Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zrobić filtr???  (Przeczytany 12761 razy)
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« : Luty 04, 2008, 22:14:20 »

Czy można samemu zrobić filtr tani i dobry Huh Huh Huh Huh Huh Huh ???Czy ktoś już zrobił samodzielnie filtr Huh Huh


                                                              Dzięki za odpowiedzi  papa papa papa papa papa papa
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 22:28:36 wysłane przez Krzysiek19 » Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2008, 16:29:54 »

Chyba king gdzieś dał link do fotorelacji z instrukcją jak on zrobił filtr poszukaj na forum Wink
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 05, 2008, 16:57:20 »

King zrobił hydroponikę ....
a koledze chodzi chyba o wewnętrzny ? hm nie wiem czy się opyla, czytałem natomiast o kubełkach własnej roboty, warto poszukać ....
ostatecznie w małych akwariach można zastosowac filtr 'brzęczykowy'
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #3 : Luty 05, 2008, 18:06:38 »

Ale nikomu nie udało się zbudować własnej roboty filtr Huh

Chyba king gdzieś dał link do fotorelacji z instrukcją jak on zrobił filtr poszukaj na forum Wink




Ja już to przeczytałem ale nie mam miejsca na taki filtr  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes.
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #4 : Luty 05, 2008, 18:16:34 »

zabawa absolutnie nie warta zachodu Tongue po prostu co bys nie wymyslil to i tak bardziej oplaca sie kupic w sklepie Tongue poza tym ryzyko ugotowania rybek pradem jest wysokie Wink wlasnej roboty kubelki daloby sie zrobic, ale tez najlepiej z gotowego wewnetrznego, chcialem sie kiedys brac za taka zabawe ale poki co nie mam czasu Wink
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 05, 2008, 20:36:50 »

da się zrobić filtr wewnętrzny ale potrzebna jest pompka - jakiej mocy zależy od wielkości akwarium. napisz czemu nie możesz mieć takiego filtra i o jaki ci chodzi. jeśli mógłbyś to napisz też czy będziesz miał w akwarium żwirek czy jakiś piach kwarcowy.
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #6 : Luty 05, 2008, 22:46:06 »

Chciał bym zrobić do akwarium 70 litrowego(będe go miał ok.za miesiąc).
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
kafarski
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 06, 2008, 16:36:00 »

do tak małego akwarium wystarczy jakaś mała gąbka za 10zł napędzana brzęczykiem, czyli powietrzem które będzie zapewniało ruch wody w tej gąbce. oczywiście brzęczyk też ci się przyda jeśli chcesz napowietrzać wodę żeby rybki nie zdechły. kup jakieś małe rybki żeby nie przerybiać akwarium.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 06, 2008, 16:52:15 »

oj coś mam wrażenie że takie filtry 'brzęczykowe' są za słabe do 70l .......
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #9 : Luty 06, 2008, 16:55:01 »

Jejq filtr do takiego akwarium to nie jest tak duży wydatek za 35zł i spoko a takie gąbkowe sprawdzają się przy wychowywaniu maluchów Wink
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 06, 2008, 18:32:54 »

oj coś mam wrażenie że takie filtry 'brzęczykowe' są za słabe do 70l .......

stare filtry gąbkowe ''napędzane'' powietrzem zostały wyparte dzięki reklamie przez filtry typu fan czy inne badziewie.
są jeszcze dobre firmy, które produkują gąbkowe filtry do akwariów o pojemności nawet do 700l. wpływa to co prawda niekorzystnie na cenny dwutlenek węgla ale nie zawsze jest on potrzebny w akwarium. a zresztą filtry z elektryczną pompką wytrącają Co2 jeszcze bardziej przez swoje napowietrzniki.
zdjęcie z www.aqua-portal.dehttp://www.aqua-portal.de/images/r/1420g.jpg - filtr gąbkowy z obudową do akwa 200 litrów.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 06, 2008, 19:18:34 »

hmm, może masz rację, ja jednak kupiłbym wewnętrzny np. aquaela turbo, lub kaskadę
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #12 : Luty 06, 2008, 20:55:24 »

Spokojnie można samemu zrobić, ale jakiś napęd jest Ci potrzebny - a za to bym się nie brał. Ja obecnie moje akwa 30l testowo filtruję filtrem zewnętrznym własnej roboty (technika na maxa uproszczona):

1. Obok akwarium stoi duży słoik wysokości takiej jak akwa - nie pamiętam ile ma pojemności, ale pewnie ze cztery litry...
2. W nim centymetr nad dnem umieszczona jest gąbka tak do połowy wysokości słoika.
3. Jedna rurka giętka zasysa wodę grawitacyjnie z akwa na dno słoika (poprowadzona jest obok gąbki aż do dna).
4. Na gąbce leży głowica od filtra Turbo a do jej wylotu podłączona jest druga rurka powrotna do akwa.
5. Po odpowiednim wyregulowaniu zaworu na glowicy tak, żeby tyle samo wody wlatywało do słoika co głowica odpompowuje - mamy zgrabnie działający filtr zewnętrzny o wielkiej pojemności w stosunku do akwa. W słoiku woda utrzumuje się na poziomie około 3 cm powyżej górnej powierzchni gąbki a zanieczyszczenia zbierają się na spodniej stronie gąbki.
6. Oczywiście obie rurki od strony akwa zakończyłem odpowiednimi zestawami kolanek i rurek pcv - dzieki czemu jest estetycznie i trzyma się w miejscu;)

Jeśli chodzi o awaryjność i zagrożenia:

a. W przypadku odłączenia prądu lub awarii głowicy woda w akwa i słoiku po prostu wyrówna poziomy - a że słoik jest tak wysoki jak akwa to nie ma problemu.
b. Gdyby zdarzyło się że zatka się lub zapowietrzy rurka prowadząca wodę z akwa do słoika - jedyne zagrożenie to awaria głowicy z przegrzania, ale niewielka szansa na to...

Na razie cały zestaw chodzi od tygodnia i nie ma z nim problemów. Nie mierzyłem rzeczywistej przepustowości filtra, ale myślę że jak na biologa jest wystarczająca. Jako że mieszka w tym akwa dość brudząca rybka - założyłem jej dodatkową pompę cyrkulacyjną w postaci małego filtra bez mediów - jedynie z kawałkiem waty filtracyjnej.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 21:09:57 wysłane przez groszek69 » Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Bogdens
Moje 45l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


REKINY XD


« Odpowiedz #13 : Maj 05, 2008, 19:04:04 »

a zamiast glowicy moge napowietrzacza urzyc ?? jesli i tak to  jak??  Huh
Zapisane

akwarium 45l
9xneon innesa
i moze bojownik
groszek69
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #14 : Maj 07, 2008, 22:44:03 »

Raczej nie.
Zapisane

250L - Słonawe ujściowe (strzelczyki, argusy)
126L - Słonawe - Tetraodon nigroviridis
112L - Roślinne

"Nieodpowiednio nazywa się tą planetę Ziemią - przecież najwyraźniej jest Oceanem." - Arthur C.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: