Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Złote rybki  (Przeczytany 126775 razy)
ANISIAaaaa
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Luty 18, 2009, 22:16:00 »

czy zlote rybki moga byc 3mane w kranowej wodzie? i co zrobic gdy woda sie pieni u gorze?mam 1rybke z 4..3zdechly rano.a rodzice kupili mi je wczoraj..niestety pochopnie a ja sie na rybach nie znam..pomozcie ..
Zapisane
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2009, 12:46:12 »

czy zlote rybki moga byc 3mane w kranowej wodzie? i co zrobic gdy woda sie pieni u gorze?mam 1rybke z 4..3zdechly rano.a rodzice kupili mi je wczoraj..niestety pochopnie a ja sie na rybach nie znam..pomozcie ..


woda musi być odstana albo do wody wodociągowej należy dodać Tetra AquaSafe lub inne http://allegro.pl/45945_uzdatnianie_wody.html?id=45945&order=bd&view=gtext&p=1
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 12:47:56 wysłane przez david1011 » Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2009, 14:45:56 »

kula czy akwarium Huh jezeli akwarium to ile litrów Huh
Zapisane

8317910

tOsIEk90
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #3 : Luty 20, 2009, 12:24:23 »

ESKALARIN - tez jest bardzo dobry do uzdatniania wody, a przy tym tani. Co do złotych rybek to mam sześcioletniego karasia ozdobnego i jest naprawdę duży więc jeśli masz małe akwarium to licz się z koniecznością zakupu czegoś większego...
Zapisane
TWIST642
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


battlefield vietnam


« Odpowiedz #4 : Luty 20, 2009, 22:59:09 »

Zlote rybki (welonki) nie maja zbyt wysokich wymaganian
1.Temp. od 20 do 25oC
2.ph,twardosc itp w wodzie wodociagowej sa raczej wystarczajace
3.Uzdatnienie jest konieczne do tego dobre napowietrzanie wspomaga dzialanie srodka uzdatniajacego
Wielkosc akwa dla welonow
1.20l akwa z pokrywa jest dla welonow idealne do tego maly filtr,rosliny i jazda
2.kule sa beznadziejne bo:
a)nie mozna wlozyc sprzetu(chyba ze na kozaka)
b)duza kula jest droga,biologia jest tam beznadziejana no i ryby nie maja tam duzej ilosci kryjowek o ile w ogole maja-.-
Polecam wieksze akwa niz 20l ale nie polecam welonow bo to swinki a nie rybki Wściekły Ale jak ktos sie uprze...
Zapisane

200l
Budowa
Kongo zrobione teraz amazonka
Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2009, 08:24:08 »

Zlote rybki (welonki) nie maja zbyt wysokich wymaganian
1.Temp. od 20 do 25oC
2.ph,twardosc itp w wodzie wodociagowej sa raczej wystarczajace
3.Uzdatnienie jest konieczne do tego dobre napowietrzanie wspomaga dzialanie srodka uzdatniajacego
Wielkosc akwa dla welonow
1.20l akwa z pokrywa jest dla welonow idealne do tego maly filtr,rosliny i jazda
2.kule sa beznadziejne bo:
a)nie mozna wlozyc sprzetu(chyba ze na kozaka)
b)duza kula jest droga,biologia jest tam beznadziejana no i ryby nie maja tam duzej ilosci kryjowek o ile w ogole maja-.-
Polecam wieksze akwa niz 20l ale nie polecam welonow bo to swinki a nie rybki Wściekły Ale jak ktos sie uprze...
Temp. jak już to od 5 w zwyż aż do ponad 30*C
Ph, twardość i inne parametry zbytiego znaczenia nie mają, bo Karasie mają tak szeroki zakres tolerancji, że żyją i w kwaśnej(takiej w jakiej jeszcze tylko Liny dają radę) a i w bardziej zasadowej też żyją.
Wszelkiej chemi należy powiedzieć stanowcze NIE!
Akwarium dla welonów to minimum 100L(dla 2-3 ryb!), 20 to dla nich sala tortur, ponieważ dorastają do blisko pół metra.
Zapisane
TWIST642
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


battlefield vietnam


« Odpowiedz #6 : Luty 21, 2009, 10:33:45 »

Że co!!!To ma być akwarium a nie akwedukt!!!Po co komuś 100l na 2 welony!W dodatku tu chodzi mi o welony a nie o karasie.Tego tupu ryby to są dobre do oczka a nie do akwarium.Co do chemii może ryby typu karaś chemii nie potrzebują ale dla welonka uzdatnienie wody się przyda.Nie musi tego robić ale dla pewności o zdrowie swoich podopiecznych powinna.(btw) Nie widziałem 0.5 metrowego welona Grin
Zapisane

200l
Budowa
Kongo zrobione teraz amazonka
Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #7 : Luty 21, 2009, 10:57:35 »

Że co!!!To ma być akwarium a nie akwedukt!!!Po co komuś 100l na 2 welony!W dodatku tu chodzi mi o welony a nie o karasie.Tego tupu ryby to są dobre do oczka a nie do akwarium.Co do chemii może ryby typu karaś chemii nie potrzebują ale dla welonka uzdatnienie wody się przyda.Nie musi tego robić ale dla pewności o zdrowie swoich podopiecznych powinna.(btw) Nie widziałem 0.5 metrowego welona Grin
Welon to odmiana hodowlana Carassius auratus czyli Karaś srebrzystego dorastającego w warunkach naturalnych do rozmiarów większych niż przeciętny Karp(Cyprinus carpio) wigilijny. Przyjmując, że w skutek hodowli i selekcji przez wiele lat straciły jakieś 10cm max długości, a w wyniku złych warunków podczas transportu 5cm to i tak zostaje jeszcze ponad 35cm. I należy także pamiętać, że narybek Welonów w dużej części wraca do formy wyjściowej czyli Carassius auratus. Do tego Karasie żyją do 25 lat, a jako, że ryby rosną przez całe życie największe ryby to będą te już "pełnoletnie", a w żadnym sklepie nie sprzedają ryb starszych niż rok czy 2 lata.
Zapisane
Gol Anonim
Michał
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #8 : Luty 21, 2009, 11:25:46 »

Że co!!!To ma być akwarium a nie akwedukt!!!Po co komuś 100l na 2 welony!W dodatku tu chodzi mi o welony a nie o karasie.Tego tupu ryby to są dobre do oczka a nie do akwarium.Co do chemii może ryby typu karaś chemii nie potrzebują ale dla welonka uzdatnienie wody się przyda.Nie musi tego robić ale dla pewności o zdrowie swoich podopiecznych powinna.(btw) Nie widziałem 0.5 metrowego welona Grin

Przykro mi, ale każdy kto miał te ryby i choć trochę się na nich zna nie zgodzi się z tobą. Dlaczego, to już na forum zostało napisane 12590123  razy więc nie będę się powtarzał tylko odsyłam do szukajki.
Chemia nie jest potrzebna do szczęścia ani welonowi, ani innym rybom. Zamiast wlewać litry uzdatniaczy lepiej zostawić wodę na 24H i po kłopocie.

A te zdjęcia niech sobie obejrzy każdy kto nie widział 0,5 metrowego welona i chętnie zapakował by go do 20L albo do kuli.
http://cellar.org/2002/recordgoldfish.jpg
http://pic.ccn.mofcom.gov.cn/ccne/14852/211863_1.jpg
Zapisane
eryk@
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 204


« Odpowiedz #9 : Luty 21, 2009, 12:09:00 »

welon jest ogromny u mojego sasiada urusł że niemieścił cię w największym kasiorku. musieli łapać go rękoma bo niebyło innego sposobu . ten welon pływał sam w 240l. dlatego taki urusł
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2009, 12:12:53 wysłane przez eryk@ » Zapisane
aaa
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 385


(^^,)


« Odpowiedz #10 : Luty 21, 2009, 12:23:21 »

welon jest ogromny u mojego sasiada urusł że niemieścił cię w największym kasiorku. musieli łapać go rękoma bo niebyło innego sposobu . ten welon pływał sam w 240l. dlatego taki urusł
Po prost był normalnej wielkości ...
To  te trzymane w 20 karłowacieją.
Zapisane

Wróciłam! Haaa! 200l! xdd
TWIST642
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


battlefield vietnam


« Odpowiedz #11 : Luty 21, 2009, 18:33:13 »

1.W małym 20l akwa welon nie będzie bykiem
2.Chyba nie bedziesz go trzymał 2-3 lata
3.W ogóle po co komu welonki
4.Nie ma po czwarte Angry
5.Welonki są dobre dla dzieci
6.Ale o gustach nie dyskutuję
Zapisane

200l
Budowa
Kongo zrobione teraz amazonka
Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #12 : Luty 21, 2009, 18:44:11 »

1.W małym 20l akwa welon nie będzie bykiem
2.Chyba nie bedziesz go trzymał 2-3 lata
3.W ogóle po co komu welonki
4.Nie ma po czwarte Angry
5.Welonki są dobre dla dzieci
6.Ale o gustach nie dyskutuję

1. Człowiek też może żyć w celi 2X2X2m ale czy będzie szczęśliwy?
2. Rybą należy zapewnić godne warunki przez całe życie, jak się nie może znaleźć dla ryby opieki w wypadku zmiany obsady, to lepiej nie zakładać akwarium.
3. Bo to piękne ryby akwariowe które były hodowane dużo wcześniej niż Mieczyki, Gupiki, Kiryski itd.?
4.
5. Dla dzieci to mogą być cukierki, a nie żywe stworzenia.
Zapisane
aaa
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 385


(^^,)


« Odpowiedz #13 : Luty 21, 2009, 18:49:59 »

1.W małym 20l akwa welon nie będzie bykiem
2.Chyba nie bedziesz go trzymał 2-3 lata
3.W ogóle po co komu welonki
4.Nie ma po czwarte Angry
5.Welonki są dobre dla dzieci
6.Ale o gustach nie dyskutuję


1. bo skarłowacieje :/
2. yyy chyba tak ://
3. bo niektórym się podobają ;| i są interesujące
4. żal...
5. ... bo dzieci zakładają oczka wodne.
6. bez ę
Zapisane

Wróciłam! Haaa! 200l! xdd
TWIST642
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


battlefield vietnam


« Odpowiedz #14 : Luty 21, 2009, 22:28:43 »

Ale mnie zjechaliście.Chyle czoło przed waszą argumentacją ale zdania nie zmienie bo welony to swinki ktore tylko jedza i s*** tyle co się nie którym podobają.Mimo wszystko powodzenia w hodowli papa
Zapisane

200l
Budowa
Kongo zrobione teraz amazonka
Strony: [1] 2 3 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: