Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki dla początkujących  (Przeczytany 290753 razy)
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1095 : Sierpień 21, 2013, 10:00:45 »

Oczywiście pod warunkiem że nie będzie siedział w słoiku, szklance lub innej kuli.
Jeśli nie będzie pływał w zupie z karmy to jak najbardziej.
Zapisane

Beti
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1096 : Wrzesień 02, 2013, 20:11:48 »

bojownika możesz spokojnie trzymać w większym akwarium z innymi rybkami, najlepiej jeżeli wydzielisz mu za pomocą roślin lub ozdób jego terytorium, a najlepiej gdy zapewnisz mu samiczkę, ja w ten sposób miałam w 100l akwarium neonki i pojownika, podrawiam
Zapisane
supervonnie85
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #1097 : Wrzesień 09, 2013, 22:38:10 »

bojownika możesz spokojnie trzymać w większym akwarium z innymi rybkami, najlepiej jeżeli wydzielisz mu za pomocą roślin lub ozdób jego terytorium, a najlepiej gdy zapewnisz mu samiczkę, ja w ten sposób miałam w 100l akwarium neonki i pojownika, podrawiam
To świetnie! Mnie się wydawało że bojownik to tylko sam najlepiej w takiej kuli... a strasznie mi się podobają. Musze w takim razie wygospodarować miejsce w moim akwarium i zapukać do sklepu  Grin
Zapisane
EKODESSIE1046
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1098 : Wrzesień 14, 2013, 13:34:17 »

Dopiero niedawno zaczęłam przygodę z rybkami. Najpierw miałam kilka gupików, ale niedawno stałam się posiadaczką ślicznej welonki
Zapisane
cross73
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58



« Odpowiedz #1099 : Wrzesień 17, 2013, 15:51:07 »

Dopiero niedawno zaczęłam przygodę z rybkami. Najpierw miałam kilka gupików, ale niedawno stałam się posiadaczką ślicznej welonki
Mam nadzieję że jesteś posiadaczką dużego zbiornika, welon potrzebuję dużego (przynajmniej 100 litrowego) akwarium. Rosną do 15 - 20 cm. Wskazana jest nadfiltracja, łatwiej utrzymać porządek i odpowiednie parametry wody.
Zapisane
pumpernikiel
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


WWW
« Odpowiedz #1100 : Październik 01, 2013, 05:44:37 »

Jeśli chcesz mieć cokolwiek oprócz wody i bojownika,
to filtracja tejże wody jest też wskazana.

W wannie też trzymasz wodę przez 2 tygodnie? Cheesy
Zapisane

Kaczuszka
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1101 : Październik 02, 2013, 12:53:02 »

Jakie akwarium byłoby odpowiednie dla kilku skalarów?
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1102 : Październik 02, 2013, 13:08:28 »

Mówi się o minimum 100l i wysokości co najmniej 50cm, ale moim zdaniem to zbyt mało. Sam mam 2 samce w 200litrach i nie wydaje mi się by miały komfortowe warunki jeśli chodzi o wielkość zbiornika. 240l byłoby lepiej, zawsze te 20cm do pływania więcej i chyba tu jest komfortowe minimum.
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1103 : Październik 02, 2013, 16:33:41 »

Mówi się o minimum 100l i wysokości co najmniej 50cm,

Chyba minimum 200l
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1104 : Październik 02, 2013, 18:34:56 »

Masz racje, na wiki takie głupoty piszą, że 100l wystarcza. Ciekawe gdzie by wtedy pływały. Minimum 50cm wysokości więc pozostałe wymiary to chyba 40 i 50. Ryby stałyby w miejscu lub kręciły się w kółko.
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1105 : Październik 03, 2013, 09:11:54 »

Mowi się że 120x40x50 to takie minimum. Sam mam 2 pary skalarów w akwarium 120x35x60 i często dochodzi do zgrzytów między nimi. Do tego mam karła który od kiedy tu jest nic nie urósł i ma problemy z pływaniem (uszkodzona płetwa) i jeden z samców kompletnie go nie oszczędza :/ 


Tak więc jeśli myśli się o skalarach to minimum 120 długie, postarać się o 60 cm wysokości, a jeśli to akwarium roślinne to minimum 1/2 akwarium wolne do pływania.
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1106 : Październik 03, 2013, 09:55:18 »

Odnośnie tego karła co źle pływa bo ma krzywą płetwę. Nie wiem jak to wygląda, więc sam ocenisz najlepiej. Jeśli płetwa jest zdeformowana, np. krzywo odrosła po walce to możesz spróbować odciąć płetwę, powinna odrosnąć dobra. Nie myśl, że jestem sadystą. Jeden z moich skalarów miał martwicę płetw jak był młody i gdzieś wyczytałem, że jak choroba nie zrobiła dużego spustoszenia zaleca się odcięcie chorej części płetwy i później kąpiele w czymśtam (nieistotne). Zrobiłem jak pisali i podciąłem chore płetwy grzbietową ogonową i tą na dole + 2 patyczki, płetwy odrosły, ale grzbietowa wygięta do tyłu, jakby złamana w połowie o około 30stopni, podciąłem ją ponownie (już u zdrowego skalara) i odrosła prosto. Jeśli twojemu przeszkadza w pływaniu i nie jest uszkodzona przy ciele tylko gdzieś dalej możesz spróbować mu pomóc. Ponoć to ryby nie boli, to tak jak u nas ucho czy coś, w każdym razie nie krzyczał Wink. Płetwa odrosła dość szybko, na początku słaba i prawie bez koloru, ale jak się w pełni ukształtowała zrobiła się silna i się zabarwiła. Jak coś mogę wstawić fotkę skalara jak wygląda teraz.
A i jeśli to deformacja genetyczna to się chyba nie zaradzi.
Zapisane

skorpion83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #1107 : Październik 07, 2013, 20:01:32 »

Witam.

Szukam na forum jakiś inspiracji, robię restart zbiornika i chce zmienić obsadę. Znudziło mi się już akwarium z "drobnicą" (razbory klinowe, neonki, otoski, krewetki). Myślałem o brzankach sumatrzańskich około 15 szt. (zbiornik 120l - rośliniak na bazie ziemi ogrodowej). Wiem, że one nie zabardzo nadają się do hodowli z innymi rybami, ale może mógłbym coś tam dołożyć, żeby nie było tak monotonnie. Krewetki muszę sobie odpuścić, zrobię chyba małe krewetkarium z tym co mi pozostało po kilkuletnim funkcjonowaniu pierwszego rośliniaka.
Mam jeszcze czas zbiornik zaleje jak dobrze pójdzie w tym tygodniu a więc predzej niż za miesiąc nic tam nie zamieszka, po za roślinami Wink
Proszę o jakieś sugestie co mógłbym dołożyć do brzanek sumatrzańskich lub o propozycje innych "większych" rybek do takiego litrażu. Wole mieć mniej ryb ale żeby były dostrzegalne z daleka wśród roślin.
Może jakieś ryby które nie potraktują krewetek jako urozmaicenie menu Wink ?

Czekam na Wasze propozycje, opinie dotyczące brzanek sumatrzańskich, z góry dziękuję za odpowiedzi.
Zapisane

Martinaa1
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1108 : Listopad 13, 2013, 09:31:30 »

Ja w początkach mojej "kariery" akwarystycznej trzymałam kilka gupików. Teraz chciałabym zacząć hodować raki.
Zapisane
Koprada
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1109 : Listopad 18, 2013, 23:07:24 »

Hej wszystkim - mam pytanie. Smiley Jestem początkujący i chciałem się Was zapytać od jakich rybek mógłbym zacząć "przygodę"? Aby nie były wymagające, bo przede wszystkim nie chciałbym wyrządzić im krzywdę.
Zapisane
Strony: 1 ... 72 73 [74] 75 76
  Drukuj  
 
Skocz do: