Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jakie ryby  (Przeczytany 2001 razy)
wlodek88
Nowy
*
Wiadomości: 34


« : Kwiecień 05, 2007, 15:36:43 »

mam akwarium 72l na poczatku chcialem same neonki ale po dluszym zastanowieni uwazam ze zgina w tym akwarium jakie ryby proponujecie do mego akwarium z neonkami
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 05, 2007, 15:52:00 »

Dożuć tam harem prętników. 10 neonków. Na dno 5 kirysków i 5 otosków bo to rybki stadne  Wink Wink Wink
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 05, 2007, 21:49:32 »

A może haremik bojowników?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Pykacz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 05, 2007, 23:02:47 »

Witam.
Ja bym ci proponował kilka Gupików, jakieś Glonojady i może jeszcze Suma. Oczywiście zrobisz jak będziesz uważał to tylko propozycje.
Zapisane

Moje akwa 26L
2xGupik
1xSum (zwykły)
1xSum Afrykański
2xGlonojad (zwykły)
6xPielęgnica Zebrowata
anika
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 06, 2007, 22:13:36 »

Może oprócz neonek dokup jeszcze parę sztuk platynek(zmienniak plamisty),może 3 lub 4 szt bo potem Ci się rozmnożą, mają ładny pomarańczowy kolor co fajnie wygląda w akwarium. I na dno ekipę sprzątającą-ok 6 szt kirysków-nie mniej bo to rybki stadne.pozdrawiam
Zapisane
Gordon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


I&I... only one truth


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 07, 2007, 09:04:11 »

Cytuj
mam akwarium 72l na poczatku chcialem same neonki ale po dluszym zastanowieni uwazam ze zgina w tym akwarium jakie ryby proponujecie do mego akwarium z neonkami

Neonki to nie taki zły pomysł.. jesli planujesz ładne roślinne akwa... np jakiegos buszowatego holendra to duża ekipa neonów na tle takiego buszu będzie pięknie wyglądać. Jesli chcesz taką ekipe neonków to na dno może3sz zapodac jakies 5 kirysów żeby jako tako czyściły.... no i to mogło by być wszystko.
Do takiegho akwa to jest sporo gatunków które sie nadają.. mozna wymieniac wiele kombinacji, jesli  zmieniłeś plany i nie chesz samych neonów.
Zapisane

Chillout...
Julka10
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 08, 2007, 11:55:26 »

Nie kupuj Bojownika, bo jeżeli bedziesz miał welony to Ci je poobgryza. Sama tak miałam.
                                     

                             Pozdrawiam papa
Zapisane
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 10, 2007, 22:23:24 »

Prosze o porade jakich rybek nie powinnam miec w akwarium,abym mogla miec skalary.Dostalam 4 skalary,a mam akwarium ogolne 160 litrow w ktorym mam 7 kiryskow,2 zbrojniki niebieskie,5 black molly,2 zlote molinezje,1 gurami plamistego,2 pretniki miodowe,3 zmienniki plamiste,2 mieczyki hellera,1 srebna molinezje,4 neonki,4 mlode karasie.Okolo 15 malych gupikow przenioslam juz do 30 litrowego akwarium.
Zapisane
raduciou
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 10, 2007, 23:17:28 »

a jak wysokie masz te akwa? minimum dla skalarów to 50 cm (albo 45 - nie pamiętam)
Karasie przenieś do zimnego (nieogrzewanego) akwarium bo to rybcie zimnolubne do tego rosną niezłe bydlaki i bardzo ale to bardzo brudzą ze względu na szybką przemianę materii
do tego neonek powinno być min 6-8 bo to stadna rybka. Radziłbym oddać troszke rybek i zdecydowac sie na jakąs konkretną obsadę Smiley
Zapisane

kontakt: gg:4268378
AgnieszkaMarcin
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 135



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 10, 2007, 23:32:53 »

Dobrze,ze sie upewnilam,mam 47 cm wysokie akwarium.Musze je pomiezyc dokladnie,bo wydaje mi sie,ze jest wieksze niz 160 litrow.Male karasie to pozostalosci,bo ich rodzice plywaja juz w stawku.Za pare dni te tez tam zamieszkaja.Neonki to gratis do akwa,odkupilam je inaczej poplynelyby do ubikacji.Maja ponoc juz 2 lata.Spokpjna emeryturka u mnie ...
Czy skalary mozna hodowac z molinezjami i gurami,taka obsada by mi pasowala.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 23:38:41 wysłane przez AgnieszkaMarcin » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: