Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: samica bojownika  (Przeczytany 1292 razy)
grounger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



« : Kwiecień 28, 2007, 19:50:23 »

Mam takie pytanko. Jakie ubarwienie mają samice bojownika? Czy tylko są brunatno-szare? Zakupiłem jednego samca i trzy samice. Po wpuszczeniu do akwa wszystko było ok. Wieczorem jednak przy obserwacji baniaczka zauważyłem że samiec się "stroszy" do wszystkich trzech samic. Jeżeli mam być szczety to pierwszy raz mam samice bojownika i nie wiem jak "zaloty" wyglądają ale coś mi się wydaje że chyba za wcześnie by to było. Po dłuższej obserwacji zauważyłem że dwie samice stawiają się do siebie łącznie stroszą się tak samo jak samiec. Co do tego że są to samice jestem prawie pewien zdjęć niestety wkleić nie mogę bo nie jestem w posiadaniu aparatu cyfrowego.  Undecided Dodam że to akwa ma 60 litrów wszystkie parametry w normie, obsada tak jak mówiłem 1 samiec, 3 samice (chyba) i jeden zbrojnik.
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 28, 2007, 19:53:41 »

hmmm to jest normalne samiec zaprowadzi w akwarium pożądek puki co, to stroszenie to układanie między rybami chierarchi i to nie są zaloty przez pewien czas możesz miec burzliwe bójki w akwarium ale to zniknie i jest to normalne na zaloty przyjdzie czas pozdrawiam!

PS. samice bojowników moga miec takie same barwy jak samce więc kolor w tym przypadku nie może byc oznacznikiem płci jeśli masz osobniki dorosłe to płec się rozpoznaje po wielkości płetw a nie po kolorze pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 19:57:28 wysłane przez wiedzmin22 » Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: