Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Moja przyszła 200 litrów  (Przeczytany 6484 razy)
Kruger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 05, 2007, 21:49:39 »

Dzięki za info Smiley mysle  ze wezme prostokątne 240 l, pokrywe  pewnie  zrobie sam i bede miał llepiesiejsze oswietlenie ;d, musze jeszcze  dużo poczytac o oswietleniu o świetlówkach itd. Zabieram sie  do lektury w dziale   "zrób to sam" ;d mam nadzieje  ze  jest  opis  zrobienia pokrywy  i zeby  była  estetyczna  i  w pełni  użytkowa ;]
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 05, 2007, 22:32:41 »

Dzięki za info Smiley mysle  ze wezme prostokątne 240 l, pokrywe  pewnie  zrobie sam

Bardzo dobry wybor, sir
 Good !

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 10:04:27 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Kruger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 06, 2007, 14:16:50 »

A jakie  oświetlenie  proponujecie  do takiego akwa chciałbym  hodowac róznorodne  rosliny tez takei  które  wymagają światła, czy świetłówki typu tej sa dobre  http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=e3868fadbaba&UID=a755722d72bf&UID_p=783343b36f8a
wrzuciłbym  takie 2 i powinno  wystarczyc a może 3?? czy to już  była by przesada??
moze jedną taką i jakąś   "kolorowa" na glony , nei znam sie dobrze  na oświetlewniu ;/
Prosze jeszcze o info  w tej sprawie
Czy istnieje  jakies  niebezpieczenstwo z korzystania  filtra kubełkowego np. jakby cos [ekło  to woda w ciągu godziny jest na podłodze....;/ Huh
Dzięki, pozdro
Konrad

Ps. Sorry za literówki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2007, 14:38:13 wysłane przez Kruger » Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 06, 2007, 15:13:16 »

A jakie  oświetlenie  proponujecie  do takiego akwa chciałbym  hodowac róznorodne  rosliny tez takei  które  wymagają światła, czy świetłówki typu tej sa dobre  http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c=e3868fadbaba&UID=a755722d72bf&UID_p=783343b36f8a


to nie swietlowka, a zarnik metalohalogenkowy (HQI), do tego potzeba jeszcze drogi statecznik i uzywa sie ich na ogol w akwariach otwartych, tzn lampy podwiesza sie pod sufitem, albo sa takie oprawy, ktore stawia sie na akwa

Jak kupisz dobry filtr i zainstalujesz zgodnie z instrukcja to nic sie nie powinno stac - przynajmniej nie spotkalem sie na forum z czyms takim.
Chyba ze kupisz Aquaszut Aquasystem 2, to przecieki gwarantowane!
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
dgrze
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 06, 2007, 15:51:15 »

Jesli powaznie myslisz o roslinkach, to polecam podloze firmy seachem - flourite (http://www.seachem.com/products/product_pages/Flourite.html) sa  drobne kawalki specjalnej gliny (tlumacze z angielskiego - clay). Ulatwia roslinom ukorzenienie i pomaga czerpac odzywcze skladniki z podloza. Pozatym umozliwia rybkom takim jak kiryski, czy pielegnice kopanie bez szkody dla roslin. Sprzedawany jest w 7 kg workach (jeden wystarcza na utworzenie 5 - 7 cm warstwy podloza w standardowym 40 l akwarium), mozna go mieszac z innymi typami podloza (piasek, drobny zwir, etc) lub uzywac jako samodzielny substrat. Ja przykrylem go warstwa drobnych kamyczkow by w poczatkowej fazie pozwolic roslinom lepiej sie ukorzenic i oslonic je przed zapedami kiryskow (tak na wszelki wypadek). Czesc kamyczkow zamierzam wkrotce usunac. Naturalny wyglad tego podloza tez cieszy oko. Jedyna niedogodnoscia jest jego cena ok 25$ za worek (mieszkam w USA, w Polsce chyba jest podobna). Moze sprawiac klopot na poczatkua Teoretycznie jest wstepnie plukany ale zawiera duza ilosc drobnych czasteczek mul lub cos takiego, dlatego radze go jeszcze wyplukac i ostroznie nalewac wode, w innym przypadku mozemy w akwarium uzyskac cos w stylu zupy, Ale gdy to sie stanie to nie ma sie co martwic po ok 48 h osad sam opadnie, mozna to przyspieszyc stosujac Aqua Clarifier firmy tetra. Mimo wszystko mysle, ze warto zainwestowac bo daje dobre rezultaty, moje roslinki maja sie dobrze a niektore zaczynaja przerastac akwarium i musze je przycinac.
Co do oswietlenia, to sam mam duzo mniejsze akwarium (ok 60 l.) uzywam jednej jarzeniowki firmy Hagen - www.hagen.com (Aqua glo - posiada spektrum swiatla odpowiednie dla roslin). Z tego co wyczytalem na innych forach to optymalne oswietlenie w akwarium jest gdy na 1 gallon (3,75l) przypada 2 W swiatla. Mam mniej ale moje rosliny maja sie dobrze, moze dlatego, ze nie wymagaja zbyt duzej ilosci swiatlaw. W Twoim przypadku polecalbym 3x 40 W jarzeniowki, dwie mysle ze tez moglyby byc ok, to troche mniej niz ustawa przewiduje ale chyba powinno wystarczy, mozesz uzyc swietlowki Sun glo w kombinacji z Aqua glo lub Life glo. Zapewni to odpowiednie spektrum swiatla dla roslin i ryb, Aqua glo znacznie tez podkresla kolory akwarium. Informacje o oswietleniu podaje Ci na podstawie doswiadczen innych ja mam tylko jedna 15 W jazeniowke w swoim akwarium, mimo to rosliny maja sie dobrze w przyszlosci planuje wieksze akwarium i wtedy pomysle nad lepszym oswietleniem.
Podsumowujac odpowiednie dobranie podloza, oswietlenia i nawozenia zaowocuje ladnym wzrostem roslin, bez dodawania CO2, ktore przewaznie zmienia parametry wody.  
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 07, 2007, 17:23:17 »

Seachem raczej cienko dostepny w polsce.

Filtus Floran dosyc rodzimej firmy MHK - 4litry woreczek za ok 12,-PLN

mysle ze to cos podobnego. Mieszanina porowatych wypiekanych glinek, dosyc drobna i ma ladny ciemny kolor, cos jak kawa z odrobinka mleka. Tzn sklada sie z wielu roznokolorowych kamyczkow i zlewa sie na taki brunat.

Jeszcze jest jasniejsczy nazywa sie chyba Aquagrunt czy jakos tak.

jest to material dosyc lekki, takze gwaltowniejsze machniecie reka w akwa i masz krater

polecam mieszac to 50:50 ze zwirem kwarcowym, bo ta lekkosc jednak troche nerwi. Np przy odmulaniu itp
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 17:25:12 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Julka10
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #21 : Kwiecień 08, 2007, 17:17:43 »

A czy te roślinki to są żywe czy sztuczne? Ja wole prawdziwe Afro. Pozdrawiam papa
Zapisane
Kruger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 09, 2007, 20:33:09 »

ile  wat najewiej moze  byc w 240 litrowym  akwarium....mozecie dac nazwy lub linki  w do tych świetlówek
Dzięki pozdrawiam
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 10, 2007, 10:29:01 »

120
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: