Skalary

(1/2) > >>

bit32:
Witam
Mam taki problem. Otóż mam 4 skalary w akwa. 126 l.z czego 2 nie jedza i są mało aktywne. 

mrs:
Cytat: bit32  Lipiec 31, 2010, 07:45:16

Witam
Mam taki problem. Otóż mam 4 skalary w akwa. 126 l.z czego 2 nie jedza i są mało aktywne. 

Po zdaniu twierdzącym powinno nastąpić zdanie pytające. Chyba, że chcesz się podzielić z ludźmi tym, że ryby nie chcą jeść.
Co to za zbiornik (roślinniak, BW itp.)?
Jakie parametry wody (PH, KH, GH)?
Czy są jakies inne ryby?
Jak duże są żaglowce?
Generalnie, dla 4 żagli taki zbiornik max pół roku. Później ryby dobiorą się w pary i będzie wojna.

jaaasiek:
Generalnie to to akwarium jest za małe na skalary

mrs:
Cytat: jaaasiek  Lipiec 31, 2010, 10:27:41

Generalnie to to akwarium jest za małe na skalary

Generalnie nie jest, jeśli żaglowce są małe.

jaaasiek:
one rosną szybko więc to nie ma sensu. a poza tym sam pisałeś że zaraz zaczną dobierać się w pary, czyli będą dorosłe.

Dla skalara potrzebne jest minimum 50cm wys. i nie jest to mój wymysł tylko zalecenia wielu hodowców

masz kilka cytatów

"Optymalne w warunkach domowych jest akwarium 160-200 litrowe, który ma co najmniej 50 cm wysokości" - wikipedia
"Skalar jest rybą osiągającą w akwarium dość spore rozmiary (dotyczy zarówno długości jak i wysokości ciała), dlatego też należy zapewnić im akwarium duże i wysokie co najmniej 50cm wysokości)." - akwarium.net.pl
"AKWARIUM: Zbiornik o wysokości minimum 50 cm, dużo roślin i korzeni, ale z pozostawionym miejscem do pływania." -- akwarium112.info
"Wymaga dużego i wysokiego minimum 50 cm akwarium" - ilkus.net

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona