Złote rybki

<< < (21/23) > >>

jestem_legendą:
Aha, dzięki za info :)

ibrachim12:
jak ,,kładą" się obok siebie to są pionowo czy bardziej na boku bo jak na boku to coś jest nie w pożądku

Halfie:
hmm... dziwne. Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc, że się kładą. A jakie masz dno akwarium?

Akwaman:
Miałem kiedyś dwa welony w 60 kilku litrach i obserwowałem identyczne zachowanie, kładły się na dnie na brzuchu tyle, że to "leżakowanie" było dużo dłuższe niż chwila, albo stały w miejscu, miały mało energii, tylko po jedzeniu lub podmianie wody dostawały "kopa" i zaczynały pływać po całym akwarium, karmiłem dwa razy dziennie, eksperymentowałem z temperaturą, myślałem, że pojemność była za mała, ale po przeniesieniu do akwarium 240 l. było to samo, zero efektów. Dopiero podawanie bardziej zróżnicowanego pokarmu (płatki, pokarm roślinny oraz mrożonki: szklarka, solowiec, ochotka, czasem narybek gupika) i dodatkowo wzbogacaniu mrożonek preparatami witaminowymi welony odżyły. Taki preparat to wydatek ok. 25 zł, parę kropel do posiłku poprawi ich kondycję, ale w twoim przypadku przede wszystkim za małe masz akwarium, przełóż je do 100 l najlepiej. Nie wiem jakie masz te welony, ale niektóre odmiany potrafią wyrosnąć jak pielęgnice, więc ta pojemność jest drastyczna, te ryby strasznie brudzą, więc pewnie żyją we własnej.....

Babylon:
Dziwna sprawa. Nie wiem dlaczego tak Ci się dzieje

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona