Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Plaga ślimaków - bocja vs helenka
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Plaga ślimaków - bocja vs helenka  (Przeczytany 5129 razy)
Łuklasz
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Styczeń 10, 2015, 20:17:24 »

Założyłem akwarium z myślą o gęstym obsadzeniu roślinami (oczywiście z głową). Niestety przyniosłem na którejś roślinie małe ślimaki, obecnie mam plagę ślimorów których chcę się pozbyć.
I teraz dylemat: bocja czy helenka?
Bocja wysprząta szybko ale możliwe że wykopie mi rośliny, przy helenie trzeba będzie sporo zaczekać na efekty.
Co Wy na to?
Zapisane
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #1 : Styczeń 10, 2015, 23:43:10 »

Piskorki może?
Zapisane
Łuklasz
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Styczeń 11, 2015, 14:53:22 »

Nie wiedziałem że piskorki zjadaja ślimaki.
Mam jednego bo mi został z poprzednich zbiorników.
Czy dokupienie jeszcze kilku załatwi sprawę?
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #3 : Styczeń 11, 2015, 19:46:58 »

Zdecydowanie helenki. Będzie trzeba sporo zaczekać za efektami, ale w akwarystyce pośpiech nie jest wskazany Wink A co do bocji to ponoć na początku tylko poluje na ślimaki, a zaś robi się leniwa i czeka na porę karmienia.
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Łuklasz
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Styczeń 11, 2015, 22:14:21 »

a nie bedę miał później plagi helenek? w końcu to też ślimaki Cheesy
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #5 : Styczeń 11, 2015, 23:12:44 »

Żeby helenki się rozmnażały też trzeba trochę się pogimnastykować. Plagi nie będziesz miał bo wystarczy wyłapać na koniec duże osobniki a małe nie znoszą jajek więc nie wymaga to żadnego wysiłku.
Helenki to moim zdaniem najlepszy pomysł na plagę ślimaków lecz czasem jest problem w tym że np malutkie zatoczki wyłapują tylko młode helenki a czasem ciężko zmotywować helenki do rozmnażania. 
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: