Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Gurami Mozaikowe - określenie płci + problem agresji...
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gurami Mozaikowe - określenie płci + problem agresji...  (Przeczytany 3332 razy)
Margarita
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Październik 04, 2015, 11:12:49 »

Witam wszystkich!

Proszę o pomoc w określeniu płci gurami mozaikowego, na moje oko na zdjęciu nr 1 występuje samica, zaś zdjęcie nr 2 przedstawia samca (w tle samica).
Mam problem z samicą, ponieważ wczoraj wpuściłem do zbiornika samca (porównywalnej wielkości do samicy - zdjęcie nr 2), jednak co dziwne samica nieustannie gania go i podgryza, samiec unika jej i cały czas się chowa...to dość nietypowa sytuacja, bo na ogół to samce bywają agresywne wobec innych samców/samic...tymczasem w moim akwa jest odwrotnie...chyba, że się pomyliłem i rzekoma samica to w rzeczywistości samiec - możecie ocenić?:-)

Zdjęcie nr 1 (agresywna samica ?)



Zdjęcie nr 2 (samiec ?)



Postanowiłem kupić dla tej samicy samca, po tym jak jej poprzedni kompan zdechł - ryby były wobec siebie bardzo towarzyskie i nie dostrzegłem zachowań agresywnych...
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Listopad 21, 2015, 00:11:19 »

1) samica, 2) samiec
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: