Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 620426 razy)
marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #105 : Listopad 05, 2007, 21:37:45 »

pytanko małe gdzie można zakupić aktywny węgiel do filtra HL-BT400
prosze o odpowiedzi Wink
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #106 : Listopad 05, 2007, 21:43:12 »

sprawdzałeś w najbliższym zoologicznym??
No i czym różnie sie ten od innych??
Tu chodzi o właściwości węgla nie o jego opakowanie.
Zapisane

marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #107 : Listopad 06, 2007, 19:49:05 »


sprawdzałeś w najbliższym zoologicznym??
No i czym różnie sie ten od innych??
Tu chodzi o właściwości węgla nie o jego opakowanie.
niestety nie ma w zoologu Sad
czym nawet go nie wyjołem tylko sie tak pytam
no chyba rowniez o opakowanie
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #108 : Listopad 07, 2007, 07:35:25 »

1.Mało wiesz.Sprawdź na allegro,kartonika nie wkładasz do filtra,poza tym węgiel nie powinien być w filtrze cały czas,ale to na pewno wiesz i wiesz tez czemu stosuje sie okresowo węgiel aktywowany w filtrach.
2.Masz za dużo ryb,pominę to ze neony czarne w ilości 2 sztuk to żenada.Podobnie zresztą ma sie sprawa z Żałobniczkami,molinezją,brzankami,gupikami.
3.Jak wygląda dorosły skalar zapewne wiesz i oczyma wyobraźni umieściłeś je w 60l.(BRAWO)
 
Moja rada zamiast węgla kup sobie dobra książkę o rybach akwariowych i poczytaj ją.
Oto podpis marnesa:
Moje akwa 60l (czyli okolo 50 litrów wody) 3 mieczyki,6 neonów innesa,2 neony czarne,2 gupiki,1 molinezje,2 skalary,2 brzanki sumatrzańskie,2 żałobniczki i 2 glonojady.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2007, 07:40:55 wysłane przez Satanic » Zapisane

marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #109 : Listopad 07, 2007, 15:58:12 »

po 1 to wiem jak wygląda skalar
po 2 neonów czarnych miałem 6 ale mi zdechły i nie rozumiem o co ci chodzi o gupiki są dobre do 60l
po 3 nie włożyłem żadnego kartonika do filtra Smiley Wink Cheesy Grin Afro papa Good !
więc oco chodzi a i tak sie pytam co robią w zoologu skalary jak są w około 30l Cheesy
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #110 : Listopad 07, 2007, 16:09:08 »

ad.1-Dorosły Skalar(nie sprecyzowałem) w 60 litrach.Moje gratulacje.
ad.2-Skoro nie rozumiesz napisze wprost-ryby które wymieniłem powinny żyć w stadach nie w parach
ad.3,1-Cieszy mnie że nie włożyłeś kartonika do filtra(swoja droga po co wymieniasz węgiel,używasz jakieś leków czy może czymś innym wodę skaziłeś).
ad.3,2-W zoologu w 30 litrach Skalary czekają na nowych właścicieli którzy zapewnią im odpowiednie warunki,niestety często kupują je ludzie którzy nie mają o tym pojęcia(daleko przykładu szukać nie trzeba)
Zapisane

Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #111 : Listopad 07, 2007, 16:17:56 »

Moim zdaniem dyskusja na temat tej obsady nie ma sensu. On dokladnie wie, ze nie moze ich tam trzymac, bo o tym gadalismy i na gg i forum ale jest uparty i chce ryby meczyc, bo fajnie wygladaja. Wiec nie co informowac po prostu, bo to strata miejsca na forum.
Zapisane
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #112 : Listopad 07, 2007, 18:13:37 »

Szkoda słów jak mówisz na takich ludzi.
Powinno się banować IP i dawać jako przykład pożałowania godnego akwarysty.
Zapisane

marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #113 : Listopad 07, 2007, 21:43:44 »

wow ale odpowiedz pytam jak mozna wymienic wkład do filtra HL-BT 400 a wy mi wnikacie w obsade Angry Wściekły
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #114 : Listopad 07, 2007, 21:46:51 »

wow ale odpowiedz pytam jak mozna wymienic wkład do filtra HL-BT 400 a wy mi wnikacie w obsade Angry Wściekły

Odpowiedz jest banalna:otworzyć filtr wyjąc stary wkład zamknąć filtr-wkład wymieniony-powstrzymam sie od dalszego komentarza twojej wiedzy bo Modki znowu sie przyczepią ze brzydko mowie o ludziach inteligentnych inaczej.
 Pkt 6 regulaminu
Zapisane

marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #115 : Listopad 09, 2007, 12:18:50 »

dzieki fajnie mi odpowedziałeś Smiley i juz wszystko wiem co trzeba zrobić

Odpowiedz jest banalna:otworzyć filtr wyjąc stary wkład zamknąć filtr-wkład wymieniony-powstrzymam sie od dalszego komentarza twojej wiedzy bo Modki znowu sie przyczepią ze brzydko mowie o ludziach inteligentnych inaczej.
Good ! papa Afro Tongue Roll Eyes Grin Cheesy Wink Smiley
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Yooleck
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #116 : Listopad 13, 2007, 17:16:58 »

Posiadam filtr z napowietrzaczem FANFilterPlus. Napięcie/Częstotliwość: 230/50, 5.2W. Na opakowaniu przeznaczony dla zbiornika 100-150L. Moje akwarium mieści 112L. Czy wszystkie wymienione parametry napewno pasują do wielkości mojego zbiornika?
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #117 : Listopad 13, 2007, 22:56:53 »

Tak.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
iwawal
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #118 : Listopad 15, 2007, 17:30:47 »

Zamierzam założyć awarium narożne, 57x50x40 = bo większe się nie zmieści, ma być raczej wielogatunkowe, nie wymagające, bo to moje 1 akwarium.
Proszę o pomoc w kilku podstawowych sprawach
Zakupiłam szafke narożną i pokrywę exclusive WROMAK (czy zmienić w niej oświetlenie?)
Jaki filtr kupić? ( najbardziej podobają mi się kaskadowe np. Aqua Clear 50, tylko pytanie czy jest cichy bo taki u mnie musi być)
Jaką grzałkę kupić? (droższą, tańszą, czym się rożnią)
No i jakie ryby hodować, najbardziej to podobają mi się ryby większe takie jak skalary lub pielęgnice pawiookie, ale na te to akwarium jest chyba jednak za małe?
Po za tym jakie rośliny w nim umieścić? - podobają mi się akwaria z dużą ilością mchu, trawki, gałęzatek itp.
Ale za mało o tym wiem , dlatego proszę o jakieś porady. 
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #119 : Listopad 15, 2007, 21:24:51 »

Czesc ;]

Pewnie lepiej byloby podpiac sie pod inny watek bo o filtrze tu malo ale ok ;]

Wpierw trza sie zastanowic ile to jest litrow. Mam niby kalkulator do naroznych ale jest tam jeden parametr ktorego nie wiem gdzie sie mierzy ;]

W kazdym razie narozne 57x57x40 na allegro to 70l, wiec chyba tez cos kolo tego.

Jest tam jedna swietlowka 15W. Przy 40cm wysokosci to moze byc za malo jesli nie bedziesz chciala tanganiki badz czarnych wod (biotopy)
Jesli bedzie za malo to trza bedzie dodac osblysnik i elektronike do drugiej stwietlowki (koszt kolo 40zl-50)

AquaClear mam - jest niezly - tylko generalnie w filtrach jesli chodzi o halas to ruletka. Niektorym chodzi cale zycie glosno, innym cicho. Mi moj Aqua Clear wpierw chopdzil glosno jak cholera, a teraz go w ogole nie slychac, czasem jedna noc znowu jest glosny Cheesy

Grzalka najpewniejsza to grzalka Jaegera 50-100W - kolo 60zl
Sa tez tansze innych producentow od 30zl w gore.

Wody masz 70l, wiec mozesz zapomniec o szalenstwach ;] Duzych ryb tu zadnych nie wsadzisz. Maks jakies pielegniczki kakadu albo pretniki karlowate + obsada towarzyszaca.

A rosliny to roznie w zaleznosci od tego co chcesz osiagnac ;]

« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2007, 21:44:10 wysłane przez Tadeus » Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 191
  Drukuj  
 
Skocz do: