Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy !!!  (Przeczytany 2345 razy)
Desiderata
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #15 : Luty 16, 2008, 12:29:40 »

a ten pomarańczowy ?? jest pręgowany ale czasami wybarwia się tak ze prawie nie widać koloru , tak samo te niebieskie tez mają pręgi ale czasami sie robią sine a nawet przezroczyste (prawie)
Zapisane
Desiderata
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #16 : Luty 16, 2008, 15:55:27 »

No to tak , 3 ryby które posiadam to Gurami Marmurkowe niebieski samiec , dwie samiczki niebieska i pomarańczowa.
okazało się ze akwa które mam to 80 litrów Smiley ale dodatkowe 40 nie stanowi przeszkody więc zakupie akwa 120 l.
Dokupie tam ;
- 4 kiryski
- 5 danio
- 10 neonów

Co wy na to ??
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #17 : Luty 16, 2008, 16:52:48 »

raczej bez danio, 5-6 kirysków lub też 5-6 cierniooczków khula (ten sam biotop co i gurami) i 10 neonków (lub razborek, tez z tego samego biotopu co gurami i cierniooczki)
ps. nie marmurkowe tylko dwuplamiste, marmurkowe występują w tylko jednej barwie- srebrnej, mieniącej się
ciesz się, że masz 1 samca i 2 samiczki, harem akurat dla gurami Smiley
pozdrawiam, w zasadzie kup akwarium największe na jakie możesz sobie pozwolić Smiley zawsze łatwiej równowagę utrzymać i więcej rybek możesz mieć
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2008, 16:54:39 wysłane przez Misquamacus » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Desiderata
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #18 : Luty 16, 2008, 22:45:57 »

ale mam takie dwa niebieskie http://akwarystykamaly.webpark.pl/guamidwuplamistymarmurkowy2.jpg identyczne jak na zdjęciu a na necie pisze ze są to marmurkowe , i gurami złote http://akwarystykamaly.webpark.pl/guramizloty.jpg .
Złota samiczka ma 10 cm , niebieska 6cm , samczyk niebieski 6 cm .
Ryby mają swoje lata i raczej już nie urosną w każdym bądź razie nie rosną od dawna Smiley
Zapisane
Desiderata
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #19 : Luty 16, 2008, 22:53:58 »

Mam jeszcze jedno pytanie , chciałabym kupić filtr zewnętrzny , słyszałam ze są takie ze wodę w akwa zmienia się co 2 lata Cheesy
Spuszczanie wody rurką z 80L. było pracochłonne a ze filtr mam o dupe rozbić ( aQuael fan mini ) robiłam to dosyć często , co nie służyło rośliną ani rybą .

Prosze napiszcie mi :
- nazwe
- cene
- i co ile mniejwięcej będe musiała zmieniać wode
Zapisane
Mloodociany
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #20 : Luty 17, 2008, 13:18:40 »

Moim zdaniem podmianan wody jest jak najbardzej wymagana! Poczytaj sobie forum i zobacz ze Ci dobrzy akwarysci robią to nawet kilka razy tygodniowo! Z resztą sam to przetestowałem jak kupiłem akwa to wode wymieniałem co 2 tyg pozniej przestałem akwa szlag trafił!
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #21 : Luty 17, 2008, 19:52:08 »

podmiana 1x na tydzień ale zmiana to zupelnie co innego -najlepiej nigdy
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #22 : Luty 17, 2008, 20:36:46 »

Desiderata sorka za wprowadzanie w błąd, przeczytałem 'mozaikowe'  Embarrassed
nie zdecydowanie nie i jeszcze raz nie
raz w tygodniu 25% objętości akwarium podmieniasz, nigdy nie zmieniasz całej wody
filtry kubełkowe są naprawde dobre, no może poza ceną (od ok 180zł)
jeśli masz fundusze to kupuj
a jeśli nie to polecam jakąś kaskadę np. Aquaela FZN-2 tylko musisz wyciąć w pokrywie otwór
ps. aquael fan mini jest do max 30l, nie wiem jak ty utrzymujesz to 80l  Undecided
duuuuuużo czytania przed tobą ...
pozdro Misq
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: