Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Prosze o porady dla poczatkujacego!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prosze o porady dla poczatkujacego!  (Przeczytany 1928 razy)
maciass
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Kwiecień 10, 2007, 08:11:03 »

Witam, mam problem z urządzeniem akwarium. Osprzęt mam dobry, bardziej chodzi mi o o odpowiednie rośliny, tło, kamienie, muszle, żwir, itd. tak więc mam akwarium 80 L, następujące ryby: 5x brzanka rózowa, 4x bocja siatkowana, kilka muszli, kokos i korzen dla bocji, cienka warsta żwiru ok 4 cm jasny. Jakie tło wziąć aby styl azjatycki utrzymac? Jakie są ceny tego? I jakie rośliny? Łatwe w hodowli a zarazem odpowiednie dla tych ryb? prosze o pomoc ! Cheesy Smiley Jak sa potrzebne zdjęcia to mogę dodac:)
Zapisane
xmateuszxxx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 10, 2007, 08:27:07 »

na twoim miejscu wywalil bym te muszle bo one nie kozystnie wplywaja no parametry wody najladniejsze jest tlo struktualne ale jast drogie ceny mozesz zobaczyc na allegro
Zapisane

160l
maciass
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 10, 2007, 11:00:56 »

No tak ale póki mam mało kryjówek dla bocji, niestety musza one zostac, a tła nie mozna zrobic np. samemu? bo ono ma chyba tylko własciwosci estetyczne?
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 10, 2007, 11:27:01 »

Najładniejsze tło zewnętrzne to ciemne jednolite powierzchnie (czarny lub ciemnogranatowy karton, folia). Dają ładny efekt głębi. Jeśli chcesz zachować azjatycki klimacik to proponuję tyczki bambusa. Na forum było opisane jak je przygotować. Dla bocji najlepszymi kryjówkami będą rośliny więc - dużo roślin. Jeśli chodzi o te najmniej wymagające to niektóre kryptokoryny, hygrofile, limnofile, rotale.

Ile masz światła i jakie? Będziesz musiał dodać więcej żwiru albo specjalne podłoże dla roślin bo 4 cm to trochę mało.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
xmateuszxxx
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 10, 2007, 16:27:54 »

proponuje ci tlo z mchu x-moss(chrismys moss) zlbo jakos tak znajdziesz na allegro. Mocuje sie siatke na tyle akwa i przyczepia do niej mach EXTRA WYGLAD polecam:)
Zapisane

160l
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: