Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Moja przyszła 200 litrów  (Przeczytany 6545 razy)
Kruger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« : Kwiecień 01, 2007, 14:26:17 »

Witam
Zamierzam kupić nowe akwa 200<100x40x50> lub 240<120x40x50> litrów.
Zawartość akwa
-jako podłoże  chce  dać  piasek  kwarcowy(biały)…Jaka  ma być  granulacja  tego piasku?? Czy taki jasny piasek nei będzie  denerwował  ryb np. glonojadów??
Jakie rośliny, zamierzam kupić te:
http://allegro.pl/item180980264_zestaw_roslin_anubias_gratis_kasandra.html
korzeń, jakiś kamień napowietrzający może jaksie łupki…??
Obsada ryb: kirysek pstry lub Bocja wspaniała i glonojady, rozważam miedzy pielęgnicami a skalarami.
 Proszę o poradę jakie rośliny mam kupić?? będe wdzięczny za podrzucenie aukcje lub fotki
Czy kupno akwarium 200 litrowego-profil na  allegro jest dobrym rozwiązaniem??- przesyłka  kurierem
Ile kirysów  lub bocji ile glonojadów i jakie gatunki??...no i jakie rybki poza tym??

Dzięki za pomoc Smiley pozdrawiam…Konrad

Może zły dział wybrałem ale nie wiedziałem gdzie to umiescic...sorki
Zapisane
adi3641
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 01, 2007, 18:33:23 »

Witam.
Lepiej kup 240 l i nie na allegro jest za duże ryzyko że w trakcie transportu- takie jest moje zdanie  Grin
Skalary to również pielęgnice  Wink określ bardziej jakie interesują Cię pielęgnice  Cheesy
Roślinki kupiłem raz na allegro i przez firmę kurierską zamiast w czwartek to dostałem w poniedziałek a jak przeliczyłem to w sklepie kupił bym za tą samą cenę i bez stresu że roślinki zwiędną czy dotrą do mnie w złym stanie- nie ma to jak sklep bynajmniej widzisz co kupujesz a zdjęcia nie zawsze są real.
Co do obsady to może wypowiedzą się bardziej doświadczeni akwaryści naszego forum  Grin
Zapisane

GG 11590574
Pozdrawiam adi.
Mój sklep aqwa: "ZEBRA", ul.Sienkiewicza 7, OPOLE.
Glony: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/algae.html
Baza roślin: http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/lacinskiwykaz.html#8
poppo
Ramirezki to najpiękniejsze rybki na świecie!
Nowy
*
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 01, 2007, 18:45:02 »

Co do białego żwirku to nie polecam bo szybko może stać się zielony lub brązowy. Pozatym podłoże w akwarium powinno być ciemne. Przy jasnym ryby nie mają takich żywych barw.
Zapisane

112l
4 Skalary
2 Zbrojniki niebieskie
2 Opaczki
2 Pielęgnice ramireza
40l
2 Neonki Innesa
2 Kiryski
2 Platynki
Dużo Gupików
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 01, 2007, 19:18:44 »

Czy taki jasny piasek nei będzie  denerwował  ryb np. glonojadów??


Glonojady lubia ryc mordkami w zwirku, takze im drobniejszy, tam lepszy. O jasnosc bym sie nie martwil.

Co do roslinek, to kupuj co chcesz - to w zasadzie kwestja gustu, ale polecam posadzic duzo moczarki argentynskiej, praktyczna roslinka choc moze nie najpiekniejsza. Natlenia wode i dziala troche "przeciwglonowo". Powinienes miec dobry mix z roslin wolno- i szybkorosnacych. Do szybkorosnacych zalicza sie m.in. Valisneria spiralis, Cabomba itd.

PS: profil odradzam. Ja mam 112L i zaluje, ze nie kupilem normalnego. Ten fajny wyglad szybko sie znudzi a to akwa zabiera tyle miejsca co prostokat a wewnatrz ma o wiele mniej miejsca. Tzn im bardziej staniesz sie "zaawansowanym" akwarysta, tym bardziej bedzie Cie to wkurzac.

Zanim zamowisz na Allegro, zadzwon moze do tego pana i spytaj sie, czy bywa w Twojej okolicy: http://www.bizon.slupsk.pl/

Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Kruger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 01, 2007, 20:53:20 »

Akwa  mam  od 7 lat lecz 6 lat  to była zupełna  amatorszczyzna Cry od roku może wiecej zaczołem  się  tym  dogłębniej  interesować i stwierdziłem że, mam  fajne  hobby  tak  więc  nadszedł czas  na  poszerzenie granic. Więc  chce  założyć  nowe  akwa  i własnie  myślę że  będzie  to 240 litrów i  pewnie tak jak  doradzacie  kupie prostokątne< chociaż  podoba mi się to  profilowane, ponieważ pod różnym kątem możesz looknąć na akwa...ehhh>

Ryby: tak jak pisałem pielęgnice<pawiookie lub zebra lub  Mekka lub ramireza> i skalary...przy dnie to Bocja i z 10 kirysków
Chcę waszej porady jakie pielęgnice najlepiej hodowac i jakie ryby moge do nich dołaczyc np. neon innesa??
Jakie ma byc usposobienie akwa chciałbym roślinne z kryjówkami z kamieni  i korzenia.
Czy pielęgnice nie będą wyrywac roślin??czy cos podobnego nie będą robic?? Grin

Czy jak bym  brał akwa na zamówienie  to czy lepiej jest miec 120x40x50 czy 120x50x40....dł. x szer. x wys.??
Znacie jakies miejsce gdzie monz kupic pokrywe na akwa standardpowe lub na zamawiane??

Dzieki za  wszelkie odpowiedzi.....najbardziej zależy mi na usposobeinu  akwa chciałbym żeby ryby  były atrakcyjne i żebym na nie  nie wydał więcej niż 200 zł

Dzięki i pozdro
Konrad

PS. Mieszkam w Krośnie(podkarpackie),
"Skalary to również pielęgnice  " jak to ;d;]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2007, 21:11:07 wysłane przez Kruger » Zapisane
adi3641
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 01, 2007, 21:56:07 »

Pawiookie- odradzam strasznie brudzą wodę i ładnie wyglądają jak są tylko małe (chodzi mi o intensywność kolorów czym starsze tym kolory blakną) co do zebry i mekki posiadałem i są to moim zdaniem ładniejsze od pawiookich.
Do tej obsady skalary się nie nadają ponieważ to towarzyskie ryby i nie są terytorialne- więc odradzam  Wink kiryski również już prędzej bocje.

Więc może podam Ci dwie opcje:

1. Zebry, Mekki, Niebieskołuskie, Salwinnie (łac. nazw. Cichlasoma salvinii), Akara błękitna, Perłowe, Pielęgnica Skośnopręga i jeszcze jedna Akara (łac. nazw. Aequidensrirulatus), Bocje. Aqwa dla tych ryb powinno mieć długość min. 120 cm i o roślinach w żwirku możesz zapomnieć ponieważ zostaną wykopane a przy tarle podłoże będzie wyglądało jak po bombardowaniu (same dziury) no i groty musisz mieć stabilne najlepiej na dno położyć styropian 10 mm i dopiero budować groty.

2. Skalary, Kiryski, Neony Innes, Neon czarny i przy tej obsadzie rośliny będą w podłożu spokojnie sobie rosły.

Obie propozycje są dobre- wszystko zależy od gustu co do aqwa jeśli masz miejsce to ja proponował bym Ci
120x50x50 (dla opcji 1) jeśli nie to 120x40x50 (opcja 2).

Pozdro adi.
Zapisane

GG 11590574
Pozdrawiam adi.
Mój sklep aqwa: "ZEBRA", ul.Sienkiewicza 7, OPOLE.
Glony: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/algae.html
Baza roślin: http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/lacinskiwykaz.html#8
Kruger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 02, 2007, 12:38:54 »

Myślę że  ta opcja  jest  jak  dla mnei lepsza "2. Skalary, Kiryski, Neony Innes, Neon czarny i przy tej obsadzie rośliny będą w podłożu spokojnie sobie rosły.", narazie z  pielęgnic  zrezygnuj  bo podaoba mi sie  roslinne  akwa.

A czy do  tych  ryb moge dorzucić jeszcze Bocje wspaniałą?? czy  bocja bedzie  wydzierac rosliny?
Czy moze ktos opisac  dlaczego  akwa  protste jest lepsze od profilu, ajesli  tak nie jest to dlaczego!!!?Huh
Dzięki
Konrad
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 13:25:17 wysłane przez Kruger » Zapisane
adi3641
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 02, 2007, 14:40:12 »

Bocje możesz dodać jak rośliny się ukorzenią.  Wink
Profile może ładnie wyglądają ale są podatne na pęknięcia (przednia szyba jest HARTOWANA) no i wrazie W nie jest tak łatwo ją wymienić mało tego do profilu musisz zamówić pokrywę a do prostego sam ją zrobisz.
Ja mam proste i nie zamieniłbym go na profil ale to rzecz gustu.
Zapisane

GG 11590574
Pozdrawiam adi.
Mój sklep aqwa: "ZEBRA", ul.Sienkiewicza 7, OPOLE.
Glony: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/algae.html
Baza roślin: http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/lacinskiwykaz.html#8
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 04, 2007, 20:10:58 »

Czy moze ktos opisac  dlaczego  akwa  protste jest lepsze od profilu, ajesli  tak nie jest to dlaczego!!!?Huh

ja i kolega juz Ci troche napisalismy. Ale w zasadzie jest to kwestja gustu. Jesli ci sie podoba to mozesz kupic profil. Ale np. przy zwyklym mozesz zrobic pokrywe samemu - przy profilu to juz niezla sztuka. jesli w przyszlosci zlapiesz jazde na akwarium roslinne to ci te lampki, ktore sa w standartoej pokrywie, nie wystarcza. A te standartowe pokrywy sa tak sprytnie skonstruowane, ze dolozenie dodatkowego swiatla jest praktycznie niemozliwe - tzn mozna, jak sie czlowiek naprawde uprze... - a jak bys robil pokrywe sam, to weszly by ci nie 2, nie 4 a spoko i 6 swietlowek jak nie wiecej. Moze teraz nie masz takich planow i wcale nie kumasz o co chodzi, ale po jakims czasie moga sie twoje cele/checi zmienic i bedziesz stal z takim profilem i sie wkurzal, ze nie kupiles od razu prostokata, tak jak jest to terz ze mna....  Wściekły

PS: no i wszystko jakos krzywo widac...
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 04, 2007, 20:58:07 »

do Oswalda- merytorycznie się zgadzam (ale co ty dzisiaj piłeś, albo czego nie piłeś Huh)-takie orty=kwestia,standard to mogę przeżyć ale terz
chyba za dużo postów na minutę  Wink
pozdr.Torro
Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 04, 2007, 21:10:30 »

do Oswalda- merytorycznie się zgadzam (ale co ty dzisiaj piłeś, albo czego nie piłeś Huh)-takie orty=kwestia,standard to mogę przeżyć ale terz
chyba za dużo postów na minutę  Wink
pozdr.Torro
Shocked ale mnie rozbawiłeś  Grin
Zapisane

[45] [15] [4]
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 04, 2007, 21:12:33 »

do Oswalda- merytorycznie się zgadzam (ale co ty dzisiaj piłeś, albo czego nie piłeś Huh)-takie orty=kwestia,standard to mogę przeżyć ale terz
chyba za dużo postów na minutę  Wink
pozdr.Torro

terz to literowka, mialo znaczyc TERAZ, ok kwestia to wiem od question a ze standartem to mam zawsze poroblem (obojetnie, w jakim jezyku pisze), no i pracowalem dzis dlugo w stresie takze ten post powstal po paru "Debowych mocnych"  Good !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 21:23:21 wysłane przez Oswald » Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Torro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 351


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 04, 2007, 21:20:49 »

no to się wyjaśniło  Grin Grin

roma : man 2:1
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 04, 2007, 21:22:05 »

roma : man 2:1

nie kumatsu

sorry za OT
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 05, 2007, 08:16:12 »

Torrowi chodzi o wczorajszy mecz. Manchester United 1:2 AS Roma
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: