Prośby o identyfikacje ryb

<< < (44/508) > >>

lukas:
Cytat: LuceQ  Listopad 12, 2006, 17:28:32

Chciałem sie dowiedzieć jaka to odmian a skalara?

to nie są skalary, to altumy. Są drogie i rzadko spotykane w handlu. Pewnie najszybciej można je dostac W-wie lub na giełdzie w Łodzi.

Jarecki:
To nie są altumy tylko żaglowce wysokie jakby się tak już sprzeczać ;)

A tak serio, jak je chciałem zdobyć mój znajomy sprzedawca próbował ale najbliższe hurtownie
jasno dały do zrozumienia że albo zamówienie hurtowe(50 sztuk minimum) albo wcale bo to ryba nie hodliwa  droga a wymagająca w utrzymaniu.Odłożyłem pare stówek na osiem sztuk bo
to około 55zł sobie za sztukę podobno życzą ale pięćdziesiąt altumów to nieco za gęste i za
drogie stado.Stale je mają w warszawie ale za duże ryzyko że za takie pieniądze dojadą w dobrej formie na drugi koniec kraju.

al:
Muszę Was rozczarować:  Pterophyllum altum (żaglowiec z Orinoko, skalar wysoki)
zobacz:   http://akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00277
a:        Pterophyllum scalare (Skalar, żaglowiec)
zobacz:   http://akwafoto.pl/baza.php?view3=gatunek&gat=00278

Bubo bubo:
Cytat: Jarecki  Listopad 21, 2006, 01:43:13

albo zamówienie hurtowe(50 sztuk minimum) albo wcale bo to ryba nie hodliwa  droga a wymagająca w utrzymaniu.Odłożyłem pare stówek na osiem sztuk bo to około 55zł sobie za sztukę podobno życzą ale pięćdziesiąt altumów to nieco za gęste i za
drogie stado.

Jak wszystkim - tu też w handlu rządzi popyt i podaż.Rzeczywiście altumy tyle kosztują w hurcie.A że niechodliwe? No cóż za te pieniądze można mieć wcale dużą paletkę, ładniejszą i łatwiejszą w hodowli niż altum.A ludzie chcą mieć ryby "spokojne i żółte" - osobiście byłem świadkiem takiego pytania w sklepie.po prostu - 99% akwarystów od siedmiu boleści kieruje sie wyglądaem rybek,a sklepy nastawione są właśnie na te 99% i dlatego tak jest, bo to właśnie te niedouki im (sprzedawcom) jeść dają.

Squalarek:
A co ich tak olśniło że nagle powiedzieli ci co to za ryba  ??? ? W zoologicznych się WCALE nie znają nie mają ZIELONEGO pojęcia o najłatwiejszych zwierzakach(tylko męczą je i znęcają się nad nimi).To pewnie sumik szkisty,podaj zdjęcie ,poszukaj w internecie a na pewno znajkdziesz  ;) .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona