Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Sprzęt, technika akwarystyczna « JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!
Strony: 1 ... 187 188 [189] 190 191
  Drukuj  
Autor Wątek: JEśLI MASZ PYTANIE O FILTR TO PISZ TUTAJ!!!  (Przeczytany 615725 razy)
edward
Nowy
*
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #2820 : Maj 22, 2014, 17:31:31 »

Witam po dlugiej przerwie.Mam zamiar zainwestować w filtr SERA FIL BIOACTIVE PRECISION 130 + UV ma ktoś taki filtr prosiłbym o opinie jak się sprawuje
Zapisane
Logro
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2821 : Maj 22, 2014, 19:15:43 »

Ogólnie się nie stosuje takich filtrów  jak Fan  przy hodowli krewetek jest fajny sposób  żebyś miał wode krystaliczną i na dodatek nie będzie ci  "zasysał" krewetek po prostu weź go otwórz i załóż samą gąbkę na trzpien filtra  ( gąbka o bardzo dużej  gęstości najlepiej sie nadaje) i po prostu nie zakładaj obudowy Smiley wodę bd miał kryształ a na dodatek idealna będzie jako siedzisko dla bakterii nitryfikacyjnych Smiley Pozdro
Zapisane
Logro
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2822 : Maj 22, 2014, 19:16:56 »

Ogólnie się nie stosuje takich filtrów  jak Fan  przy hodowli krewetek jest fajny sposób  żebyś miał wode krystaliczną i na dodatek nie będzie ci  "zasysał" krewetek po prostu weź go otwórz i załóż samą gąbkę na trzpien filtra  ( gąbka o bardzo dużej  gęstości najlepiej sie nadaje) i po prostu nie zakładaj obudowy Smiley wodę bd miał kryształ a na dodatek idealna będzie jako siedzisko dla bakterii nitryfikacyjnych Smiley Pozdro
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #2823 : Lipiec 28, 2014, 15:35:30 »

WitaM!
Jako,że jestem na ukończeniu budowy ponad 300 litrowego baniaka mam pytanie jaki dodatkowy filtr dołożyć do JBL e900.
Dodam, że zbiornik ma wymiary 140x50x45(wysokość) co daje brutto 315l. W tym zbiorniku nie będzie za wiele roślin (bo i światło też będzie marne - 3x20w halogen ledowy) . Głównym wystrojem będą kamienie i korzenie, a obsada to pielęgnice SA.

Czy jako dodatkowy HW302 zasypany keramzytem wystarczy?
PZDR
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
nezuno
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2824 : Sierpień 23, 2014, 12:12:27 »

Jaki kupić filtr do akwarium 60l i ile będzie kosztować?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2825 : Sierpień 23, 2014, 13:10:30 »

Jaki kupić filtr do akwarium 60l i ile będzie kosztować?
A co tam ma pływać?
Na ogół w 60l zbiorniczkach wystarczy filtr wewnętrzny.
Koszt to 30-50zł.
Zależy od marki.
Zapisane

nezuno
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2826 : Sierpień 23, 2014, 13:14:39 »

Obecnie mam :

- 1 Żaglowiec Skalar

-1 Żałobniczka

-1 Danio lamparci

-1 Neonek Innesa

-1 Platka czy jakoś tak

- 2 Miedziki

- 1 Molinezja

-1  Tetra Kolumbijska

- 2 ślimaki

- 2 Prętnik Trójbarwny
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2014, 13:37:36 wysłane przez nezuno » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2827 : Sierpień 24, 2014, 08:17:06 »

Obecnie mam :

- 1 Żaglowiec Skalar

-1 Żałobniczka

-1 Danio lamparci

-1 Neonek Innesa

-1 Platka czy jakoś tak

- 2 Miedziki

- 1 Molinezja

-1  Tetra Kolumbijska

- 2 ślimaki

- 2 Prętnik Trójbarwny

Rozumiem.
Poczytaj najpierw cokolwiek o akwarystyce, dostosuj obsadę do pojemności zbiornika, dopiero później myśl o filtracji.
Zapisane

Koori
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2828 : Wrzesień 26, 2014, 08:06:57 »

Cześć.
Mam filtr MidiKani 800 do akwarium 54l. Filtr dzialał przez okolo rok bez problemów i byłem z niego bardzo zadowolony. W ciągu ostatniego miesiąca pojawił się nastepujący problem:

Filtr jakby stracił "moc". Woda powoli wypływa z wylotu. Kiedyś przy filtrze ustawionym na maksymalny przepływ woda wypływająca z filtra bez problemu poruszała wodą w całym akwarium i poruszała powierzchnią zapewniając odpowiednie napowietrzanie. W tym momencie ledwo można zauważyć ruch wody.

Kubełek jest poniżej lustra i poniżej podstawy akwarium. Pompa jest zainstalowana poza akwarium (w 54l nie bardzo jest gdzie ją zmieścić wewnątrz) na wężu wlotowym do filtra. Media filtracyjne są standardowe dla MidiKani 800.

Jakie kroki podjąłem dotychczas:
- Byłem pewien, że to zepsuta pompa więc kupiłem nową, ale to nic nie zmieniło. Testowałem również na pompie kolegi, u którego działa bez zarzutu więc to raczej nie pompa.
- Wyczyściłem wszystkie rurki żeby upewnic się, że nic tam nie zarosło za mocno - to minimalnie zwiększyło przepływ, ale nie do oczekiwanego poziomu
- Odłączyłem rurki od kanistra i puściłem przepływ wody przez same rury - tutaj też przepływ minimalnie wzrósł, ale również nie do oczekiwanego poziomu.

W tym momencie jestem prawie pewien, ze nadal coś jest nie tak z rurami/przyłączem do kanistra, ale nie mogę wpaść na pomysł co jeszcze mogę sprawdzić. Może wy macie jakieś sugestie?


EDIT: Dodatkowe detale
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 08:11:38 wysłane przez Koori » Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #2829 : Wrzesień 26, 2014, 10:32:00 »

Trudno jest mi cokolwiek doradzić skoro już wszystko wyczyściłeś. MOze tylko to ... ze strony aquaela ... szczególnie pkt 2:

Cytuj
Pompa zasilająca filtra MINIKANI może być montowana na trzy sposoby, w zależności od jego zastosowania:

1. wewnątrz zbiornika do ścianki i pełnić funkcję pompy podającej wodę do filtra. Rozwiązanie to polecane jest w standardowych akwariach z rybami.

2. na zewnątrz, poniżej poziomu wody w akwarium i pełnić funkcję pompy przepływowej. Rozwiązanie to polecane jest w standardowych akwariach z rybami. W tym przypadku przed uruchomieniem filtra niezbędne jest podanie wody do pompy poprzez zassanie jej do węża doprowadzającego.

3.  wewnątrz zbiornika, do jego dna i pełni funkcję pompy podającej wodę do filtra. Rozwiązanie polecane jest w akwariach z niskim poziomem wody.

No i wyczyść wszystkie fajki, kolanka, zawory, wkłady.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Koori
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2830 : Wrzesień 26, 2014, 10:43:10 »

Napełnienie rurek po czyszczeniu węży nie jest najprostrzą sprawą w tym filtrze, ale po kilku miesiącach zabaw wydaje mi się, że opracowałem technikę zapewniającą całkowite napełnienie węży. W rurkach nie widać żadnych pęcherzyków powietrza itp.

Właściwie jedynym elementem, co do którego nie jestem w 100% pewien, ze jest dobrze wyczyszczony jest samo przyłącze filtra. Po przekręceniu tak, że można wyjąć je z kanistra, robi sie bypass i nie znalazłem na razie sposobu przekręcenia go poza filtrem do takiego położenia żebym zobaczył dokładnie prześwit między rurkami a filtrem. Mam dziwne podejrzenie, ze tam może coś siedziec i zatykać.

Wieczorem spróbuję to jeszcze raz rozebrać i znaleźć sposób na przekręcenie przyłącza,

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to zapraszam.
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #2831 : Wrzesień 26, 2014, 10:49:33 »

Właściwie jedynym elementem, co do którego nie jestem w 100% pewien, ze jest dobrze wyczyszczony jest samo przyłącze filtra. Po przekręceniu tak, że można wyjąć je z kanistra, robi sie bypass i nie znalazłem na razie sposobu przekręcenia go poza filtrem do takiego położenia żebym zobaczył dokładnie prześwit między rurkami a filtrem. Mam dziwne podejrzenie, ze tam może coś siedziec i zatykać.

No to może trzeba zdjąć razem z pokrywa filtra i jakimś kompresorkiem czy dobrymi płucami przedmuchać na otwartym przepływie. NIe wiem ... tak tylko dumam  Wink.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Koori
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2832 : Wrzesień 29, 2014, 13:21:16 »

Pomysł ze zdjęciem pokrywy razem z przyłaczem to był strzał w dziesiątkę :-) Dzieki A-smi!
Strasznie mi głupio, że sam o tym nie pomyślałem...

W każdym razie po zdjęciu pokrywy i węży okazało sie, że przelot pomiędzy filtrem a przyłaczem jest zarośniety jakimś brązowym paskudztwem. Po ponownym podłączeniu filtra prędkośc przepływu wody wyraźnie wzrosła (przynajmniej 2-krotnie). Z wnętrza filtra wyleciało trochę farfocli, ale woda bardzo szybko się wyklarowała.

Dziękuję wszystkim za sugestie i polecam sie na przyszłość.
Zapisane
Wristtech
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #2833 : Styczeń 07, 2015, 18:47:44 »

Witam
proszę o pomoc przy wybraniu odpowiedniego filtr. Obecnie mam 2 filtry jakiś chińczyk co był w komplecie w akwa co nadaje się tylko do mieszania wody bo wkłady ma mikroskopijnej wielkości i przepływ wody o ile wierzyć  naklejce 350l/h drugi to aqua-szut tez z przepływem 350lh był z kubkiem i wata w środku ale jakoś mi tonie leżalo i kubek zamieniłem gąbkę ale i tak rady nie daje. Moje akwa ogólne 72l.
Chciałem wymienić filtry na jeden konkretny z zapasem by w przyszłości obsłużyć  112l.
Co wybrać ?? z tego co przeglądałem to interesuje mnie:
eheim biopower 160 wewnetrzny
aquael minikani 120 ??Nie wiem czy się nadaje
aquael multikani 800
HW -302
Aqua Nova
NCF-600
Moje wymagania to czysta woda no i  wiadomo oszczędność energii oraz poziom hałasu na najniższym poziomie o ile to możliwe Smiley
Może ktoś mi poleci jeszcze inny filtr propozycje mile widziane.
Zapisane

i don't  drive fast
i just fly low
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2834 : Styczeń 07, 2015, 20:49:08 »

Witam
proszę o pomoc przy wybraniu odpowiedniego filtr. Obecnie mam 2 filtry jakiś chińczyk co był w komplecie w akwa co nadaje się tylko do mieszania wody bo wkłady ma mikroskopijnej wielkości i przepływ wody o ile wierzyć  naklejce 350l/h drugi to aqua-szut tez z przepływem 350lh był z kubkiem i wata w środku ale jakoś mi tonie leżalo i kubek zamieniłem gąbkę ale i tak rady nie daje. Moje akwa ogólne 72l.
Chciałem wymienić filtry na jeden konkretny z zapasem by w przyszłości obsłużyć  112l.
Co wybrać ?? z tego co przeglądałem to interesuje mnie:
eheim biopower 160 wewnetrzny
aquael minikani 120 ??Nie wiem czy się nadaje
aquael multikani 800
HW -302
Aqua Nova
NCF-600
Moje wymagania to czysta woda no i  wiadomo oszczędność energii oraz poziom hałasu na najniższym poziomie o ile to możliwe Smiley
Może ktoś mi poleci jeszcze inny filtr propozycje mile widziane.

Hw-302 będzie za duży nawet na 112l. Ten filtr nie ma regulacji przepływu wody i będziesz musiał sporo się namęczyć żeby nie mieć pralki w akwarium. Biopower 160 bardzo polecam. Miałem go w 112i śmigał bardzo dobrze. Jedyny problem to zapiekające się kosze na złoże - działo się tak, gdy filtr czyściłem rzadziej np. co 2-3 tygodnie. Przy cotygodniowym czyszczeniu było ok. Gdy kosze się zapiekły, trzeba było cały filtr wyjąć i włożyć trochę siły by te kosze rozłączyć.
Jeśli masz ok 200zł (wnioskuje z chęci zakupu biopowera) pomyśl o jakimś kuble JBL'a np. e700.
Zapisane

Strony: 1 ... 187 188 [189] 190 191
  Drukuj  
 
Skocz do: