"....co za tym idzie w ogóle nie jedzą."
Mam podobne akwa i też mam 12 neonków Inessa. W moim akwa było podobnie przez pierwsze 3-5 dni. W momencie gdy dodałem roślin pływających i tych "do ziemi" neonki nabrały pewności siebie. Dodatkowo wymienilem kolorową fototapetę na czarne tło z brystolu. Wtedy jakby ładniej się wybarwiły. Jestem bardzo zadowolony...a z jedzeniem eksperymentowałem...ostatecznie doszedłem do wniosku (zaobserwowałem) że najlepiej smakują im mocno rozdrobnione w palcach pokarmy płatkowane np. Tropikala, przy czym palce z rodrobnionym pokarmem zanurzam w wodzie i przy pracującym filtrze pokarm ten rozchodzi się po całym akwa... i następuje niesamowity atak neonków na te pływające drobinki (może myślą że to żywy pokarm

). Oczywiście pokarmy te podaję na zmianę raz wysokobiałkowy, raz roślinny, innym razem jajeczny. Raz w tygodniu wzbogacam ich dietę żywym lub mrożonym oczlikiem czy daphnią. Moje mają małe pyszczki i zauważyłem zresztą że niechętnie pobierają pokarm z tafli wody. A tak wogóle to neonki trzymają się strefy przydennej i środkowej...To normalne
