Tetra Color - jak to naprawdę jest ?

(1/2) > >>

Raffy:
Witam!

Ostatnio w sklepach stały się popularniejsze rybki o nazwie "Tetra Color", kształt mają taki sam jak do żałobniczek - "Tetr Czarnych". W necie ABSOLUTNIE nie mogłem znaleść info o tych rybkach, wielu ludzi też nie wie co to za naprawdę rybka. Kolorowana forma albinotyczna żałobniczki ? Ale to chyba nie albinos, bo albinosy mają czerwone oczy a te rybki posiadaja oczka o kolorze CZARNYM. Sam miałem te ryby pare lat temu, w 45l z innymi rybami były własnie 2 tetry color, jedna niebieska a druga różowa - różowa zajęła lewą polowę baniaka, a natomiast niebieska prawą. Rybki te miałem chyba z 3 lata, absolutnie nie straciły swojego uroczego koloru na grzbiecie, kolor pozostał taki sam a ryby takie jak wtedy. Może to jednak odmiana żałobniczki i pływają razem w stadzie :?: Dodam, były wielkości jak żałobniczki.

Komandos:
może to przeźroczki.
są podobne do żałobniczek i są sztucznie barwione na grzbiecie i czasami w okolicach brzusznych na przenajróżniejsze kolory

Raffy:
ehhh, nie. Wiem doskonale jak wyglądają przezroczki. Chodzi mi o TETRA COLOR, podobna do zalobniczki, tyle ze białe a przezroczki wcale białe nie są. pozdr.

Jarecki:
Zgadza się.Są żałobniczki kolorowane jak przezroczki własnie złote odmiany.Cóż złota odmiana prawie zawsze jest efektem wcześniejszej albinotycznej formy.Takie złote odmiany można spotkać u każdego gatunku ryb bo w większości od albinosa się zaczyna.Sam kiedyś pytałem o nie i dostałem odpowiedz że są to "barwione".

Bonzo:
W Gdansku widziałem rybke o której mówisz pod paroma nazwami w róznych sklepach(m.in tetra color), zalezy jak sobie sprzedawca wymysli, ale jedno jest pewne- sa one sztucznie barwione!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona