Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie...  (Przeczytany 1643 razy)
Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« : Wrzesień 16, 2007, 18:03:10 »

Witam Wszystkich...Jakieś sześć miesięcy temu kupiłem akwarium 50l.Parę dni temu zaczęło w nim szwankować oświetlenie(migotało).Zajrzałem do środka ale tylko jest tam dostęp do startera.Więc wykręciłem go i wkręciłem...Teraz świetlówka się pali,ale co jakieś 10/15 sekund zgasa i spowrotem się zapala(świetlówka 15W)...Jaka może być tego przyczyna?...
Za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2007, 18:30:34 »

Uszkodzona (zepsuta, stara) świetlówka, coś z połączeniami, uszkodzony statecznik.
Zapisane

Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 16, 2007, 18:42:00 »

Tylko że wszystko oprócz startera jest zalane w plastikowej obudowie,żeby się dostać do środka musiał bym rozcinać całą obudowę...świetlówka ma pół roku tyle co akwarium.A od startera tak się nie może dziać?
Zapisane

Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 16, 2007, 19:00:49 »

witam

w kolejności świetlówka, starter, statecznik ale przecież najłatwiej sprawdzić przekładając starter z czegoś innego (ew.kupić nowy to akurat kosztuje grosze a kupisz nawet w markecie spożywczym na dziale z oświetleniem)  Wink

pozdr.Torro
Zapisane
Janusz 2
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2007, 19:35:26 »

Jeżeli po wyjęciu startera świetlówka nadal mryga. Świetlówka uszkodzona do wymiany.Pozdrawiam
Zapisane
Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #5 : Październik 07, 2007, 06:47:05 »

Po wyciągnięciu startera świetlówka nie migotała,więc kupiłem kilka starterów...przy każdym starterze świetlówka migotała(kupiłem cztery startery)...Poszłem więc do sklepu po nową świetlówkę i sprawa rozwiązana...świetlówka była uszkodzona...tylko dziwne że jak starter odpinałem to już nie migotała...Pozdrawiam
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: