Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Symatry, a płetwy innych ryb  (Przeczytany 1601 razy)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« : Marzec 21, 2007, 16:10:31 »

Cześć!

W swoim akwarium z biegiem czasu utworzyłem biotop w stylu południowo wschodniej Azji. Bambusy, cryptocoryny i microzorium, duży korzeń. To oczywiście nie wszystko co użyłem do stworzenia tego biotopu ale to nie jest wątek o którym chciałbym rozmawiać o tym. (Jesli ktoś chce jakich kolwiek informacji na ten temat to piszcie do mnie) Tutaj chciałbym poruszyć coś co nęka wieli akwarystów. Chodzi tu o Brzanki sumatrzańskie (które użyłem do tego biotopu) i ich złych manierów podgryzania płetw. Z wielu pism wynika że brzanki podgryzają płetwy jesli jest ich mało, lecz gdy jest wiecej niz 7 sztuk to agresję przeżucają na swój gatunek i innych nie ruszają. I własnie nie wiem jak to jest, chciałbym się was zapytać. Obecnie mam 18 brzanek sumatrzańskich, 3 kosiarki i dziś kupiłem dla urozmaicenia 7 rozbor klinowych. Dla większego kontrastu chciałbym kupić parkę pięknych prętników karłowatych a w tej chwili sąbardzo ładne w sklepie. Mam jednak pewne obawy czy oby brzanki nei obgryzały "czułek" prętnikom. Proszę o pomoc.

Akwarium ma 112 litrów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 17:39:03 wysłane przez Komandos » Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 21, 2007, 21:05:45 »

W swoim akwarium z biegiem czasu utworzyłem biotop w stylu południowo wschodniej Azji.

Czsc Komandos, sa juz jakies fotki? Chodzi o ten "wysachajacy strumien"?

Mysle, ze pretnik nie da sie podgryzac, te rybki lubia powalczyc o swoje...  papa
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #2 : Marzec 21, 2007, 22:38:42 »

wysychający strumień nie wypalił, to były tylko pomysły na nowe akwa a przy okazji czegos sie dowiedzialem. z braku ryb nie dało rady utworzyć siętego biotopu dlatego wybralem cos co jest łatwo dostępne a zarazem piękne Cheesy.

Dzieki. za odpowiedź. Mam nadzieję że brzany nie bedą ich ruszać. Zauważyłem że trzymająsięraczej dna, i obrośnietego korzenia przez microzorium, wolną przestrzeń wypełniaja razbory, a na górze jak by parka prętników sobie pływała było by ciekawie Wink
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2007, 22:49:12 »

Ja tam pretnikow wiecej nie tykam. Jak bys chcal wiedziecz czemu, to przeczytaj ten smutny watek:
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,8925.0.html

Ale mimo to, sa to naprawde sliczne rybki - no i beda plywac u gory, bo to labirynty.
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2007, 23:10:02 »

Smiley ja nie będe kupował 2 samców tylko parkę.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2007, 23:58:53 »

nie chodzi o samce czy samiczki - nie przeczytales calego watka - chodzi o chorobe wrzodowa, ktore mozesz przytargac ze sklepu
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #6 : Marzec 22, 2007, 11:02:27 »

mam nadzieje że nic takiego sie nie wydarzy. Ryby wyglądały na zdrowe. Są dosyć duże mają piekne kolory i nie sa przymulone czy cos w tym stylu
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 22, 2007, 12:30:34 »

mam nadzieje że nic takiego sie nie wydarzy. Ryby wyglądały na zdrowe. Są dosyć duże mają piekne kolory i nie sa przymulone czy cos w tym stylu

tak samo bylo i u mnie...
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Marzec 22, 2007, 22:10:34 »

sumatry z pewnością obgryzą płetwy czuciowe prętnikom co będzie się wiązało z wielkim stresem dla tych ryb.
Zapisane

dgrze
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 17, 2007, 03:47:31 »

Moje pretniki i brzanki sumatrzanskie zyja ze soba dobrze juz prawie 2 miesiace i nie widze zadnych ubytkow pletw u pretnikow
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2007, 03:51:11 wysłane przez dgrze » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: