Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: zbrojnik lamparci  (Przeczytany 5336 razy)
latarnik
Zainteresowany
**
Wiadomości: 54


« : Październik 14, 2007, 21:07:04 »

Mam zbrojnika lamparciego, który zjada suszony pokarm dla rybek o wiele chętniej niż warzywa. Czytałem , że zbrojniki jedzą albo glony albo warzywa więc się dziwie. Kiedyś dawałem marchewkę , teraz daję paprykę, która  znika więc ją zjada. Czy to dowód , że tez zbrojnik lubi suszony pokarm? czy też dowód , że dostaje za mało jedzenia ?
(karmie go codzinnie kawałkiem  2cm-3cm. więc chyba nie mało - zbrojnik ma 15 cm.
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #1 : Październik 15, 2007, 11:41:52 »

skoro to suszony pokarm dla rybek to go je bo jest ryba Grin to jest zupelnie normalne Grin moje zbrojniki niebieskie nie chca wogole warzyw ruszac tylko jedza to co daje czyli suchy, tabletki, ochotak, wodziel Grin od czasu do czasu tylko skubna jakies warzywko, ale za to bardzo zasmakowala im hygrophilia corymbosa Grin
Zapisane

8317910

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 15, 2007, 12:49:38 »

Nasze uwielbiają gotowaną: marchewkę, kalafiorka, brokuła i cukinię ale tabletką nigdy nie pogardzą. Bardzo smakują im też wysokoproteinowe granulki dla paletek i oczywiście mięcho.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Katka
Nowy
*
Wiadomości: 49


WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 19, 2007, 10:29:02 »

Na samych glonach i warzywach za długo nie pojedzie, ale karmienie mięsem też jest nieodpowiednie, polecam przeczytać uważnie -> Zasady żywienia zbrojników

Na marginesie, jakiej wielkości masz akwarium?

Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 19, 2007, 13:54:13 »

No niestety mięcho to zakazany owoc dla zbrojnika ale nigdy nie odpuści okazji, zeby się dobrać do robali przeznaczonych dla kirysków i neonów.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 19, 2007, 14:19:34 »

Moje chętnie zjadają sałatę i marchew,robale oczywiście tez(choć staram sie dawać tak żeby niewiele ich do dna dolatywało).
Podjadają tez banany krewetkom,tabletki tez nie zostawią.
I co za osioł nazwał je "GLONOJAD"??
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #6 : Październik 19, 2007, 14:22:24 »

A ja mam pytanie zwiazane z zbrojnikiem lamparcim Smiley Czy da radę go trzymać w 200L?
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Katka
Nowy
*
Wiadomości: 49


WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 19, 2007, 18:24:18 »

A ja mam pytanie zwiazane z zbrojnikiem lamparcim Smiley Czy da radę go trzymać w 200L?
Nie! 500-600L to minimum.
Chyba, że masz w planach takie akwarium, no to na krotko młody osobnik przetrzyma w 200L.

Zapisane

Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #8 : Październik 19, 2007, 19:35:50 »

witam
Cytuj
A ja mam pytanie zwiazane z zbrojnikiem lamparcim Smiley Czy da radę go trzymać w 200L?
Nie! 500-600L to minimum.

No ładnie (zresztą zrozumiałe skoro potrafi dorosnąć do 60 cm) - sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać - po kiego diabła jest wszędzie dostępna  Wściekły Taka ryba powinna być dostępna dla tych którzy potrafią jej zapewnić odpowiednie warunki - więc drugi obieg - stowarzyszenia, związki akwarystyczne, wszędzie tam gdzie są ludzie którzy wiedzą co to za ryba i kupując ją stworzą jej odp.warunki a nie gdzie przyjdzie dziecko do zoologa i powie poproszę "glonojada"

pozdr.Torro

P.S.- ostatnio widziałem je w Afryka-Zoo w zbiorniku 120-140L ze sztucznymi roślinami  Wściekły
Zapisane
Katka
Nowy
*
Wiadomości: 49


WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 20, 2007, 16:39:54 »

No niestety i to jest cała tragedia tych ryb, mimo że żyją bardzo długo (kilkanaście-kilkadziesiąt lat) nigdy nie dożywają nawet kawałka z tego. Karłowacieją, chorują i zdychają cierpiąc. Ale jakiego sprzedawcę to interesuje  Wściekły
Zapisane

ganboui
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 127



« Odpowiedz #10 : Październik 20, 2007, 17:07:39 »

Cytuj
Nie! 500-600L to minimum.
Chyba, że masz w planach takie akwarium, no to na krotko młody osobnik przetrzyma w 200L.

a ja miałem kiedyś kupić bo koleś w zoologicznym powiedział że do 50L bedzie dobry dobrze ze go nie kupiłem  Wściekły
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2007, 07:56:50 wysłane przez Seboos » Zapisane

Maciek Cheesy 50L
Roślinniak
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #11 : Marzec 25, 2008, 23:21:14 »

A moze lapiej jak bys go kupil bo w zoologu maja akwa po 40 litrów i tam zazwyczaj plywaich kilka i sie bardziej mecza POzdro Cheesy
Zapisane
seba75
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 26, 2008, 07:27:56 »

A moze lapiej jak bys go kupil bo w zoologu maja akwa po 40 litrów i tam zazwyczaj plywaich kilka i sie bardziej mecza POzdro Cheesy

Roslinniak to jest post z pazdziernika - poza tym jak 500 L to nie 50 L amen.
Zapisane
kurczak
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #13 : Marzec 28, 2008, 15:29:52 »

hej mam trzy zbrojniki lamparcie w 30l. akwarium od ok3 miechów.miały ok.4cm teraz mają po ok.12 cm czy jest szansa ze sie utrzymaja
Zapisane
bartekw
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #14 : Marzec 28, 2008, 16:07:06 »

wejdz na ta stronke i poczytaj

http://www.zbrojniki.pl/
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: