Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: ile rybek w 54l??  (Przeczytany 30768 razy)
karolina25
Nowy
*
Wiadomości: 15


« : Maj 24, 2009, 14:28:33 »

 :)kupiłam wczoraj nowe akwarium 54l.Nie wiem ile moge w nim max. rybek trzymac...a i jeszcze jedno jakie ryby moge trymac z gupikami?? Huh
Zapisane
Mari95
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


« Odpowiedz #1 : Maj 24, 2009, 15:19:59 »

Ja polecałbym ci do twojego akwarium 5 gupików,8 neonków Innesa, 6 rozbór klinowych oraz 4 żałobniczki.
Te rybki wejdą maksymalnie do tego akwarium. Cheesy
Zapisane
młodyakwarysta
Bywalec
****
Wiadomości: 579


ryby denne


« Odpowiedz #2 : Maj 24, 2009, 15:41:05 »

same ryby stadne ,ja bym dał
10 neon innesa
1+1 pielęgniczka ramireza
8 kirysków panda


lub:

10 razbora  klinowa
1+3 bojownik
7 krewetka amano
Zapisane

moje awkaria 54l i 27l i 30l i25
Maży mi sie jeszcze 10 zbiorników ....
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #3 : Maj 24, 2009, 17:11:23 »

Ja polecałbym ci do twojego akwarium 5 gupików,8 neonków Innesa, 6 rozbór klinowych oraz 4 żałobniczki.
Te rybki wejdą maksymalnie do tego akwarium. Cheesy

mówiłem już ci coś na ten temat : jak się nie znasz to nie pisz bzdur!
razbora i żałobniczka to taka sama stadna ryba jak  neon i nie trzyma się jej w sadach mniejszych niż 8 sztuk! a na 3 stada i do tego gupiki to akwarium jest za małe a więc proponuje:

15 x neon innesa
5x gupik

Zapisane
shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #4 : Maj 24, 2009, 18:00:12 »

same ryby stadne ,ja bym dał
10 neon innesa
1+1 pielęgniczka ramireza
8 kirysków panda

Fajny pomysł.
Zapisane

karolina25
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #5 : Maj 25, 2009, 05:21:58 »

dzieki Smiley
Zapisane
smeti1987
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 : Maj 25, 2009, 19:50:14 »

też jeste nowy mam akwarium z rybkami  mam od soboty neonki inesa są ładne ale min 10sztuk ja mam 7 w akwarium 60L i ich niewidać  ale za to prętnika karłowatego cudnie widać w takim akwarium jakbym dziś zakładał a nie w sobote 10 neon inesa 4 gupiki samce 4 kirysy i 3 prętniki karłowate ale to moje zdanie i niewiem czy tak można w takim akwarium niewypowiadam sie mocno bo raczkuje...
Zapisane
haes
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #7 : Maj 27, 2009, 19:25:51 »

w swoich 54 litrach trzymam 9 brzanek sumatrzańskich, 7 neonów innesa, 4 głupiki, 3 molinezje, 2 otosy, kirysa, bojownika i glonojada syjamskiego:D
rybki wydają się być zadowolone, nie ma żadnych podgryzań płetw ani nic w tym typie:)
Zapisane

dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #8 : Maj 27, 2009, 19:36:34 »

w swoich 54 litrach trzymam 9 brzanek sumatrzańskich, 7 neonów innesa, 4 głupiki, 3 molinezje, 2 otosy, kirysa, bojownika i glonojada syjamskiego:D
rybki wydają się być zadowolone, nie ma żadnych podgryzań płetw ani nic w tym typie:)

to masz zupe rybną , moge cię zapewnić że nie czują się dobrze i nie masz czegoś takiego jak głupiki ani otosy  Roll Eyes żal mi twoich ryb.
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #9 : Maj 27, 2009, 20:15:40 »

Ja mam harem bojownika 1+3, krewetki i slimaczki. Kiedy kupie pelny komplet 25l przeniose tam krewetki. Nie wiem jak ja je wszystkie wyłapie. Tongue
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 27, 2009, 20:38:39 »

Popieram propozycję Dwighta18. W 54L nie ma sensu ładować zbyt wielu gatunków ryb. Ani to fajnie wygląda ani dla ryb dobre. Do proponowanych ryb można by jeszcze dodać ze 2-3 krewetki i ślimaka. No more.
Zapisane

shogun4
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 508



« Odpowiedz #11 : Maj 27, 2009, 20:46:19 »

w swoich 54 litrach trzymam 9 brzanek sumatrzańskich, 7 neonów innesa, 4 głupiki, 3 molinezje, 2 otosy, kirysa, bojownika i glonojada syjamskiego:D
rybki wydają się być zadowolone, nie ma żadnych podgryzań płetw ani nic w tym typie:)
to masz zupe rybną , moge cię zapewnić że nie czują się dobrze i nie masz czegoś takiego jak głupiki ani otosy  Roll Eyes żal mi twoich ryb.

W sumie zgadza się. Zupa rybna jak trzeba. Ale z drugiej strony skoro 9 brzanek s. nie dobiera się do ogona bojownika czy molinezji to też jest zastanawiające. Teoretycznie w takim litrażu powinny mu go oszamać w pół dnia. To ciągłe powtarzanie 'twoje ryby nie czują się dobrze' jest chyba trochę przesadzone. W końcu ryby głosu nie mają. Mnie przynajmniej żadna się nigdy nie skarżyła Wink Swoją drogą chciałbym zobaczyć ten zbiorniczek i sposób jego aranżacji, wtedy można by powiedzieć coś więcej.
Zapisane

Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #12 : Maj 28, 2009, 11:32:23 »

Ja mam w akwa ok. 50l:
- 1 Samiec Bojownika
- 3 Samice Bojownika
- 5 Krewetek Amano
- 12 Neonków Innesa
- 2 Ramirezy
- 1 Anentome Helena
Czy to za dużo? Jakich powinienem się pozbyć?
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
Agnus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1028


hydrozagadka


WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 28, 2009, 11:54:19 »

Tymothy
To zależy na jakich Ci bardziej zależy.. Albo Bojowniki albo Ramirezy - Ramirezy są bardziej terytorialne z racji że to pielęgnice. Nie masz dużego akwarium więc stado Neonów to też sprawa dyskusyjna pomimo że jest niewielkie (i paradoksalnie własnie dlatego). Ja bym na Twoim miejscu pozbył się Bojowników, gdyż nie darzę tych ryb jakimś specjalnym uczuciem Smiley Pielęgniczki byłyby ciekawsze - jeśli masz zamiar je rozmnożyć ale muszą mieć jakieś skalne kryjówki i "swoje" miejsce. Z kolei co do Neonów jeszcze - wydaje mi się że im więcej tym lepiej ale Ty nie masz wystarczająco dużego zbiornika na stado 20+... Zbiornik 50L to problematyczna sprawa Smiley Jak się nie obrócić, tyłek zawsze z tyłu Wink Ja bym nie przesadzał z rybami w nim. Zostawiłbym Pielęgniczki, krewetki a te 12 Neonów zamienił np. na kilka (5+) Danio Pręgowanych..
Zapisane

Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #14 : Maj 28, 2009, 12:20:32 »

Aha, dzięki. Smiley
Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: