Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr wewnętrzny czy zewnętrzny?  (Przeczytany 4653 razy)
kivak
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



WWW
« : Październik 04, 2007, 22:20:06 »

Jaki radzicie, kupić zwykły filtr wewnętrzny czy może jakiś zewnętrzny kaskadowy do 60l?
Jeśli to możliwe to proszę o wypisanie plusów i  minusów dla każdego z nich bo nie chcę się sugerować opisami na allegro ponieważ i tak każdy jest najlepszy jeśli czytać dosłownie każdy opis napisany przez sprzedawcę?
Zapisane

Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2007, 22:24:00 »

Kaskadowy jest fajny, bo nie zajmuje miejsca w srodku i ma duzo miejsca na rozne wklady filtracyjne. Poza tym by cos przy nim zrobic nie trzeba wsadzac rak do akwarium ;]
Wady sa takie, ze trza wyciac kawalek obudowy od sciany. No i czysto teoretycznie wewnetrzny powinien byc cichszy. Moj kaskadowy (AquaClear) jest stosunkowo glosny.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2007, 22:40:32 wysłane przez Tadeus » Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 05, 2007, 07:41:27 »

mam kaskadę aquaela i jest bardzo cicha ! cichsza nawet niż wewnętrzny z napowietrzaniem ! bardzo polecam, łatwa obsługa, duzo miejsca na wkłady, do Twojego akwa będzie dobra FZN2, warto jednak założyć prefiltr na rurę z gąbki Smiley to jedyny - a tak to bardzo gorąco polecam kasakde Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Skunks
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #3 : Październik 05, 2007, 08:43:32 »

Witam,
Również jestem szczęśliwym posiadaczem kaskady Aquael FZN, gorąco ją polecam. Jedyna jej wada to to, że niestety trzeba ciąć pokrywę i to nie z tyłu jak każdy pisze tylko z boku. Z tyłu akwa nie da się jej zamontować gdyż przeszkadzają podłużne wzmocnienia akwarium, ale mimo to te filtry są naprawdę dobre.
Pozdrawiam
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 05, 2007, 08:54:15 »

ciąć pokrywę i to nie z tyłu jak każdy pisze tylko z boku. Z tyłu akwa nie da się jej zamontować gdyż przeszkadzają podłużne wzmocnienia akwarium,
yyyyyyyyyyyyyy  Undecided  Undecided  Undecided normalnie zawieszasz też z tyłu  Undecided Undecided Undecided mi tam nic nie przeszkadzało, a miałem kilka zbiorników
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Skunks
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #5 : Październik 05, 2007, 09:12:22 »

No to nie wiem, może to zależy od tego na jakiej wysokości te listwy wzmacniające są zamontowane. U mnie nie dało sie zamontować filtra z tyłu właśnie przez te listwy.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 05, 2007, 09:52:36 »

nawet jakby, to ona ma 60l i tam listw wzmacniających raczej nie ma  Cool
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Skunks
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #7 : Październik 05, 2007, 09:56:15 »

Nie koniecznie, są akwaria 60 litrowe ze wzmocnieniami (siostra mojej dziewczyny ma takie), ale to akurat jest najmniej istotne w tym temacie. Ważne jest to, że obaj polecamy te filtry Smiley . Dodatkową ich zaletą jest również cena.
Pozdrawiam
Zapisane
kivak
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 05, 2007, 15:19:57 »

Dzięki za opinie, powiedzcie mi jeszcze jak to jest z napowietrzaniem przez kaskady, nigdy nie widziałem takiego filtra zamontowanego w akwarium i czy można w takich filtrach stosować dodatkowo inne wkłady bio np. ceramikę?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2007, 15:22:48 wysłane przez kivak » Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 05, 2007, 16:21:31 »

jasne Wink masz 2 koszyczki, które wypełniasz czym chcesz  Smiley kaskada chyba najskuteczniej ze wszystkich filtrów napowietrza wodę
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
kivak
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 05, 2007, 17:12:20 »

OK, dzięki!
I teraz na koniec, czym radzicie napełniać pojemniki, które czym, czy większy gąbką czy może mniejszy?
Co do drugiego pojemnika, ceramika?
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #11 : Październik 05, 2007, 18:09:35 »

to tak:
prefiltr na rurze zasysającej z gąbki jakięś w miarę gęstej
w mniejszym koszyku 3/4 gąbki 1/4 waty w większym 2cm ''plaster'' gąbki gęstej reszta ceramiki na samą górę możesz też dać watę
ja przynajmniej tak mam Smiley tylko jeszcze nad ceramiką mam troche zeosu i wata, woda kryształ Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
kivak
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



WWW
« Odpowiedz #12 : Październik 06, 2007, 16:00:27 »

Filtr FZN2 kupiony i zamontowany!
Niestety w porównaniu z moim starym filtrem Turbo 350 to jest bardzo głośny, aż się boję co to będzie w nocy, strasznie słychać bulgotanie i czasami nawet słychać jak się w przegrodzie bio rusza wkład Sad No cóż, coś za coś, teraz przynajmniej będzie więcej miejsca w akwarium i filtracja będzie pewnie lepsza bo wkłady filtrujące są nieporównywalnie  większe.
Jak radzicie ustawić do 60l przepływ min, max a może pośrodku?

Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #13 : Październik 06, 2007, 16:07:42 »

pośrodku Smiley a nie masz za mało wody ?? ja mam milimetr nad powierzchnią i nic nie słychać .... byle tylko nie zanurzyć bo robi się odpływ Wink tzn. pralka Wink
pozdrawiam  papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
kivak
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



WWW
« Odpowiedz #14 : Październik 06, 2007, 16:23:38 »

Nie wydaje mi się aby to coś pomogło, spływ (wodospad) jest dość długi i jest już głęboko zanurzony więc woda nie spada na lustro tylko spływa.
Wydaje mi się że to raczej tak bulgocze w pojemnikach?

Jak można mieć milimetr, ja mam akwarium wypełnione wodą na full, zostało może trochę nieco 0.5 cm miejsca a i tak aby woda mogła się cofnąć brakuje pewnie ze 3-4 cm? Być oże coś źle zrozumiałem  Embarrassed

P.S.
Jeśli kogoś zainteresują moje stare filtry wewnętrzne to właśnie wystawiłem na allegro:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=284235
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2007, 17:32:23 wysłane przez kivak » Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: