Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pomóżcie w obsadzie  (Przeczytany 2123 razy)
TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« : Grudzień 31, 2013, 11:01:38 »

Witam. mialem akwa 80l ale z przyczyn starego zbiornika i braku miejsca musialem zmienic na mniejsze. Teraz mam 40l. otóż mam prośbę czy moglby mi ktoś poradzic jakie rybki moge zostawic

1: welonka 1 szt. (dosyć duża 10cm.)
2:4 mieczyki czerwone
3:2 kiryski albinoisy
4:4 żałobniczki
5:7 kardynałków
6:3 gupiki(1samica i 2 samce
7: 8 ampularia( wiem wiem tego musze sie pozbyc na pewno ale nie tak latwo oddac jak nikt nie chce za free)

Pomozcie bo sie mecza chyba te rybki w o polowe mniejszym zbiorniku


z gory wielkie dzieki;)
Zapisane
matiksatanas
Nowy
*
Wiadomości: 4


Powiedzmy Nie!!!!!! Trzymaniu rybek w kuli


« Odpowiedz #1 : Grudzień 31, 2013, 17:42:29 »

Nie jestem żadnym znawcą ale moim zdaniem na tak mały litraż to zostaw sobie 3 gupiki 2 kiryski i może ze 3 zalobniczki(ale to może ).
masz naprawdę mały litraż tak wiec myślę iż to powinno starczyć
ps: ampularie ze 4 możesz wrzucić:) pozdrawiam
Zapisane

info:
Zbiornik 150l,
podłoże kamieniste,
grzałka z termostatem 100wat (temp 26stopni)
filtr kaskadowy 300l/h + skimer
napowietrzacz sera aira 200-500l
CuteGuppya
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2014, 20:49:53 »

W 40l możesz trzymać welonka, ale jednego, samego bez innych ryb, ale w takim mu wygodnie jak urośnie nie będzie. Radziłabym ci stado neonków, najlepiej innesa ok. 6 osobników, kirysków panda 5 osobników oraz kilka gupików pawie oczko, jeżeli chcesz rozmnażać (ale pamiętajmy że po rozmnożeniu pewną ilość ryb musimy gdzieś oddać aby akwarium nie przerybić) to harem (samiec i min. 2 samice), a jak chcesz tylko ryby do ozdoby, jakieś może cztery samce (radzę wybierać samce z ogonami aż odbijającymi światło, nie lekko przeźroczystymi, ponieważ takie są piękniejsze i podobno zdrowsze, ale jak kto lubi). Nie radzę mieczyków, duże rosną, albinosy rosną do 5cm, z kolei pandy do 4cm, im mniej tym lżej. Żałobniczki muszą mięć minimalnie 7 osobników, a rosną ok. 7cm, nie zmieścisz ich tak, potrzebują gdzieś tak 70l. Kardynałki lub neonki, dostosuj najlepiej rybki do temperatury w domu, kardynałki ok. 21*c a neonki 24*c. Pamiętaj że nie można trzymać dwóch samców na samicę, ponieważ jeden potrafi ją zestresować, a więcej ją już dosłownie zamordują (zamęczą).
PS. Radzę poprawić się z interpunkcji, nie stawiłeś dużej litery po kropce i zjadłeś przecinki oraz kropkę.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 20:57:13 wysłane przez CuteGuppya » Zapisane
TOMUSSS1985
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26

40 litrów


« Odpowiedz #3 : Luty 12, 2014, 20:32:46 »

Dziękuję Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: