewnętrzny :\ (więc jak ktoś zna cichutką kaskadę, to proszę pisać Smiley )
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #229 : Styczeń 15, 2008, 00:52:45 »

Aquael fzn2
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #230 : Styczeń 17, 2008, 16:39:22 »

Witam! Smiley
Muszę wybrać filtr do akwarium i zastanawiam się nad Eheim Liberty 100 a FZN-1 akwarium będzie miało 40l.Fakt Eheim jak Eheim dobry sprzęt ,ale wygląda jakoś mniej solidnie niż FZN-1 oto jego fotka http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,371046,0.html a to FZN-1 http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep,1619,,,03,,pl-pln,261710,0.html proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam Wink
Zapisane

groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #231 : Styczeń 17, 2008, 17:00:40 »

Błazenek: do poprzedniego pytania: potrzymaj jedną ręką za wylot wody a drugą przesuń regulację - powinno być ok
trinity_mx: ten filtr może pracować też w poziomie ustawiony więc nie ma problemu - jakby co położysz go przy dnie... poza tym jak Zibo napisał może trochę wystawać na pewno...
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Liczek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #232 : Styczeń 17, 2008, 20:13:55 »

Witam wszytskich mam filtrAquel FanFilter plus, od jakiegos czasu zaczoł słabo działac wiec przepłukałem gabke podziałał jakies 2dni dobrze i znowu:/wyczysciłem jeszcze raz i teraz wogóle nic z niego nie leci,niby pracuje bo słyuchać ale bąbli nie ma:/prosze o pomoc
Zapisane

Prosto z Janowa to jest Widzew kolego,na każdym osiedlu znajdziesz cos nowego...
ehro
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113


« Odpowiedz #233 : Styczeń 17, 2008, 21:09:48 »

wyczyść otwór gdzie wylatuje woda i zdejmni ta kopułkę na gorze pod nią czasami zbiera sie dużo syfu...
Zapisane

Liczek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #234 : Styczeń 19, 2008, 19:53:39 »

Kurde czyszcze go on chodzi 2dni i pada:/teraz juz wogole nie działa:/ niby pracuje ale bable nie leca z wylotu leci jak by silny promien wody.... No to juz mam po rybkach Kurw... Macie jakis pomysł?
Zapisane

Prosto z Janowa to jest Widzew kolego,na każdym osiedlu znajdziesz cos nowego...
Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #235 : Styczeń 19, 2008, 20:14:03 »

Przypuszczam że na górze filtra masz wprowadzony wężyk który wprowadza do kopułki powietrze
Sprawdź dwie rzeczy czy wężyk nie jest za mocno przytkany na wejściu tzn czy korek Ci się nie przekręcił i nie zatkał całego przekroju wejścia (najlepiej dla kontroli całkiem wyciąg korek) druga ewentualność to zatkany otworek w kopułce na który nachodzi wężyk. Przeczyść go  szpilką a potem wacikiem higienicznym. Jak masz twardą wodę to ten otworek może się często zatykać.  papa
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #236 : Styczeń 19, 2008, 20:17:53 »

Kurde czyszcze go on chodzi 2dni i pada:/teraz juz wogole nie działa:/ niby pracuje ale bable nie leca z wylotu leci jak by silny promien wody.... No to juz mam po rybkach Kurw... Macie jakis pomysł?
jak działa tak jak piszesz to jest dobrze ''bąble'' nie są potrzebne wystarczy że jest ''prąd'' i tafla wody się porusza to głównie to natlenia akwarium a nie bąble (tylko wypłukująCO2).a jak się upierasz na te bąble to musisz przetkać tą dziurkę do której jest podłączony wężyk (ten na górze co powietrze nim dochodzi)   Edit: nie zauwarzyłam TRulek twojego posta -ubiegłaś mnie Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 20:22:45 wysłane przez ala » Zapisane

Liczek
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #237 : Styczeń 19, 2008, 20:44:21 »

Macie racje wężyk mam,ten koreczek co reguluje wlot przez wężyk jest git,narazie znowu działa ale bardzo długo z nim walczyłem rozkrecajac go itp.az w końcu dmuchnołem w wężyk i zadziałał ;)Czyli mam rozumieć,że jak leci tylko fala wody to bąble nie sa potrzebne?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 20:46:07 wysłane przez Liczek » Zapisane

Prosto z Janowa to jest Widzew kolego,na każdym osiedlu znajdziesz cos nowego...
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #238 : Styczeń 19, 2008, 22:24:22 »

dokładnie
Zapisane

hubb
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83

Co ma pływać nie utonie.


« Odpowiedz #239 : Styczeń 19, 2008, 22:31:16 »

Mam w planach założenie akwarium 240 l. Chciałbym zakupić do niego optymalny filtr. Z zapasem mocy, cichy i oczywiście zewnętrzny (przestrzeń akwarium wolę zostawić rybkom) Pytanko: Jaki filtr wybrać? Czy jeden filtr wystarczy? Myślałem nad tetrą (przedział 200 - 500l) głównie ze względu na cenę. Proszę o podpowiedź  Afro
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: