Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Metoda przeliczania ilości ryb w akwarium.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13
  Drukuj  
Autor Wątek: Metoda przeliczania ilości ryb w akwarium.  (Przeczytany 230373 razy)
zolwiczek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #105 : Maj 31, 2009, 10:23:44 »

nieee, gupiki , neony, mieczyi bojownika+2 , glonojady skalara Cheesy
Zapisane
Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #106 : Maj 31, 2009, 12:05:48 »

Trzymasz skalara w 100l !?
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
zolwiczek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #107 : Maj 31, 2009, 13:40:03 »

jest malutki
Zapisane
Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #108 : Maj 31, 2009, 18:12:20 »

Lepiej oddaj go komuś, bo Skalary potrzebują akwa conajmniej 200l.

P.S. Fotka nie działa. Krótki kurs dawania fotek:
1. Logujesz się na Fotosik.pl
2. Wklejasz fotkę na Fotosika
3. Na forum dajesz link do strony z fotką
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #109 : Maj 31, 2009, 19:52:12 »

na pare skalarów wystarczy 100l ,ale musi być mało innych ryb
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #110 : Czerwiec 14, 2009, 19:45:38 »

na pare skalarów wystarczy 100l ,ale musi być mało innych ryb

do 100l absolutnie nie nadają się skalary chyba że chcesz aby skarłowaciały  Roll Eyes tak naprawdę minimum dla skalara to 160l pomijam już to że skalary najlepiej czują się w stadkach liczących 5-6 sztuk(a nie w parach) w końcu na wolności ta ryba żyje w stadach. Tu nie chodzi o liczbę ryb tylko o to że skalar jak urośnie do swoich optymalnych rozmiarów to nie będzie mógł swobodnie się poruszać w 100l akwarium.
Zapisane
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #111 : Czerwiec 15, 2009, 04:56:41 »

Też tak sądziłem dopóki  nei przeczytałem wątku andrzeja72 o jego akwarium 102l w którym miał pare skalarów i uzasadnij dlaczego uważą ze jest im tam dobrze
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #112 : Czerwiec 15, 2009, 07:15:42 »

W moim akwarium pływały dwa skalary, które osiągnęły wysokość około 12 cm przy czym pływały w wodzie o głębokości około 35 cm. Wyczytałem, że skalary rozmnażane w niewoli rzadko kiedy dorastają do rozmiarów takich jakie osiągają skalary z odłowu, a więc 18-20 cm wysokości. Wiele źródeł zaleca aby skalary niezależnie od pochodzenia trzymać w zbiornikach gdzie słup wody jest nie mniejszy niż 40 cm (a więc zbiornik o wysokości przynajmniej 50 cm). Ja się jednak takich "wytycznych" nigdy sztywno nie trzymam. Aczkolwiek nie można przeginać i nie należy wpuszczać skalara do zbiornika o wysokości 30 cm bo to ociera się o lekki sadyzm.
A dwight 18 ma rację - skalar to ryba stadna i należy trzymać ją w ilościach choćby imitujących stado. Wtedy dopiero można liczyć na dobranie się osobników w pary i ewentualne tarło. A  przy okazji można zaobserwować ciekawe zachowania ryb w stadzie, ustalanie hierarchii itp.
Zapisane

Weta
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #113 : Czerwiec 25, 2009, 08:54:37 »

A ja miałam akwarium ok. 80l (w zasadzie nie ja, a rodzice) i były tam ok. 2-4 skalary (bo nie pamiętam czy 1, czy 2 pary). I jakoś żyły normalnie i nic im się nie działo (dopóki nie przylazła jakaś choroba, która wybiła dosłownie wszystkie ryby w akwa :/).
Ale nie najeżdżajcie na mnie! Tongue Ja wtedy miałam może 5 lat (bo to było dawno temu), więc ja się zbytnio tym nie interesowałam (poza tym, że rybki fajne były Tongue), internetu czy czegoś takiego też za bardzo nie było, więc nie każdy wiedział, że nie mogą przebywać w takim akwa.
Ale co dziwne, skalary zawsze żyły sobie dobrze, żadnych chorób czy dziwnego zachowania nie było, a i znajomy akwarysta żadnych przeciwwskazań co do tego nie miał Wink
Zapisane
lifia
Przecinek jest po to, by nadac dzwiek myslom...
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 134


Michael Jackson - tu jeszcze go nie bylo ;/


« Odpowiedz #114 : Czerwiec 28, 2009, 18:45:45 »

Przelicznik cm na litry ma byc tylko pomocny w doborze ryb.

 Najlepiej zalozyc akwarium, na dlugi czas przed wpuszczeniem ryb. A potem stopniowe dodawanie ryb. Masz czas na obserwacje ryb, ktore wpuszczasz. Potem nastepny gatunek - krotka obserwacja. Mysle, ze sam zauwazysz kiedy rybom robi sie ciasno. Latwiej wymienic potem jeden niepasujacy gatunek, niz cale 5 na raz.
Dobrze tez rozpoczac od tych najwiekszych gatunkow. Tylko kto ma na to czas?
Akwarysta dopiero z czasem nabiera cierpliwosci, uczy sie obserwowac, i nabywa tzw. wyczucia Cheesy
Pierwsze akwaria z reguly zaklada sie chaotycznie i przez metode przeliczania cm. robi sobie tylko balagan w zbiorniku. Bo patrzymy na cm, a nie na przyzwyczajenia ryb. Potem wszystkie obstawiaja ten sam kat i mamy wojne domowa Cheesy

CENTYMETRY I LITRY TO POMOCNICZA SREDNIA! Wazne jest jakie ryby wybieramy!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2009, 18:47:20 wysłane przez lifia » Zapisane

Lifia

50 l.
- 20 gupikow (15 samic)
- Gyrinocheilus Aymonieri (glonojad syjamski)
- Ancistrus Dolichopterus
- Caridina Gracilirostris "Red Nose"
- Neocaridina Heteropoda (Neocaridina Denticulata Sinensis) "Fire Red"
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #115 : Czerwiec 30, 2009, 09:43:28 »

Najlepiej zalozyc akwarium, na dlugi czas przed wpuszczeniem ryb. A potem stopniowe dodawanie ryb.(...)
Dobrze tez rozpoczac od tych najwiekszych gatunkow.
To mi trochę przypomina wypełnianie słoja kamieniami do pełna, później piaskiem do pełna i jeszcze wodą.
Ale czy w przypadku ryb to się sprawdzi? Czy nie będziemy sprawdzać, czy nie ubywa tych dodawanych ryb i wtedy jest dobrze?  Wink

Ktoś podał kiedyś ciekawy link na temat pyszczaków i techniki zasiedlania. Albo dla każdej ryby po kryjówce i rewirze, albo tak gęsto, żeby żadna nie miała własnego miejsca a ryby nękały się wszystkie ze wszystkimi.
Zapisane
momopl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


« Odpowiedz #116 : Sierpień 30, 2009, 19:25:10 »

Ile mogę  mieć cm ryb w 50l akwa Huh
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #117 : Sierpień 30, 2009, 19:48:28 »

Ile mogę  mieć cm ryb w 50l akwa Huh

Juz kilka stron temu bylo, ze ten przelicznik jest bez sensu. Nalezy brac pod uwage wysokosc ryby, aktywnosc, terytolializm oraz sposób zerowania, wiec nie mozna odpowiedziec na to pytanie.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
My Sensi
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 471


Jah Rastafari Haile Selassie


« Odpowiedz #118 : Październik 09, 2009, 16:58:35 »

Aczkolwiek nie można przeginać i nie należy wpuszczać skalara do zbiornika o wysokości 30 cm bo to ociera się o lekki sadyzm.

lekki sadyzm?? człowieku ty męczysz te ryby! już pewnie dawno skarłowaciały
dla skalara 50cm to minimalne minimum koniec i kropka
Zapisane


Libidiasz
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #119 : Luty 05, 2010, 19:44:43 »

Wszyscy piszą o przeliczaniu ryb na litry (cm ryby na litr). Jak w tym wszystkim ująć ślimaki a dokładniej ampularie. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Zapisane

! uki włóŻ
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 13
  Drukuj  
 
Skocz do: