Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Ślimaki - kto je zje - ryby zjadające jajeczka ślimaków.
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Ślimaki - kto je zje - ryby zjadające jajeczka ślimaków.  (Przeczytany 31808 razy)
Przemo(c)
Nowy
*
Wiadomości: 20


« : Czerwiec 18, 2009, 10:50:52 »

Witam, dawno nic nie pisałem, starałem się walczyć z problemami sam nabywając tzw. doświadczenie  Afro
Od samego startu, od zupałnie niczego (z pomocą Waszych cennych porad dotyczących twardości wody, bakterii rozwijających się na powierzchni, zmieniania wody, oświetlenia, itp.) moje 65 l akwarium wygląda dzisiaj tak: 4 rybki w paski (zebra stripes, czy jakkolwiek się zwą w cywilizowanym języku), 2 molinezje, jako że lubią pływać parami, 5  neonek, 5 samców gupików z bardzo kolorowymi ogonami i 3 samice gupików - trochę mniej kolorowe. Do tego trochę malutkich rybek (co z nich wyrośnie jeszcze nie wiadomo - póki co szczęśliwie się urodziły i jakoś trwają) chowających się w trawie i pustej łupinie orzecha kokosowego + dwie całkiem już duże, które przetrwały wstępną selekcję naturalną...
Ostatnio w miarę panowałem nad ślimakami, wyławiając i gniotąc to, co nie wyłowione. Natomiast z powodu wyjazdu, po powrocie zmuszony byłem zgotować im (nomen omen, hehe  Grin) armagedon. Rybki poszły do słoików, roślinki do kosza, a kamienie do gotowania. Wszystko razem zajęło mi dobre pół dnia i wolałbym do tego nie wracać, zważywszy na to, że roślinki były juz ładnie wyrośnięte, a przy okazji dezynsekcji szlag trafił filtr, bo nie przyszło mi nic innego do głowy (zważywszy na ilość slimaków w różnych jego zakamarkach) jak tylko zanurzenie go w gorącej wodzie. Części się odkształciły i musiałem kupić nowy filtr. Do tego nowe roślinki (stare były tak oblepione ślimaczymi przezroczystymi kleksami, że nie szło tego usunąć) + układanie na nowo akwarium + zestresowane rybki  Cheesy. Jednym słowem - pogrom. Dla ślimaków i mojej kieszeni. Co za tym idzie rozglądam się za rybkami, które chętnie szamają ślimacze jaja, tudzież same ślimaki, nie robiąc przy tym krzywdy innym mieszkańcom akwarium. W sieci wyszukałem "gold barbs" (złote brzanki?) które lubią zjadać jaja wszelkiego rodzaju (głównie komarze, ale w tym przypadku pewnie zadowoliłyby się ślimaczymi). Do tego "dwarf chain loaches" - jakkolwiek to tłumaczyć na polski, tyle, że te ostatnie lubia być w conajmniej 5-osobnikowych grupach, a to dla mnie już za dużo...
No i co Wy na to, macie jakiś złoty środek na te cholerne ślimaki? U mnie jak na razie miodzio (bo świeżo) - ale coś czuję, że z tych nowych zakupionych roślinek, pomimo skrupulatnego mycia, coś się wkrótce wylęgnie....
Pzdr
Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 18, 2009, 11:05:54 »

anetome helena - ślimak morderca ślimaków
sam miałem plagę zatoczków
ważne aby anetomek było kilka - jedna sobie nie poradzi - IMO min. 4-5 szt.
i trzeba cierpliwości duzo
ale efekt jest
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 18, 2009, 11:46:41 »

Aleś wymyślił z tym gotowaniem wody w akwarium  Shocked Mam nadzieję, że źle zrozumiałem. Zalewałeś podłoże wrzątkiem?
A czym odkażałeś? Przyznaj się  Wink i więcej już tego nie rób. Według mnie, odkażanie powoduje załamanie środowiska, pojawiają się też martwe rośliny, więc i najlepsza pożywka dla ślimaków.
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 18, 2009, 18:52:18 »

Jesli masz odpowiednie akwarium to w miare skuteczne sa bocje wspaniale lub piskorki
 
Mi pomógł w walce ze ślimakami Piskorek... tak Piskorek. Dostałem go od znajomego na parę dni.
Nigdzie nie znalazłem informacji by ta rybko jadła ślimaki a tu w ciągu dwóch dni wybił wszystkie zatoczki (a wybierałem je po 10 dziennie wcześniej). Zeskrobał ikrę ślimaków z liści. Nie wyjąłem go wystarczająco szybko i wykończył mi także 4 ampularie. Istny morderca

Ja w moim baniaczku mialam zatrzesienie slimaczkow, w 90 % pozbylam sie ich na marchewke, a reszte zalatwily bocje.
Teraz by zapewnic swoim bocjom ich przysmak biegam po sasiadach akwarystach


Zapisane

marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 18, 2009, 18:55:09 »

moje 65 l akwarium wygląda dzisiaj tak(....)
Pzdr
do 65l to nawet bocje karłowate trochę za duże
zwłaszcza, że ciężko je dostać i są 3x droższe od helenek
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 18, 2009, 19:19:52 »

u mnie bocja w biało czarne paski  5 zł
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 18, 2009, 19:25:48 »

Z tymi cenami to nie jest tak zle jak piszesz marcinl , bocje kupuje od 5 zl siatkowana lub pregowana do 18 zl za wspaniala niewielka.
A helenka kosztuje od 7 zl za malutka (2 - 3 cm)
Zapisane

marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 18, 2009, 20:14:36 »

pisalem o cenie najmniejszej unikalnej i trudnodostępnej bocji - karłowatej (sidtimunki) koszt ok 14 zł - uważam, że ona jako jedyna moglaby ew. być do 65l, inne gatunki są sporo większe i potrzebują większych zbiorników, oczywiście można kupić i większe a potem sprzedać/oddać/zamienić jak zrobią swoje
inne odmiany bocji są tańsze
helenkę można kupić bez problemu za 5 zł na allegro Wink
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
Przemo(c)
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 19, 2009, 08:05:57 »

Aleś wymyślił z tym gotowaniem wody w akwarium  Shocked Mam nadzieję, że źle zrozumiałem. Zalewałeś podłoże wrzątkiem?
A czym odkażałeś? Przyznaj się  Wink i więcej już tego nie rób. Według mnie, odkażanie powoduje załamanie środowiska, pojawiają się też martwe rośliny, więc i najlepsza pożywka dla ślimaków.

Nie, spoko. Po prostu przełożyłem rybki razem z wodą z akwarium do słojów, kamienie wyjąłem i wygotowałem w garnkach; akwarium wymyłem w środku wężem w ogrodzie. Później wsypałem z powrotem kamienie no i wlałem wodę z akwarium (przez gazę - na wszelki wypadek  Cheesy ) razem z rybkami. Tak to mniej więcej wyglądało.
Dzięki Wam za odpowiedzi, zaciekawił mnie pomysł ze ślimakiem zabójcą ślimaków, hehe. Jak to potem wygląda z rozmnażaniem tych ślimaków - zabójców; rozumiem, że nie jest już takie szybkie?
Zapisane
sagitaria
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 19, 2009, 08:42:58 »

Makropod jest pies na ślimaki.
Zapisane
andy76
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 19, 2009, 09:43:55 »

Makropod jest pies na ślimaki.
co to jest.
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 19, 2009, 10:38:19 »

Jak to potem wygląda z rozmnażaniem tych ślimaków - zabójców; rozumiem, że nie jest już takie szybkie?
Ślimaki składają pojedyncze jajeczka i niezbyt licznie, rozwój trwa z 4 miesiące. Jeśli nie będziesz karmił ślimaków, to młode będą zjadane przez stare. Jeśli jakieś przeżyje, to możesz je łatwo sprzedać.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 19, 2009, 10:39:12 »

Makropod jest pies na ślimaki.
co to jest.
Kolega chyba miał na myśli wielkopłetwa.
PS. Nie zapominajmy o google.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #13 : Czerwiec 19, 2009, 10:42:24 »

Nazewnictwo rosyjskie, stąd niezrozumienie.
http://www.zoomir.by.ru/AQUA/riba/makropod.htm
Макропод
Zapisane
sagitaria
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #14 : Czerwiec 19, 2009, 17:04:22 »

Makropod, ryba rajska, wielkopłetw wspaniały.Ostatnio mało popularny a szkoda.
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: