Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Sewerum  (Przeczytany 6937 razy)
sirrak
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« : Październik 23, 2006, 11:00:36 »

Witam mam pytanko czy moge dolozyc parke pielegnic sewerum do mojego akwa - 124 l, a w nim dwa glonojady, 6 neonow, 5 gupikow, 2 skalary i bojownik (wiem ze nie pasuje ale siostra juz go nie chciala wiec jakos go uratowalem Smiley ). Ciekawi mnie czy beda jakie sproblemy miedzy rybami i czy moje rosliny sie utrzymaja, jest ich calkiem sporo m.in. bacopy, hetanthery, paprotnica wiekszosc calkiem dobrze ukorzeniona.
Pozdrawiam
SiRRaK
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 23, 2006, 19:37:51 »

Ja tam mam sewerum i jest to najspokojniejsza rybka w akwa  Cheesy Cheesy Cheesy Możliwe, że to dlategop, że jest jeszcze młoda, ale widać że jest wodzem Cheesy bo żadna jej nie podskakuje, ale nie zauważyłem jej agresji czy wykopywania roślin, choc na stronkach piszą że sewerum to agresywna ryba terytorialna i że ryje w podłożu wywalając roślinki  Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #2 : Październik 23, 2006, 19:46:20 »

Co ryba to inny charakter, moje sawerum równiez były spokojne, ale przy tarle (jak z większością pielęgnic) zaczynają się problemy. Myślę również że w niedługim czasie neony i gupiki staną się przekąską pielęgnicy.
Zapisane


385 l - dyskowce
nazer
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56



« Odpowiedz #3 : Październik 23, 2006, 20:13:49 »

Sewerum to bardzo piekne ryby,ale stety albo niestety rosna dosc duze i mysle ze moga byc troszke za male do twego akwa jak urasna... ja bym je widzial w jednogatunkowym akwa, nie wazne ze dosc spokojne ale jak sa same to wedlug mnie bardziej okazale wygladaja
Zapisane

pozdrawiam N.
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 23, 2006, 20:19:21 »


pielęgnica plamooka/ cichlasoma severum/heros efasciatus często jest mylona z heros severus, który w zasadzie nie występuje w Polsce i w przeciwieństwie do którego jest spokojną rybą dorastającą do 20cm, spożywającą wszelkie pokarmy zwierzęce i roślinne. w czasie tarła jak każda pielęgnica broni zażarcie swojego rewiru i jak większość przekopuje dnom oraz wyrywa przeszkadzające jej rośliny, które często stają się również częścią jej diety Smiley
zbiornik 124l bedzie dla nich zbyt mały. 200l wydaje się rozsądnym minimum.
Zapisane

gg:1384140
sirrak
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #5 : Październik 23, 2006, 22:40:47 »

Dzieki za info, chyba jednak sobie na razie bede musial odpuscic te pielegnice, niestety bo sa piekne, ale po prostu moje akwa by sie chyba zagotowalo przy tarle skalarow i pielegnic, bo moje skalary w czasie tarla postepuja wedlug zasady "chlop zywemu nie przepusci". Ale powoli sie szykuje na wiekszy baniak w ktorym kto wie ? Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: