Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
  Drukuj  
Autor Wątek: identyfikacja piranii  (Przeczytany 52047 razy)
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #105 : Czerwiec 06, 2010, 13:49:58 »

można nawet hodować z nimi gupiki tylko trzeba obrać taką opcje że małe rybki które zmieszką się trzciniakowi do pyska potraktuje jako pokarm.
Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #106 : Październik 13, 2010, 13:02:02 »

Witam może mi ktoś powiedzieć czy ta są piranie nettera ?

http://img839.imageshack.us/i/pnattereri1.jpg/

http://img839.imageshack.us/i/pnattereri1.jpg/

Proszę o szybki odpisanie gdyż chce je zakupić a nie wiem czy to są Pygocentrus nattereri .

Ps.ale mnie tu dawano nie było zobaczymy czy ktoś jeszcze "żyje" na tym forum Wink
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #107 : Październik 14, 2010, 03:51:46 »

Według mnie to  Serrasalmus nigricans , ale może Xingu wejdzie to potwierdzi albo zaprzeczy bo lepiej się zna.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #108 : Październik 14, 2010, 09:07:29 »

Witam,

To są małe Pygocentrus nattereri.

Pozdrawiam
Xingu
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 09:10:19 wysłane przez Xingu » Zapisane
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #109 : Październik 14, 2010, 09:52:59 »

Dzięki wielkie koledzy i koleżanki za pomoc <piona> oto mi chodziło  Cool

Pozdrawiam Grygioł Cool
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 09:54:54 wysłane przez Grygioł » Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #110 : Październik 14, 2010, 14:24:31 »

Witam,

To są małe Pygocentrus nattereri.

Pozdrawiam
Xingu

A Ty się pojawiasz tylko jak Drago Cię wywoła? Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Xingu
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #111 : Październik 14, 2010, 15:34:05 »

A Ty się pojawiasz tylko jak Drago Cię wywoła? Smiley

Zazwyczaj tak hehehe Cheesy Niestety mój synek jest dość absorbujący i cierpię w związku z tym na chroniczny brak czasu, może jak tyci podrośnie to da mi jakąś taryfę ulgową Wink
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #112 : Październik 14, 2010, 17:47:37 »

No to poległem ten zielony grzbiet mi nijak nie pasował do nattereri .
bloniu muszę mieć jakieś wsparcie, a Xingu to moim zdaniem autorytet jeżeli chodzi o piranie, jak dotąd nie spotkałem nikogo kto by wiedział chociaż 0,001% tego co Xingu o piraniach. A  jak sam widzisz ja niestety o rybach wiem bardzo niewiele, i Grygioła wprowadziłem w błąd.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #113 : Październik 14, 2010, 21:16:05 »

Ale ale...
Zobaczcie na stronkę na zdjęciu.
Akwapasja.pl - strona Artura Smiley

Grygioł jak z tego miejsca masz ryby to na bank jest to to, co jest napisane albo co Artur mówi Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #114 : Październik 16, 2010, 08:48:58 »

bloniu tak zamawiam u Artura ryby tylko chciałem się upewnić.Bo już raz kiedyś kupiłem i doszło nie to co trzeba ale nie u Artura...(mniejsza z tym)Smiley
Rozmawiałem tu na forum i polecili mi tego Artura:) wiec postanowiłem u niego kupić.I chciałem potwierdzić to ze warto u niego kupować ale teraz nie mam już watpliwosci.Ryby niedługo będę miał wiec jak je już dostane wstawię parę fotek:)
Zapisane

Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #115 : Październik 21, 2010, 08:37:42 »

Witam chciałbym się was poradzić jakie akwarium kupić na 9 Pirania czerwona - Serrasalmus nattereri?
Akwarium 450l (150x50x60) czy tez akwarium 720l (200x60x60)??
Co za tym idzie koszty w samo szkło noi sama wielkość zbiornika jest różna<myśli>

Czekam na wasze rady z góry dzięki Grygioł
Zapisane

BIG GAME
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #116 : Październik 21, 2010, 08:42:27 »

Generalnie im większe akwarium tym lepiej. Przyjmuje się, że na jedną dorosłą piranię czerwoną powinno przypadać 75l wody. Ale widziałem masę zbiorników, w których ta zasada nie była ściśle przestrzegana i było OK. Poradzono mi kiedyś, żeby to 450l kupić około 10 młodych pirani, a dorosłości dożyje 5-6 i będą to najmocniejsze okazy. Zatem wedle uznania i portfela :]
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #117 : Październik 21, 2010, 08:46:23 »

To trochę dziwne stwierdzenie z tymi 10 a przeżyje 5-6.
Moim zdaniem jak będą doratstać i od razu ich będzie 5-6 to przeżyją wszystkie, bo nie będzie tłoku i nie będą tak agresywne w stosunku do siebie.

Akwarium oczywiści 720l lepiej wziąć. To już ładny baniaczek (chociaż Drago powiedziałby, że nędzny Smiley )
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Grygioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #118 : Październik 21, 2010, 08:53:35 »

Nędzny to jaki Drago ma??Smiley Nie wiem zastanawiam się kwotę mam na jeden albo drugi także tu nie ma problemu tylko akwarium 450l kosztuje 500zł a 720l 950zł
A chce aby moje ryby czuły się dobrze w swoim zbiorniku i w pełni rosnąć i okazywać swoje piękno Wściekły
Dylemat mam nad tym ze jak kupie 450l to je urządzę spokojnie od razu ale czy nie za mały zbiornik na  9 Pirania czerwona - Serrasalmus nattereri,a jak kupie 720l to na pewno spory,ale co do urządzenia baniaczka będę musiał jeszcze poczekać...
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 08:55:27 wysłane przez Grygioł » Zapisane

BIG GAME
Nowy
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #119 : Październik 21, 2010, 09:03:11 »

Przyczyn agresji między piraniami jest masa. Czasami wynika to paradokslanie ze zbyt dużej ilości miejsca (był spory temat na piranha fury). W momencie, w którym kupisz 5-6 i padnie połowo to w dużym akwa zostaną Ci 2 - 3 sztuki. Amerykańscy koledzy radzą często, że jeśli chcesz mieć mocne, aktywne piranie to kup ich więcej i licz się ze stratami...
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
  Drukuj  
 
Skocz do: