Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych
Strony: 1 ... 83 84 [85] 86
  Drukuj  
Autor Wątek: O nozowcach flądrach belonach i tym podobne ciekawe - szukam zainteresowanych  (Przeczytany 296215 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1260 : Luty 05, 2012, 14:05:08 »

To z ćmami czy muchami to fakt sam to obserwowałem u siebie, pływał w akwarium o długości 200 cm i nawet jak był na drugim końcu to wyczuwał szamoczącego się owada. Czyli ta teoria jest prawdopodobna z tymi płetwami brzusznymi, to bardzo ciekawe spostrzeżenie.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1261 : Luty 08, 2012, 12:21:02 »

Moje motyle nie miały łatwego życia ze szczupakami. Siedziały w największych zaroślach z dorastającego do powierzchni nurzańca. Jakoś nie przyuważyłem, żeby uciekały jak się zbliżał wróg. Raczej zamierały w bezruchu. Ale faktem jest, że jakby wyczuwały obecność dużych ryb, bo wiedziały kiedy mają znieruchomieć. Niestety jeden się przeliczył i skończył jako szama, ale drugi całkiem długo sobie radził.

Że wzrok skierowany do góry mają dobry to wiadomo. Ja je głównie z ręki (pincety) karmiłem. Często rzucały się do góry, jak żarło miałem jeszcze kilka cm nad wodą. Celowały zawsze idealnie, mimo że małe, to czuć było jak łapią i szarpią.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1262 : Luty 08, 2012, 19:07:35 »

Czyli ta teoria jest jak najbardziej prawdopodobna, ja tak jak pisałem nie miałem z nimi dużych ryb więc tego u siebie nie obserwowałem. Jak na tak małe rybki to siłę w pysku mają, jak swoje karmiłem z ręki dżdżownicami to nieźle szarpią jak już ja złapią.Gdyby dorastały do metra to były by niezłymi rybami dla wędkarzy sportowych.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1263 : Luty 09, 2012, 13:47:33 »

Gdyby dorastały do metra to były by niezłymi rybami dla wędkarzy sportowych.
Jakby go jakoś niewprawnie wyciągał, to by taki metrowy motyl rękę był wstanie wyrwać człowiekowi Wink Naprawdę, moje były młode, nie wiem czy miały z 8 cm, a byłem mocno zdziwiony, że są w stanie tak mocno złapać i szarpnąć.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1264 : Marzec 15, 2012, 20:36:14 »

Drago pochwal się co tam ostatnio nabyłeś ciekawego?
Od kiedy zostałeś moderatorem na innym forum to jakoś rzadko gościsz u nas  Smiley
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1265 : Marzec 15, 2012, 20:48:51 »

Ostatnio nic nie nabywałem czekam na ofertę. Moderator ze mnie jak z mysiej .... worek na mąkę, rzadko gościłem bo nie doszły mnie słuchy że coś ciekawego się wydarzyło, z ciekawości zajrzałem a tu coraz większy kibel.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1266 : Marzec 15, 2012, 20:53:30 »

z ciekawości zajrzałem a tu coraz większy kibel.
Niestety,  'starzy wyjadacze" znikają jeden po drugim, a "następców" nie widać.....ech, szkoda gadać.

Przepraszam za OT
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1267 : Marzec 15, 2012, 20:56:31 »

Gdzie znikają, widzę że ugrupowanie chcące przejąć władzę nad forum nadal je odwiedza. A skąd wiesz że jestem pseudo modem na innym forum?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1268 : Marzec 15, 2012, 21:02:05 »

Gdzie znikają, widzę że ugrupowanie chcące przejąć władzę nad forum nadal je odwiedza.
Ugrupowanie to legenda. Nigdy nie było tajnego stowarzyszenia, przynajmniej ja nic takiego nie słyszałem.

A skąd wiesz że jestem pseudo modem na innym forum?
Często tam zaglądam. Ciekawe tematy, a jeszcze bardziej ryby.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1269 : Marzec 15, 2012, 23:06:37 »

Ja czytałem o tej organizacji widmo, bo nazwy się nie dowiedziałem haha.
Ryby owszem ciekawe, ale jeszcze ciekawsze oczywiście według mojego wypaczonego gustu nie były jeszcze prezentowane. Tutaj okręt idzie na dno, więc jeden szczur uciekł na inną łajbę.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1270 : Marzec 16, 2012, 06:43:22 »

z ciekawości zajrzałem a tu coraz większy kibel.
No jak to!?
Przecież forum żyje i ma się dobrze - parafrazując niektórych użytkowników…
...już nawet Grajewiak przestał zaglądać...

Gdzie znikają, widzę że ugrupowanie chcące przejąć władzę nad forum nadal je odwiedza.
Ugrupowanie to legenda. Nigdy nie było tajnego stowarzyszenia, przynajmniej ja nic takiego nie słyszałem.
Proszę, nie kłamcie.
Ugrupowanie oczywiście istnieje i ma się dobrze.
I gdyby nie czujność strażniczki moralności  już dawno władza nad forum byłaby w innych rękach Wink

Tutaj okręt idzie na dno, więc jeden szczur uciekł na inną łajbę.
Ten szczur wart jest 20 użytkowników...
Zapisane

arsik
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #1271 : Marzec 16, 2012, 11:46:47 »

Ja mało zaglądam, bo mnie Drago pogania i muszę malować, fugować itd, coby zdążyć przez Wielkanocą ;-)

Zapisane

Pozdrawiam
Artur
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1272 : Marzec 16, 2012, 11:53:19 »

Ja tam nie zaglądam bo ryby mam tak pospolite, że wstyd się z nimi afiszować Wink
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1273 : Marzec 16, 2012, 17:55:48 »

Ja mało zaglądam, bo mnie Drago pogania i muszę malować, fugować itd, coby zdążyć przez Wielkanocą ;-)
Nie zapomnij tylko o stronce, bo na razie to lipa Smiley

Ja tam nie zaglądam bo ryby mam tak pospolite, że wstyd się z nimi afiszować Wink
Ja ryby tez mam pospolite, zaglądam często ale jako gość. Smiley


Ugrupowanie oczywiście istnieje i ma się dobrze.
I gdyby nie czujność strażniczki moralności  już dawno władza nad forum byłaby w innych rękach Wink
Wywrotowiec.

Dobra kończmy OT bo szkoda temat zaśmiecać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 17:59:56 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1274 : Marzec 17, 2012, 03:15:34 »

emperor skoro pytałeś co mam nowego to podobno w handlu pojawił się Congresox talabonoides chciałbym nabyć tego przedstawiciela murenoszczukowatych, ma go ktoś może w swoim arsenale ?

ducze widziałem że na długo prze de mną prezentowałeś tam szczupaki, a to nie jest rzeczpospolita.

arsik przed Wielkanocą to ja bym chciał jakieś rarytasy na zająca Cheesy.

mrs chyba się zgodzę z tymi niektórymi użytkownikami, to forum żyje, tylko że to życie zaczyna przypominać to w Tamizie jeszcze kilka lat temu, czy w rzece Ohio która podobno się zapaliła.
Większość się cieszy że szczur zwiał z łajby bo się nie czepia i nie mądruje  Cheesy.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 83 84 [85] 86
  Drukuj  
 
Skocz do: