Filtr zewnetrzny do akwa 112 l

(1/4) > >>

foxik_012:
FLURAL 105
FLURAL 205
AQUA SILENT 4
AQUA SILENT 3
HAILEA HF 150
Wiec zastanawiam sie ktory z powyzej wymienionych filtrow wybrac do swojego 112  litrowego akwarium. obsada akwarium to dwa dorosle raki florydzki i niewielkie stadko neonow innesa. duza liczba roslin. sprzet w akwarium to napowietrzacz, bimbrownik, swetlowki 70 w. Zalezy mi bardzo na ABY FILTR NIE BYL BARDZO GLOSNY, gdyz akwarium bedzie ustawione w sypialni ok. 1 metra od lozka. riwniez zywotnosc filtra i jego efektywnosc maja dla mnie znaczenie....

P.S
mam jeszcze 1 pytanie jaka jest tego skutecznosc, czy to naprawde dziala ---> http://www.allegro.pl/item194545163_lampa_uv_sterylizator_spiralnyprzeplywwody_zobacz.html

Emi:
Fluval 105 będzie za mały dla Twojego akwarium. Jak już to 205. Aqua Silent nie znam ale ta 3 wygląda bardzo zachęcająco i jest dość tania. 4 będzie za duża. Hailea też może być trochę za duży i może Ci robić pralkę w akwarium.

Odnośnie PS:

Działa ale po co Ci to? Sterylizator zabija bakterie i glony, których chcesz się pozbyć ale zabija również potrzebne bakterie w akwarium więc nie może chodzić non stop. W zasadzie takiego sterylizatora używa się podczas leczenia ryb, podczas zakwitów wody a nie ciągle bo w dobrze prowadzonym akwarium woda powinna być krystaliczna  ;) Jeśli chcesz wydać 200 zł na urządzenie, które będzie leżało na szafie to kup ale czy nie lepiej wydać więcej na np lepsze świetlówki czy lepsze podłoże do akwarium?

skalar76:
co chodzi o temat sterylizatora to Emi ma raje posiadam takie "cudo" zamontowane wewnątrz filtra i nie zauważyłem żeby po zastosowaniu lampy coś się zmieniło, nigdy nie miałem zakwitu glonów w akwa a być może wtedy taka lampa byłaby pomocna. w temacie filtra to do twojego zbiornika polecam ultrasilent 3 lub unimax 150 to z naszej rodzimej produkcji, a jeżeli zaoszczędziłeś te 200 pln które miałeś wydać na lampe to możesz wybrać coś droższego, z tego co się orientuje to chyba większość dostępnych na rynku filtrów kubełkowych posiada regulacje przepływu tak że można go sobie troszke przykręcić tak żeby nie robił zbyt dużego zamieszania w akwarium

Oswald:
ja mam w 112 wlasnie Fluval 205 i zawsze go wszystkim polecam przy takich pytaniach. I jest cichy - stal z miesiac (razem z akwa) w pokoju corki i zonka nic sie nie skarzyla - a to u niej na prawde wiele znaczy...

Od AquaSzuta odradzam jesli chodzi o zewnetrzne. Ta firma nie ma doswiadczenia w tym temacie. Nie ma porownania do Fluvala. HAILEA HF 150 nie znam - ale to pewnie taka sama chinszczyzna jak Atman, choc z pompy Atmana jestem zadowolony.

No... z tych 5u to Fluval 205 jest z absolutna pewnoscia najlepszym wyborem.

PS Imho Sterylizator UV to cos do oczka wodnego a nie do akwa.

Pozdrawiam!

foxik_012:
rozumiem ze o dobraniu filtra do zbiornika, decyduje przedewszystkim max. przeplyw l/h. Szkoda bo bardzo podobal mi sie filtr HAILEA HF 150, ze wzgledu na az 7 mediow filtracyjnych. Ale skoro ma byc burza w akwa to zdecyduje sie chyba na unimax 150. bo nie widze filtra z regulowanym przeplywem za 300 zl. A o ten promiennik UV pytalem do mam dostep do swietlowek UV, wiec zmontowal bym sobie taki, znacznie taniej...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona