Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Tetra Color - jak to naprawdę jest ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tetra Color - jak to naprawdę jest ?  (Przeczytany 31425 razy)
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« : Kwiecień 29, 2005, 16:34:55 »

Witam!

Ostatnio w sklepach stały się popularniejsze rybki o nazwie "Tetra Color", kształt mają taki sam jak do żałobniczek - "Tetr Czarnych". W necie ABSOLUTNIE nie mogłem znaleść info o tych rybkach, wielu ludzi też nie wie co to za naprawdę rybka. Kolorowana forma albinotyczna żałobniczki ? Ale to chyba nie albinos, bo albinosy mają czerwone oczy a te rybki posiadaja oczka o kolorze CZARNYM. Sam miałem te ryby pare lat temu, w 45l z innymi rybami były własnie 2 tetry color, jedna niebieska a druga różowa - różowa zajęła lewą polowę baniaka, a natomiast niebieska prawą. Rybki te miałem chyba z 3 lata, absolutnie nie straciły swojego uroczego koloru na grzbiecie, kolor pozostał taki sam a ryby takie jak wtedy. Może to jednak odmiana żałobniczki i pływają razem w stadzie :?: Dodam, były wielkości jak żałobniczki.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 29, 2005, 20:18:54 »

może to przeźroczki.
są podobne do żałobniczek i są sztucznie barwione na grzbiecie i czasami w okolicach brzusznych na przenajróżniejsze kolory
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 29, 2005, 20:41:46 »

ehhh, nie. Wiem doskonale jak wyglądają przezroczki. Chodzi mi o TETRA COLOR, podobna do zalobniczki, tyle ze białe a przezroczki wcale białe nie są. pozdr.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 29, 2005, 22:19:08 »

Zgadza się.Są żałobniczki kolorowane jak przezroczki własnie złote odmiany.Cóż złota odmiana prawie zawsze jest efektem wcześniejszej albinotycznej formy.Takie złote odmiany można spotkać u każdego gatunku ryb bo w większości od albinosa się zaczyna.Sam kiedyś pytałem o nie i dostałem odpowiedz że są to "barwione".
Zapisane
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 30, 2005, 12:56:47 »

W Gdansku widziałem rybke o której mówisz pod paroma nazwami w róznych sklepach(m.in tetra color), zalezy jak sobie sprzedawca wymysli, ale jedno jest pewne- sa one sztucznie barwione!
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
rob1979
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


www.zobaczsiebie.pl


WWW
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 30, 2005, 15:23:47 »

a może widzieliście po prostu Hyphessobrycon columbianus (Tetra kolumbijska). Wg mnie podobna do popularnej tetry czarnej Smiley
Zapisane

profesjonalne sesje zdjęciowe
www.zobaczsiebie.pl
Bonzo
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 239



« Odpowiedz #6 : Maj 01, 2005, 11:17:35 »

własnie to nie jest chyba tetra kolumbijska. podobna ale nie.
Zapisane

60l- ogólne
220l-in progress
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #7 : Maj 01, 2005, 13:43:12 »

Cytat: rob1979
a może widzieliście po prostu Hyphessobrycon columbianus (Tetra kolumbijska). Wg mnie podobna do popularnej tetry czarnej Smiley


nie, to nie ona. Ta ryba posiada czerwoną płetwę ogonową a "tetra color" posiada bezbarwny ogon jak u załobniczki ...
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #8 : Maj 07, 2005, 20:12:42 »

U mnie w pobliskych sklepach  omawiana przez was ryba jest pod nazwą Tetra barwiona, mają rózne barwy, różowe , niebieskie i na dodatek mają weloniaste płetwy ...
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: