Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615795 razy)
krzysiek74
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84



« Odpowiedz #210 : Styczeń 05, 2008, 23:56:17 »

Czym się różnia kasakady od filtrów wewnętrznych chodzi mi o zalety tych urządzeń?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 00:01:24 wysłane przez krzysiek74 » Zapisane

akwarium 200 l :
10 x kirysek pstry
3 x kirysek panda
4 x bocja wspaniała
2 x czarna molinezja
3 x skalar
10 x neon innesa
3 x ślimak ampularia
krzysiek74
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84



« Odpowiedz #211 : Styczeń 05, 2008, 23:59:37 »

Cena może i podobna jak widziałem w sklepach teraz internetowych tylko jaka jest zasada działania i w czym te kaskady przewyższaj filtry wewnętrzne i czy ogólnie są lepsze proszę o jakąs dyskusję w tej sprawie bardziej doświadczone ode mnie grono w tej branży  Smiley czy coś takeigo było by odpowiednie ? http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-slodkowodna-filtry-akwariowe-kaskadowe-ctxs/filtr-zewnetrzny-kaskada-500_102163.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 00:03:26 wysłane przez krzysiek74 » Zapisane

akwarium 200 l :
10 x kirysek pstry
3 x kirysek panda
4 x bocja wspaniała
2 x czarna molinezja
3 x skalar
10 x neon innesa
3 x ślimak ampularia
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #212 : Styczeń 06, 2008, 00:08:08 »

Kaskada zajmuje bardzo malo miejsca w akwa i to jest niewątpliwie jej zaleta. Wadą (przynajmniej jak dla mnie) jest to ze trzeba przerabiac pod nią pokrywe. Łatwiej sie czyści niż wewnetrzny bo nie ma problemu zeby sie dostac do filtra..co innego jak musisz grzebac miedzy roslinami zeby dostac sie do wewn. Wydaje mi sie, ze kaskady sa głośniejsze, przynajmniej tak bylo z ta która ja miałam. Do szału doprowadzał mnie w nocy odglos przelewajacej sie wody  Wściekły. No cóż, co kto woli  Cheesy

Nie zgodze sie z tym ze kaskady sa duzo drozsze. Ja swoja kupilam za 34zł do 60L. Identyczna jak tu- http://www.allegro.pl/item292477829_filtry_kaskadowe_skimmer_wyd_300l_h_winchester.html
Chyba, ze chodzi Ci o jkaies porządne kaskady Smiley

ps. ja swoją przerobilam na odkurzacz Tongue
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #213 : Styczeń 06, 2008, 09:27:32 »

Hej,
ja mam kaskadę i bardzo sobie chwalę, fakt, trzeba przyciąć pokrywę, ale jak jest to estetycznie zrobione to no problem Wink
nie zgodzę się co do hałasu, u mnie nie ma żadnego Smiley poprostu słychac wodę jak 'rynienka' jest od ok 1,5cm nad wodą jak tuż przy powierzchni to zero problemu
ja osobiście mam auqela fzn-2 w 126l + wewnętrzny mechaniczny i dośc wkurzające jest wyciąganie go, zwłaszcza że syfy z gąbki wylatują i syfią wodę jak za wolno się to robi ......
pozdro
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Killvalius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #214 : Styczeń 06, 2008, 13:02:07 »

Witam.

Ja mam jeden filtr wew. mechaniczny, w którym są tylko dwie komory i chciałbym go zostawić jako mechaniczny.
A co do biologicznego czy może być taki oto filtr :

http://www.zoosfera.pl/srodek.php?id=505&kat=13

Zaznaczam, że moje akwarium to 112l profil.

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi...
Z góry dziękuję i pozdrawiam Killvalius
Zapisane

"Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować złe."
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #215 : Styczeń 06, 2008, 13:10:57 »

coś sie tak uparł wszystko ładować do zbiornika może jednak jakiś mniejszy zewnętrzny ciut drożej ale efekt lepszy
Zapisane
Killvalius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #216 : Styczeń 06, 2008, 13:14:48 »

To proponujesz kubełek? Tylko, że z tego co widziałem to one się od 150<...
Ale jak mówicie, że warto  Huh Huh  Roll Eyes HmmmM Może jednak Smiley

P.S.

A jak już mam jeden filtr to dodatkowy musiałby być też dostosowany do akwarium, czy praca się "rodzieli" jak są dwa  Huh I mógłby być słabszy ten dodatkowy?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 13:16:30 wysłane przez Killvalius » Zapisane

"Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować złe."
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #217 : Styczeń 06, 2008, 13:47:33 »

są i tańsze kwestia poszukania
Zapisane
Killvalius
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #218 : Styczeń 06, 2008, 15:43:32 »

A jak już mam jeden filtr to dodatkowy musiałby być też dostosowany do akwarium, czy praca się "rodzieli" jak są dwa  Huh I mógłby być słabszy ten dodatkowy?

Więc jak? Ta pojemność się rozdzieli, czy też musi być dostosowany do akwarium, czy może być słabszy?
Zapisane

"Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Trzeba tylko przekartkować złe."
seba75
Gość
« Odpowiedz #219 : Styczeń 07, 2008, 02:25:31 »

super z tym mesiem tylko ze ja pytam o wewnetrzny  Undecided
Zapisane
krzysiek74
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84



« Odpowiedz #220 : Styczeń 07, 2008, 10:08:09 »

Witam ponownie coś takiego znalazłem na Alllegro http://www.allegro.pl/item290176502_filtr_kubelkowy_tetra_tec_ex_700_mega_zestaw_.html  radzicie wydać na to więcej kasy ale mieć porządny sprzęt na lata niż chyab bawić sie w tani i chyba kiepski filtr  UNIFILTER 500  Aquaela?Prosze o opinie
Zapisane

akwarium 200 l :
10 x kirysek pstry
3 x kirysek panda
4 x bocja wspaniała
2 x czarna molinezja
3 x skalar
10 x neon innesa
3 x ślimak ampularia
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #221 : Styczeń 07, 2008, 10:11:59 »

Sam mam Ex600 i jestem zadowolony, poza tym ostatnio zastanawiam sie nad wymianą na wydajniejszy (większe akwa niż wcześniej)  i właśnie brałem pod uwagę Ex700. Myślę że warto. Ale opinii na temat który filtr najlepszy będzie tyle co użytkowników + 50% Grin
Zapisane

przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #222 : Styczeń 07, 2008, 12:00:19 »

http://www.allegro.pl/item290176502_filtr_kubelkowy_tetra_tec_ex_700_mega_zestaw_.html  radzicie wydać na to więcej kasy ale mieć porządny sprzęt na lata niż chyab bawić sie w tani i chyba kiepski filtr  UNIFILTER 500  Aquaela?Prosze o opinie


Kzrysiek74- nie kupuj u tego goscia !!!!!!!! oszukal juz wiele osob, zobacz sobie komentarze- lepiej nie ryzykowac Undecided
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #223 : Styczeń 07, 2008, 15:25:58 »

mam filtr FZN-2 od niedawna i jestem zadowolony Smiley fakt na pewno taki,ze daje duze mozliwosci fitracyjne w niewielkim baniaku- u mnie chodzi 74l jako jedyny, a rurke latwo ukryc Cheesy jeszcze mysle czy nie wpuscic do zwiru... no ale wtedy musialbym do zabezpieczyc przed wciaganiem zwiru, a raczej piasku grubego Wink dwie komory z gabkami sa ok, drazni jedynie gestosc gabki, dosyc duza. poza tym nie ma miejsca na dodatkowe wklady. obcialem czesc duzej gabki i na dole jest woreczek z weglem Wink co do halasliwosci... tu jest taki plus,ze turbinka jest wypuszczona w dol i jak ktos sie uprze to mozna np. mata bitumiczna jeszcze go wyciszyc Wink standardowa cichosc oceniam na -4.
lekkim lekiem napawa mnie wlot filtra... obawiam sie o male krewetki Wink poza tym filtr jest uzbrojony w koliczko, ktore gdzies zgubilem a daje mozliwosc zwiekszenia dystansu dolu filtra co owocuje przyblizeniem deszczowni ku powieszchni i mniejszeniu halasu Smiley
cena jest na prawde przyzwoita za to, co otrzymujemy. godny polecenia przede wszystkim do zbiornikow z pokrywa DIY, z powodu powaznej przerobki pokrywy- niestety pokrywa gorna filtra nie daje mozliwosci "wpuszczenia" do sdorka jedynie deszczowni... to chyba najwiekszy minus Smiley no i dodatkowy minus kaskad- ograniczona cyrkulacja wody- od strony filtra mlyn, po drugiej absolutna cisza. jednak ten problem nie istnieje jesli zastosujemy choc niewielki filtr wewnetrzny albo tylko turbinke Smiley
Zapisane

krzysiek74
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84



« Odpowiedz #224 : Styczeń 07, 2008, 16:02:08 »

http://www.allegro.pl/item290176502_filtr_kubelkowy_tetra_tec_ex_700_mega_zestaw_.html  radzicie wydać na to więcej kasy ale mieć porządny sprzęt na lata niż chyab bawić sie w tani i chyba kiepski filtr  UNIFILTER 500  Aquaela?Prosze o opinie


Kzrysiek74- nie kupuj u tego goscia !!!!!!!! oszukal juz wiele osob, zobacz sobie komentarze- lepiej nie ryzykowac Undecided

Ok głównie mi chodziło o opinie o tym filtrze mogę przecież kupić z innego żródła.Liczna negatywnych komentarzy u tego allegrowicza naprawde zniechęca do zakupu dzięki za przestrogę  Wink
Zapisane

akwarium 200 l :
10 x kirysek pstry
3 x kirysek panda
4 x bocja wspaniała
2 x czarna molinezja
3 x skalar
10 x neon innesa
3 x ślimak ampularia
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: