pomocy

(1/6) > >>

Kasztanka:
Mam 50 l...2 molinezje, 3 neonki czarne,  1 neonka inessa, 2 dania, i takiego sumika, około 7 cm, 3 lata, jest brązowy  wczarne plamy i czasem zjada mniejsze ryby, mam 3 kryptoryny, takie wysokie i jakby pomarszczone, i onetakie żółte się zrobiły, obcinam te żółte liście, ale rośliny już łyse się robią....Nie wiem czemu akwarium bardzo szybko zarasta glonami, i obok korzenia zauważyłam coś co podobne jest do kłębka waty < co to jest? i jak się tego pozbyć?> Mam żwirek czarno-biały, kilka jakichś kamieni, zamek, korzeń, i łupki takie kamienne...temp. wody jest około 27- 28 stopni C. Myślałam żeby oddać inessa, bo on jest sam a nie chcę dokupywać stada bo u mnie inessy szybko padają, mysle, zeby dokupic lilka molinezji, neonów czarnych i dań. No i jeszcze chciałabym dokupić jakieś roślinki, które wytrzymałyby moje warunki < wiekszosc wiednie>. Ale przede wszystkim chce wiedziec co źle robię, ze rybki  i  rosliny nie utrzymują się długo przy życiu, co zrobić aby  akwa nie zarastało glonami i nie było tych głębków czegoś podobnego do waty. A potem prosiłabym o pomoc przy wyborze roślin i ryb. Z góry dzięki :)

Pozdrówka

Kazik:
Pod kożenie roślin wciskaj wysuszone kulki gliny roślinki powinny wystrzelić zielenią, kup pare ślimaków (ampularie)

kafarski:
te glonki to pewno cjanobakterie takie plechy ,moze masz za słaby filtr?musi być ruch wody w akwarium.co do neonków to one znoszą dużą temperaturę ale najlepiej czują się w ok. 22 st. pewnie w tych plechach mają mało tlenu dla siebie bo im cieplej tym mniej tlenu.nie polecałbym też trzymać neonków z molinezjami bo są z różnych wód- neonki z miękkieja molly z twardej a nawet słonawej.sprawdż czy te łupki nie zatwardzają wody na amen.

Kasztanka:
inesa oddalam, czarne mi sie bardzo dobrze trzymają i rosną b. szybko...z tego co czytałam to łupki trochę ponoć podwyższają twardość wody. A taką gline można kupić?
a filtr mam turbinowy typ fan- 1, ktos mowil, ze slaby ale nowego nie mgoe kupic
Pozdrawiam i dzieki:)

Bubo bubo:
na glony nitkowate są 2 sposoby. Pierwszy to kosiarka, oczywiście mam na myśli rybkę. Drugi bardziej radykalny to erytromycyna, ale musisz mieć znajomego lekarza żeby ci ją przepisał. nawóz do roślin możesz kupić Tetra Initial Sticks, to takie pałeczki podobne do tych co daje sie roślinom doniczkowym. Albo są też kulki, niestety nie pamiętam kto je produkuje - i są tańsza. Tak czy tak 2 lata nawożenia masz wtedy z głowy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona