Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 621693 razy)
młody89
młody89
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240


Moja Ulubiona rybcia !!!


WWW
« Odpowiedz #135 : Listopad 26, 2007, 10:03:11 »

TURYSTA


po taka żeby znać wasze zdanie czy on da rade w 112L, bo ja miałem kiedyś kwadratowa gąbkę 6x6 i dała rady w 63L i chciałem tylko rozwiać swoje wątpliwości ale jak widzę to tu są pretensje o zwykle pytanie
przepraszam jak kogoś uraziłem
Zapisane

akwa:
8L parapeciak
63L krewetkarium w trakcie zakładania
200 L sprzedane
112 L na sprzedaż
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #136 : Listopad 27, 2007, 12:32:14 »

TURYSTA


po taka żeby znać wasze zdanie czy on da rade w 112L, bo ja miałem kiedyś kwadratowa gąbkę 6x6 i dała rady w 63L i chciałem tylko rozwiać swoje wątpliwości ale jak widzę to tu są pretensje o zwykle pytanie
przepraszam jak kogoś uraziłem
no to chlopaki rozwiazali Twoje watpliowsci filtr w postaci gabki to jako wspomaganie a nie jako filtrowanie
Zapisane
młody89
młody89
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240


Moja Ulubiona rybcia !!!


WWW
« Odpowiedz #137 : Listopad 27, 2007, 21:31:45 »

mam taki mały 4cm na 4cm w krewetkarium 25L i jeszcze nigdy nie miałem mętnej wody, a rośliny przy świetle 16w rosną idealnie
filtr mam ponad pół roku
Zapisane

akwa:
8L parapeciak
63L krewetkarium w trakcie zakładania
200 L sprzedane
112 L na sprzedaż
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #138 : Listopad 28, 2007, 07:17:16 »

mam taki mały 4cm na 4cm w krewetkarium 25L i jeszcze nigdy nie miałem mętnej wody, a rośliny przy świetle 16w rosną idealnie
filtr mam ponad pół roku
widzisz tu nie chodzi o metna wode tylko a parametry fizyczno chemiczne  zgodze sie z Toba ze gabka jest dobrym pochloniaczem ale to co w chlonie nie zostanie rozlozone odpowiednia a spowrotem wprowadzone do obegu wody
a jak dobrze wiesz woda to zycie wiec filtr ktory bedzie mial wklady biologiczne i mechzniczne zdecydowanie lepiej bedzie funkcjonowal niz sama gabka i dlatego Ci pisalem zebys watami sie nie sugerowal a tym co mozesz osiagnac
mozna wykonac prosty filtr zewnetrzny na bazie brzeczka i malutkiego zbiorniczka z woda naprzyklad sloika ktory bedzie 10 razy lepszy niz ta twoja gabka Smiley)))tzreba wykorzystac zasade fizyki nie wiem czy wiesz jak kiedys wygladaly flitry zewnetrzne byla to rurka wprowadzona z akwariumu do malego zbiornika a z tego zbiorniczka byla rurka do akwarium do ktorej podlaczalo sie brzeczek i dmuchalo ze fiu fiu kosz szacuje na jakies 15 zl
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #139 : Listopad 28, 2007, 10:07:36 »

A ja się z Tobą Turysta nie zgodzę ... wcale nie trzeba miec super hiper filtra z niewiadomo jakimi wkładami żeby mieć dobrą filtracje i dobre parametry. Popatrz na to z innej strony ... 20 lat temu innych filtrów niż takie gąbkowe (skalar bodajże się to nazywa) i wszystko było ok.
Na swoim filtrze na brzęczyk wychowałem młode kiryski, koleżanka ma cosik takiego w krewetkarium i jest naprawdę OK. Należy sie zastanowić jakie mamy potrzeby filtracyjne - wiadomo iż nie sprawdzi się taki filtr w dużym akwarium z dużymi rybami, ale w małym akwa - jak najbardziej.
Weź jeszcze pod uwagę wszelakie filtry wewnętrzne np FAN mini itp - co do ich wydajności - jest może faktycznie dyskusyjna, jednakże w 25 litrowym zbiorniku będzie ok (ja w 30 ltrowym krewetkarium z endlerkami mam takowy i wszystko OK).
Swego czasu miałem przerobiony Fan mini tak że miałem właśnie założoną gąbkę z takiego filtra ... woda kryształ i parametry też ok.
Taka gąbka jest całkiem dobrym złożem biologicznym - nie tylko ceramika czy biobale pełnią tą funkcję ale wszystko co jest w filtrze włacznie z samym filtrem, obową, o podłożu w akwa i samej wodzie nie wspomnę Wink
Także nie przesadzaj że ten filtr jest do niczego i najlepszy zewnętrzny ... albo jakiś tam jeszcze wszystko zależy od potrzeb.
A swoją drogą - w krewetkarium czy kotniku takowe coś jest niezastąpione - nie musisz się obawiać że ci wciągnie maluchy
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #140 : Listopad 28, 2007, 16:04:15 »

No tak zgodzę się z tobą Seboos choć w akwariach powyżej 100l kubełkowy jest wręcz nie zbędny.Oczywiście przy narybku czy kreweciach oki choć filtry tego typu zajmują oczywiście sporo miejsca.
Ps.Ten filtr nazywał się Delfin taki koleś na chodowli miał tylko takie Wink
Zapisane

młody89
młody89
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240


Moja Ulubiona rybcia !!!


WWW
« Odpowiedz #141 : Listopad 29, 2007, 10:48:19 »

ja zakupiłem filtr JBL 701 i mam pytanie ile takowy filtr będzie dojrzewał ?? bo mam go w 112l akwa stoi puste ok 3tyg jakieś byle jakie roślinki tam pływają i woda jest lekko mętna czy to oznaka czegoś innego niż filtra ?? a wczoraj wpuściłem kilka gupików które miałem na pozbycie hehe bo mi nie zależało na nich
Zapisane

akwa:
8L parapeciak
63L krewetkarium w trakcie zakładania
200 L sprzedane
112 L na sprzedaż
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #142 : Listopad 29, 2007, 12:57:18 »

A wlałeś tam do tego nowego akwarium trochę wody z jakiegoś innego dojrzałego akwarium? Czy włożyłeś do nowego filtra jakieś wkłady ze starego, dojrzałego filtra? W ten sposób można przyspieszyć dojrzewanie. Nie wpuszczaj ryb zanim woda nie będzie klarowna bo ich szkoda. Zmętnienie może być kwestią braku stabilizacji w akwarium.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
młody89
młody89
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240


Moja Ulubiona rybcia !!!


WWW
« Odpowiedz #143 : Listopad 29, 2007, 14:33:13 »

filtr nowy woda tez nowa
to w takim przypadku może bardzo długo dojrzewać ten filtr ??
bo to mój pierwszy filtr zewnetrzny
Zapisane

akwa:
8L parapeciak
63L krewetkarium w trakcie zakładania
200 L sprzedane
112 L na sprzedaż
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #144 : Listopad 29, 2007, 14:36:50 »

Kiedy uruchomiłem swój filtr zewnętrzny przez 3 tygodnie pracował on równolegle z wewnętrznym. Dopiero po tym czasie wyjąłem z akwarium wewnętrzny.
Proponuję więc pozwolić obu filtrom pracować jednocześnie (jeśli masz i zewnętrzny i wewnętrzny) i za jakieś 2 - 3 tygodnie wyłączyć wewnętrzny.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #145 : Listopad 29, 2007, 22:38:00 »

Przełącz go na stare akwarium na 24 h. Dojrzeje wtedy bardzo szybko bo skolonizują go bakterie zasiedlające stare akwarium. No chyba, ze masz tam jakąś chorobę.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
młody89
młody89
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240


Moja Ulubiona rybcia !!!


WWW
« Odpowiedz #146 : Grudzień 02, 2007, 11:16:16 »

u mnie akwa zdrowe choroby (odpukac) jeszcze nigdy nie miałem
przełożyłem jeden wkład filtrowy i czekam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2007, 13:59:49 wysłane przez młody89 » Zapisane

akwa:
8L parapeciak
63L krewetkarium w trakcie zakładania
200 L sprzedane
112 L na sprzedaż
krypers
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #147 : Grudzień 02, 2007, 21:29:03 »

Witam wszystkich w Wodnym Świecie jestem nowym użytkownikiem i akwarystą nowicjuszem. Mam akwarium 90 l inie wiem jaki filtr kupić czy może ktoś mi pomóc w zakupie odpowiedniego. Na allegro widziałem niezłe EIHEN  do 150 l Huh
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #148 : Grudzień 02, 2007, 21:47:26 »

Najlepiej kaskade - na przyklad fzn 2 - tylko ze trzeba do niej naciac standardowa pokrywe.

Jak masz za duzo kasy do wydania to mozesz tez kupic zewnetrzny kubelkowy.
Zapisane
krypers
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #149 : Grudzień 02, 2007, 21:54:08 »

Właśnie na kubełkowy nie mam miejsca, na allegro właśnie sprzedaje kubełkowy AQUAMAX professional 250
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: