Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Małe gupiki i tarło bojowników i pare innych spraw :-)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Małe gupiki i tarło bojowników i pare innych spraw :-)  (Przeczytany 2707 razy)
Steru
Nowy
*
Wiadomości: 28


WWW
« : Sierpień 06, 2004, 13:22:00 »

Witam

W dniu wczorajszym narodziło się w moim kotniku 25l i sporo roślinek fotka jest pod tym adresem: http://www.steru.net/akwa/kotnik1.jpg około 20-25 gupików. Odłowiłem samice i teraz je po mału dokarmiam. Zastanawiam się natomiast czy nie należałoby im włączyć filtra na stałe żeby napowietrzał dobrze akwarium. Trochę się wacham bo boję się żeby filtr nie wessał rybek Smiley

Druga sprawa to tarło u bojowników, a w zasadzie jak do niego doprowadzić, słyszałem już różne wersje i różne próby przeprowadzałem. Między innymi 1 samiec + 1 samica temperatura wody około 30-31 stopni. Samiec co prawda gniazdo zbudował i cały czas przez około tydzień je utrzymywał ale samice odganiał albo to ona od niego uciekała i jakoś nic z tego nie wyszło. Następne podejście to dwie samice i samiec i temperatura 31 stopni. Samiec zbudował gniazdo mniej więcej 1x2 cm i jakoś nie wykazywał specjalnego zainteresowania samicami ani dalszą budową gniazda. Próbowałem też obniżyć troszeczkę poziom wody ale jakoś to tez nie pomogło. Jakieś propozycje?

Kolejne moje pytanie dotyczy roślin. Mam w swoich akwariumach kilka ich rodzaji i zauważyłem, że rośliny trawiaste wyjątkowo kiepsko rosną i mocno obumierają. Kiedy kilka innych mocno się rozrasta i musze je podcinać i rozsadzać.

Wracając jeszcze do bojowników to powiedzcie mi czy jeśli mam 4 samice i samca w akwariumie ogólnym około 50 litrów to jest ich za dużo na ten litraż czy w stadzie występuje za dużo samic. Pytanie moje wynika z faktu iż mam jedną wyjątkowo agresywną samice, która gania wszystkie inne. Rezultat tego jest taki że aktualnie mam już tylko 3 samice jedna (taka ładna blondyna) zakończyła swój żywot, a teraz widze, że druga jest mocno pogryziona i też raczej nic z niej nie będzie bo leży coraz częściej na dnie.

Dziękuję za pomoc i podpowiedzi.
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 07, 2004, 10:50:08 »

małym gupikom włącz filtr, nie powinien ich zassać a jeśli już to jakiegoś pechowca, ale lepsze to niż brak filtracji, no i napowietrzaj także. Wyjmij tą roślinkę z koszyczka i waty.
Rośliny trawiaste? Chodzi chyba o te na prawo od kamienia (umieszczonego na środku) to jest to pewnie echinodorus tenellus czyli zabienica ale nazywany potocznie trawą wodną lub nurzańcem . a przecież nurzaniec to całkiem inna rodzina, trzeba by to kiedyś rozstrzygnąć. No ale wracając do tematu: dlaczego Ci gnije ? Nie mam pojęcia ! Wink, a serio , mi to zawsze rosło niczym chwast i nie słyszałem o kłopotach z ""uprawą"" tej rośliny Smiley Więc skoro inne roślinki rosna Ci dobrze to tylko sie cieszyć.
A 50L na te bojowniki to jest dobra wielkość, widac trafiła sie jakaś szalona bojowniczka Sad i to nią należy sie zająć.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #2 : Sierpień 09, 2004, 14:41:36 »

Bojownik do tarła koniecznie musi mieć jakąś roślinkę pływającą. Co do samic - mój w 63 litrach miał 5 samic i wszystkie wykończył. Ostatnią uratowałem, bo mój kumpel się zlitował i ją wziął. Dlatego zrezygnowałem z samic. Z innymi gatunkami mój bojownik żyje w zgodzie.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2004, 21:02:26 »

Mój samiec w 60l baniaku ma do dyspozycji 3 partnerki. Jednak ku mojemu niezadowoleniu wogóle nie wykazuje nimi zainteresowania,mimo że temperatura wody wynosi 29-30stopni i rybki są obficie karmione ochotkami. Wydaje mi sie że samice moga być jeszcze niegotowe do tarła,ale nie wiem czy tym można tłumaczyć oziębłość samca. Może ma ktoś jakieś propozycje ?
Zapisane

Marteczka0007
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #4 : Grudzień 28, 2006, 12:37:10 »

ej Ty na góże, masz za duże akwarium, 20l w zupełności by starczyło, i pewnie samice masz za młode no i musi być dużo roślin i najlepiej przygotuj akwa bez kamyczków....
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: