Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie ryby?  (Przeczytany 2919 razy)
creb
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Czerwiec 05, 2014, 16:13:39 »

Witam.
Szukam ryb które mogłyby żyć w akwarium 60 litrów (max 2-3 sztuki, nie większe niż 15 cm), które były by w stanie zjeść dorosłego samca gupika a przede wszystkim nie były trudne w utrzymaniu. W kwestii wyjaśnienia, zakładam hodowlę gupików tygrysich, niestety dopiero przy wyrośniętym i właściwie odbarwionym samcu  można określić czy nadaje się on do dalszej hodowli. Tylko że wtedy jest już za późno, nie chodzi mi o to aby inne ryby się nad nimi pastwiły, taki skalar w końcu by się z nimi rozprawił, ale raczej by go nie pożarł. Większość ryb które mogły by być mi pomocne niestety zazwyczaj potrzebują większego akwarium bo same dochodzą do 30 cm,
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 05, 2014, 16:54:06 »

A nie możesz poprostu tych gupików oddać komuś lub do sklepu np za żarcie dla rybek?
Zapisane

pozdrawiam
asmi
creb
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 05, 2014, 17:56:15 »

Jeżeli chodzi o sklepy to pytałem się ale mają swoich dostawców i nie są zainteresowani. A poza tym musiałbym mieć kolejny zbiornik na trzymanie tzw. chwastu. żeby mi nie zepsuł właściwej hodowli.
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 12, 2014, 13:37:19 »

Do 60l akwarium nie zmieścisz nic co by mogło szybko i bez zbędnego męczenia zabić dorosłego gupika. Jednak oddanie rybek nie powinno stanowić problemu. Zoologiczny nie przyjmuje, to wystarczy na OLX dać ogłoszenie "oddam gupiki" i dołączyć zdjęcie (jak wiadomo podnosi znacznie zainteresowanie) .. i na pewno się ludzie będą zgłaszać. Jak masz konto na OLX to nie musisz za każdym razem ogłoszenia usuwać i tworzyć.. wystarczy je zawieszać za pomocą "zakończ" . Przy okazji- jak gupiki ładne to i kupcy się znajdą, możesz więc zamiast oddawać dorobić do pokarmów Smiley
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: