Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Znowu Bocje...?  (Przeczytany 2787 razy)
tomstor
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60



« : Październik 22, 2004, 21:58:44 »

Witam!
W ostatnim czasie temat bocji wspaniałych przewijał się przez forum nader często. Wielu opowiadało o ospie lub dziwnych zachowaniach tych rybek. Ale to co wyprawiają moje rybki dzisiaj - tego jeszcze nie widziałem!  :shock:
A więc jakoś 3 tyg temu kupiłem sobie parkę bocji. Świetnie się zaadoptowały w moim baniaczku, generalnie robiły w nim dużo szumu i wcinały ile i co wlezie (co jest szczególnie ważne u świeżo zakupionych) - wszędzie pływały razem.
Od dzisiaj jednak ryby są wobec siebie strasznie agresywne zmieniają naprzemian kolory (jaśnieją aż do białości), szczególnie gdy są w bezpośrednim kontakcie. Siedzą przy tym jak obrażone na siebie. Gdy chwilę siebie nie widzą wszystko powraca do normy, ich pasy nabierają czarnego koloru i stają się znowu aktywne. Wystarczy jednak chwila sąsiedztwa (dosł. 5 sek.) i znowu to samo. Oddychają swobodnie, nie ma też objawów żadnej choroby (temp. 25 C, ph 7,5).
Co to może być?
Słyszałem że to rybka terytorialna, ale tak nagle po 3 tygodnaich im odbiło?
A może to poczatek tarła... :-) - Być może będę pierwszy, któremu się uda je rozmnożyć.... hehe  Cheesy
Czy jest to jakiś powód to martwienia się o moje pszczółki (wcześniej straciłem już 3 w walce z ospą - dlatego zostały tylko 2)?
Może wlać im coś do akwa?  :?: ... Czy waszym rybkom też tak odbija?
Zapisane

240L: 5xgurami niebieskie, 3xgurami złote, 5xbocje, 2xglonki, 3xkosiarki
105L: mieczyki, gupiki, molinezje
jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #1 : Październik 22, 2004, 23:53:24 »

o shit nie widzialem nigdy takiego czegos typie wes pacz moze to tarlo bedzie nic nie wlewaj jesli to ma byc to bo warunki sie zmienio... :roll:  :roll:  :roll:
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #2 : Październik 23, 2004, 09:25:05 »

Dokup więcej sztuk, one głupieją we dwie.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 23, 2004, 14:29:55 »

zgadza się Smiley 2 to nie jest stado ... Sens stada polega na tym że jest ktoś  - szef (największa lub najstarsza ryba) ktoś pod szefem czyli ten posredni ale nie najgorszy no i ten najgorszy za tym pośrednim  Więc minimum minimów stada to 3 sztuki ale i to często jest za mało 5 to już co innego . Kiedy są dwa osobniki ni jak się  hierarchia nie może się ustalić stąc mogą głupieć... Pozdrawiam
P.S. na tarło nie masz co liczyć  było juz o tym w dziale Rozmnażanie.
Zapisane

112,25
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Październik 23, 2004, 22:45:27 »

Cytat: tomstor
(...)Słyszałem że to rybka terytorialna (...)

A ja nigdy o tym nie słyszałem
Zapisane

Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 26, 2004, 09:14:30 »

Tomstor zmniejsz ten avatar ! Ryba skacząca w mleku mozei jest fajna ale te rozmiary psują układ forum i strony  :evil:
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
tomstor
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #6 : Październik 26, 2004, 11:01:17 »

hehe - :-).

Sorry - zrobione.
Zapisane

240L: 5xgurami niebieskie, 3xgurami złote, 5xbocje, 2xglonki, 3xkosiarki
105L: mieczyki, gupiki, molinezje
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #7 : Październik 26, 2004, 14:35:18 »

U mnie bocje zachowują sie łagodnie, oprócz siebie mają tez gatunki innych bocjii i moze im to wystarcza do spokojnego życia Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
tomstor
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #8 : Październik 26, 2004, 22:00:51 »

Dokupiłem wczoraj 3 kolejne sztuki... :-)

Spokój był przez 5 minut. Kiedy stres minął - się zaczęło...

Wczystkie zaczęły się ganiać i po jakiejś godzinie wszystkie wyglądały jednakowo - czerwone płetwy, wyblakniete kolory i poobgryzane płetwy grzbietowe. Trwało to aż do nocy, a jak zasypiałem to jeszcze słyszałem jak hałasują.

Dziś ---> Bocje nie do poznania. :-). Pływają ładnie, spokojonie w rządku trzymają szereg hehe. Wszystkie agresory zostały ujarzmione przez największą sztukę! - TO JEST SZEF BANDY. Tak jak ktoś wcześniej powiedział - musi być szef, zastępca szefa (pływa za nią), a dalej w kolejności 3 podnożki ;-). Chyba dochodzą do normy. Hmm, jednak stado to stado a przy okazji super wygląda. Dzięki za dobre rady. PZD.
Zapisane

240L: 5xgurami niebieskie, 3xgurami złote, 5xbocje, 2xglonki, 3xkosiarki
105L: mieczyki, gupiki, molinezje
Artis
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #9 : Listopad 02, 2004, 23:32:14 »

Z bocjami tak jest i to nie oznacza choroby ......

Gdy bocje dymią do siebie tracą barwy .......
Miałem kiedyś inny gatunek ... taka biało-czarna (lamparcia???) i ona też dymiła do bocji wspaniałych mimo że to inne gatunki ........ wtedy stawała się cała biała znikał prawie w ogóle czarny kolor
Bocje wspaniałe tracą także barwy gdy się przepychają Smiley))

Poza tym, mimo że się biją i przepychają to raczej w ogóle się nie uszkadzają także nie ma problemu ...... walka labeo z glonojadem syjamskim była znacznie bardziej ciekawa Smiley))
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: