Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr zewnętrzny do małego akwarium  (Przeczytany 12775 razy)
kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« : Listopad 02, 2008, 10:09:35 »

Ostatnio natknąłem się na ciekawy filtr zewnętrzny do akwarium Resun CY-20.  Przeznaczony jest do małych akwariów max 60l i cenowo jest również atrakcyjny. Mógłby być ciekawą alternatywą dla filtrów wewnętrznych które zajmują trochę miejsca w baniaczku. Czy ma ktoś taki filtr i mógłby wyrazić jakąś opinie o nim?
Zapisane

czesio 11
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2008, 10:11:44 »

Racja filtr wygląda dość fajnie,ale jak się sprawuje ??.
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #2 : Listopad 02, 2008, 10:27:58 »

Nie uzywalem ale mialem w rekach . Troche kiepsko wykonany . Kiepskie plastiki . Czesci slabo dopasowane . Choc sam pomysl malego kubla rewelka.
Zapisane
Kvasir
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138



« Odpowiedz #3 : Listopad 02, 2008, 11:40:52 »

Fluwal seria 100 jest przeznaczony do akwarium max 100 litrów czyli po dobrym upchaniu wkładów będzie idealnym wyjściem dla 60 litrów z małą nad filtracją. Osobiście mam go w 112 litrach i sprawia się rewelacyjnie, z tym że ja musiałem dać odpowiednio mało wkładów filtracyjnych żeby nie zmniejszać przepływu. Jakość wykonania i głośność (w zasadzie cichość Cheesy ) pracy są na bardzo wysokim poziomie.
Zapisane
kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« Odpowiedz #4 : Listopad 02, 2008, 12:03:57 »

Ale porównaj cenę. Za 67 zł nie znajdziesz innego filtra zewnętrznego a najtańszy Aquel  MINI KANI 80 kosztuje prawie 2x tyle.
Zapisane

skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #5 : Listopad 02, 2008, 12:30:18 »

Cytuj
Ale porównaj cenę. Za 67 zł nie znajdziesz innego filtra zewnętrznego a najtańszy Aquel  MINI KANI 80 kosztuje prawie 2x tyle.
ludzie też jeszcze jeżdżą polonezami Smiley a tak na poważnie to lepiej dołuż jeszcze te drugie tyle i kup te mini kani, będziesz zadowolony i jeżeli coś ci się zepsuje to łatwiej zareklamować
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #6 : Listopad 02, 2008, 12:41:13 »

Fluwal seria 100 jest przeznaczony do akwarium max 100 litrów czyli po dobrym upchaniu wkładów będzie idealnym wyjściem dla 60 litrów z małą nad filtracją. Osobiście mam go w 112 litrach i sprawia się rewelacyjnie, z tym że ja musiałem dać odpowiednio mało wkładów filtracyjnych żeby nie zmniejszać przepływu. Jakość wykonania i głośność (w zasadzie cichość Cheesy ) pracy są na bardzo wysokim poziomie.
Tak i poza tym nie ma problemu z serwissem. A jak Ci padnie taka 'chińszczyzna" to gdzie się udasz??? bo @TRZMIEL umywa ręce od tego i odsyła do serwisu (wiem to po sobie, ale postawiłem na JBL i problemów nie miałem). Tanie rzeczy nie są dla ubogich.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Peterpl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257



« Odpowiedz #7 : Listopad 02, 2008, 13:05:32 »

Ja chcesz dobry filtr za ok 70-80zl to zainwestuj lepiej w kaskade Aquael FZN-2, mam go od niedawna i jestem bardzo zadowolony.
Zapisane

Akwarium 112L w budowie Wink

25L krewetkarium
- ok. 13 fire red
- 4 red nose
- 2 orange
- 4 crystal red
- otoski

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18202.msg165541#msg165541
Kvasir
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138



« Odpowiedz #8 : Listopad 02, 2008, 13:06:25 »

Dokładnie tak. Biedny traci dwa razy. Poczekaj chwilę dłużej i kup coś firmowego. Chińszczyzna może przestać działać po tygodniu, albo co gorsze może się rozszczelnić i wylać ci całe akwarium na pokój. Biedny traci dwa razy, lub jak napisał przedmówca Biednego nie stać na tandetę.
Zapisane
kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 02, 2008, 17:24:28 »

No dobrze ale ja nie chcę go kupić bo mam już swojego Tetrateca EX700 a chciałem aby wypowiedział się ktoś kto miał lub ma ten filtr. Wiele osób ma przecież akwaria wielkości 60 litrów. Sam takie miałem i szczerze to wolałbym mieć tam filtr zewnętrzny. Kaskada jest dobrym rozwiązaniem ale nie pasuje w połączeniu ze standardowymi pokrywami a nie każdy będzie specjalnie w niej wycinał miejsce na nią. Awarie zdarzają się również w firmowych sprzętach. A serwis? Jak złamiesz coś albo pęknie to raczej nie liczył bym na serwis. Chyba że silnik padnie to tak.
Zapisane

czesio 11
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopad 02, 2008, 18:13:51 »

W akwarium 25l mam filtr aqua szut aquasystem 2,jest przykręcony na minimum i ciągle robi mi pralke.Do 60l będzie idealny i ma 2 lata gwarancji i serwis w polsce.Bardzo go polecam. Wink
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #11 : Listopad 03, 2008, 13:34:47 »

No dobrze ale ja nie chcę go kupić bo mam już swojego Tetrateca EX700 a chciałem aby wypowiedział się ktoś kto miał lub ma ten filtr. Wiele osób ma przecież akwaria wielkości 60 litrów. Sam takie miałem i szczerze to wolałbym mieć tam filtr zewnętrzny. Kaskada jest dobrym rozwiązaniem ale nie pasuje w połączeniu ze standardowymi pokrywami a nie każdy będzie specjalnie w niej wycinał miejsce na nią. Awarie zdarzają się również w firmowych sprzętach. A serwis? Jak złamiesz coś albo pęknie to raczej nie liczył bym na serwis. Chyba że silnik padnie to tak.
Kolego mój kubeł chodził tydzień potem tak warczał, że pękła łopatka wirnika. Stwierdzenie- eliptyczny a nie osiowy otwór wirnika (dlatego tak nim trzepało. I co? Serwiś po 2 tyg. przysłał mi nowy kubeł
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« Odpowiedz #12 : Listopad 03, 2008, 14:17:27 »

Cytuj
Kolego mój kubeł chodził tydzień potem tak warczał, że pękła łopatka wirnika. Stwierdzenie- eliptyczny a nie osiowy otwór wirnika (dlatego tak nim trzepało. I co? Serwiś po 2 tyg. przysłał mi nowy kubeł

Ewidentna wada fabryczna. Ale gdyby pękł Ci zaczep od kubełka to raczej by nie wymienili na nowy.




Poprawiłam znaczniki cytowania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2008, 12:13:24 wysłane przez Emi » Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 04, 2008, 12:07:19 »

Tetra ex 600 jest chyba od 60 l wzwyż, jak przykręcisz na kablach to też będzie ok. Można kupić tanio używany a przynajmniej większa pewność i dostępność serwisu. Tak samo jakiś mały Eheim do 100 l, wypchany wkładami ma tak małą wydajność, ze może i w 25 l chodzić. Używany nie kosztuje wiele a przynajmniej marka w miarę pewna. Następnym fajnym filtrerkiem do 60 może być kaskada/kubełek Aqua Silent Aqua Szuta. Można go zastosować jako kaskadę albo mały kubełek. Miałam go w rękach i wyglądał dość ciekawie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2008, 12:12:11 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
skalar76
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 328



« Odpowiedz #14 : Listopad 04, 2008, 14:39:57 »

Emi, ja z tym eheimem dałbym se spokój bo używany w ostateczności wychodzi drożej niż nowy, ja za swojego classica zapłaciłem 80 pln z przesyłką, do tego nowy wirnik 64 pln i zawory odcinające ( nie konieczne ale pomocne podczas prac serwisowych) 40 pln za komplet co w sumie dało dość sporą sumkę dodam jeszcze że jakoś nie jestem przesadnie z niego zadowolony w tej chwili wolałbym albo unimaxa 150 albo mini kani lub wspomniany aquasilent
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: