Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: jaka ryba najlepsza na glony??  (Przeczytany 19185 razy)
ss-d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 234



« : Kwiecień 10, 2009, 15:42:12 »

?
Zapisane

gg: 7086645
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 10, 2009, 16:47:28 »

chba otoski
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 10, 2009, 16:59:10 »

chba otoski
Nie "chba  Grin " tylko na pewno !
 Inne glonojadki wlacznie z kosiarkami jedza glonki jak sa mlode a jak juz dorosna to wola zarelko gotowe i do tego nie do kazdego baniaczka sie nadaja
Zapisane

Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 10, 2009, 18:07:08 »

Oprócz ryb są także ślimaki neritiny, lub krewetki :C
Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 10, 2009, 19:00:12 »

tak naprawde nie ma ryby a ni krewetki która w zauważalny sposób zjadała by glony tak się składa że miałem kiedyś otoski kupiłem je specjalnie na glony, i co? nic zdecydowanie wolały jeść karmę dla ryb a glony jak zostały tak zostały.
Zapisane
Aramis
Powiedz kuli ,,NIE"
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 218


Aramis śni się małym dzieciom ...


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 10, 2009, 21:19:41 »

Najlepsza jest szczotka  Grin hehe
Zapisane

Prosze kliknąć na  http://change.menelgame.pl/change_please/2736071/- to sprawi że stane się bogaty w grze / proszee.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 10, 2009, 21:46:26 »

Najlepsza jest szczotka  Grin hehe
Z roslin tez szczotka usowasz glony ?
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #7 : Kwiecień 10, 2009, 23:10:11 »

tak naprawde nie ma ryby a ni krewetki która w zauważalny sposób zjadała by glonyy.

Widocznie miałeś wyjątkowe nieroby, albo nie te glony jakie im smakują Smiley . W moim akwarium otoski uratowały roślinki przed śmiercią tragiczną spowodowaną plagą okrzemków. Do tej pory z tymi glonami walczę, bo mam chyba za dużo krzemu w piasku, i nadal działa on na środowisko akwariowe, ale jak ze trzy otoski wpadają na jeden krzaczek z okrzemkami to on po kilku godzinach się lśni...nie ma dziadostwa przez następne kika dni, a one w tym czasie inne roślinki oczyszczają...i na prawdę bez nich już dawno restart musiała bym robić.
Natomiast zaczyna mi się teraz atak zielenic..i mimo że mam otoski, kosiarki, ampularie, to nie widzę żeby którekolwiek z tych stworzeń się nimi interesowało Sad
Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 11, 2009, 00:54:21 »

na zielenice najlepsze są krewetki amano, ale musiałoby ich byc sporo na te 300l ... ogólnie to krewetki mają jeszcze tą zaletę w walce z glonami ze to co nie zjedza ryby i zalega w zakamarkach akwarium zjedza krewecie dzieki czemu nie ma tyle syfu w akwarium
zywią sie tez obumarłymi roslinami przez co przycyniaja sie do oczyszczania akwarium
a im mniej DOC w akwarium tym mniej glonów

otoski są dobre na osiadłe jednokomórkowe glony
krewetki amano są dobre na zielenice
kosiarki jako jedyne zjadają krasnorosty

Cytuj
Nie "chba  Grin " tylko na pewno !
 Inne glonojadki wlacznie z kosiarkami jedza glonki jak sa mlode a jak juz dorosna to wola zarelko gotowe i do tego nie do kazdego baniaczka sie nadaja
u mnie nawet dorosła kosiarka wcina krasne, u innych tez słyszałem ze wcinają dorosłe i młode gloniska. Moze miałaś na myśli tzw. fałszywe kosiarki?
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #9 : Kwiecień 11, 2009, 01:13:44 »

ja bym nie miała absolutnie nic przeciwko dodaniu do swojej obsady sporej gromady jakichś ślicznych krewetek.. Chociaz pierwsza próba zaaklimatyzowania kreweci do mojego akwa skończyła się tragicznie, to nadal myślę, że mogłyby w nim zamieszkać z powodzeniem, jak tylko rośliny jeszcze trochę mi podrosną i zapełnią akwa. Papuzie nie dały by rady wyłapać tak szybkich małych stworzeń w gęstwinie i szybko by sobie odpuściły, tak jak i przestały interesować się otoskami.
Tylko pytanie zasadnicze- czy kosiarki jadają krewetki?? Bo kosiarki są na tyle szybkie i zwinne, że jeśli zechcą na krewetki polować, to te drugie szans nie mają.

Zaraz, zaraz...bo coś przegapiłam. Tylko amano są skuteczne na zielenice? A jak mniejsze odmiany np. tiger, humel, biene? Bo amanek się trochę boję- są za duże Smiley .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 01:15:54 wysłane przez lwica79 » Zapisane

Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 11, 2009, 01:27:04 »

no amano są duże i dlatego są dobre bo na nie ryby nie zapolują
te małe które wymieniłaś są dobre tylko jako czyściciele, glonów ci nie zjedzą

raz mi sie zagloniło zielenicami moje krewetkarium i zamiast mcharium zrobiło się glonarium hehe i mimo ze pływa tam w 30l stadko fire red klika pomaranczek i jakies niezidentyfikowane 2 okazy to nic nie zrobiły z tymi glonami
nawet tygodniowa głodówka nie pomogła :\
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 01:30:21 wysłane przez Pethro » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #11 : Kwiecień 11, 2009, 06:13:14 »

A najlepiej sprawdzic czemu masz glony, moze za duzo nawozow, moze nadmiar swiatla, za duzo pokarmu, brak wlasciwej pielegnacji baniaka ...... Zlikwidowac przyczyne,a nie bedzie problemow z usunieciem skutkow - same znikna
powodzenia
Zapisane

lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 11, 2009, 10:50:12 »

Czyli krewecie sobie daruję.
 A dlaczego mam glony to nie wiem. Z nawozów podaję kulki gliniano-torfowe do podłoża, ale po sztuce pod każdą roślinkę, oraz potas dwa razy dałam w bardzo niewielkiej dawce. Jednak zielenice zauważyłam na szybach już wcześniej,przed jakimkolwiek nawożeniem (narazie jest tylko trochę kropek na szybach, oraz lekko zazielenione powierzchnie kamieni). Światła mam mniej niż 0,5W/l , pokarm nigdy nie zostaje po wsypaniu dłużej niż jakieś 2 minuty (papuzie są jakieś nie nażarte Smiley , a i wszędobylskie kiryski resztkami z zakamarków szybciutko się zajmują).
Wodę podmieniam- fakt, że w mniejszych ilościach, bo około 10-15% ale za to częściej, bo czasami dwa razy w tygodniu. Na dnie żadnych śmieci nie widać, nawet jak duża rybka machnie mocno ogonkiem to ziarenka piasku się wzbiją ale nic poza tym. Woda czysta, dwa filtry chodzą. Parametry te które mierzę są ok..może tylko ph mogło by byc niższe, ale jest stałe.
Jedyny ciągły problem to okrzemki i jeszcze raz okrzemki wciąż się pojawiające. No i teraz pojawienie się zielenic (na razie w niewielkich ilościach)
Zapisane

Aramis
Powiedz kuli ,,NIE"
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 218


Aramis śni się małym dzieciom ...


« Odpowiedz #13 : Kwiecień 11, 2009, 11:05:17 »

Najlepsza jest szczotka  Grin hehe
Z roslin tez szczotka usowasz glony ?
nie Cheesy
Zapisane

Prosze kliknąć na  http://change.menelgame.pl/change_please/2736071/- to sprawi że stane się bogaty w grze / proszee.
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 11, 2009, 11:07:06 »

Ja mam otoski i krewetek kilka i nie mam problemów z glonami. Nie używałem jeszcze czyścika a mija już miesiąc powoli... Smiley
Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: