Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Gupiki chowają się przed gupikami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gupiki chowają się przed gupikami  (Przeczytany 2894 razy)
Ad@m
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54

Dlaczego ogórek nie śpiewa?


« : Kwiecień 19, 2007, 14:41:43 »

Wszystkie małe gupiki pawie oczko chowają się w roślinach. Nie jestem pewien czy to przez inne ryby bo mam tylko 13 gupików pawie oczko, i 1 glonojada (ten glonojad jest jeszcze mały i ciągle pracuje). Chowają się tylko te najmniejsze, a starsze (o 2-3 miesiące) nie. Powodem mogą być dwie samice w ciąży. Kiedy je karmię jedzą wszystkie, starsze nie przeganiają młodych. Co powinienem zrobić?

Z góry dziex za pomoc papa

P.S. Nie wiedziałem jak zatytułować wątek, jeśli źle można zmienić.
Zapisane

50l.: 15 gupików pawie oczko, 1 zbrojnik, 1 otocinklus, 2 neonki innesa, 5 molinezji i nieznana liczba ślimaków.
Kliknij: http://s6.gladiatus.pl/game/c.php?uid=53218
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 19, 2007, 17:06:33 »

A jaki masz litraż akwarium Huh
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2007, 17:23:49 »

chowają się w roślinach bo się boją, to normalne Wink jak troszkę podrosną to przestaną się bać i nie będą się chować. pozdro i cierpliwości Wink Grin
Zapisane

numiko
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 153



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 20, 2007, 08:16:08 »

Pytasz co masz zrobić - jeśli chcesz aby maluszki przeżyły to powinieneś je odłowić do kotnika. Jeśli jednak nie masz nic przeciwko naturalnej selekcji to zostaw je w zbiorniku ogólnym. Przetrwają najsilniejsi!  Grin No chyba, że masz w zbiorniku jeszcze inne ryby oprócz gupików i glonojada - jeśli masz i są drapieżne to maluchy raczej "znikną". A to, że się chowają to jak najbardziej normalne. Zwyczajnie się boją. Dobrze by było aby w zbiorniku była dosyć gęsto obsadzona roślinność - to zwiększa ilość "kryjówek" dla maluchów.
Pozdrawiam!
Zapisane
Ad@m
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54

Dlaczego ogórek nie śpiewa?


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 20, 2007, 15:46:03 »

Dobrze by było aby w zbiorniku była dosyć gęsto obsadzona roślinność - to zwiększa ilość "kryjówek" dla maluchów.

Zamierzam kupić korzeń. To też może być? A roślinki jeszcze dojdą. Mam tylko gupiki i glonojada.

A jaki masz litraż akwarium Huh
Andrij, przecież mam napisany litraż razem z obsadą w podpisie!
Zapisane

50l.: 15 gupików pawie oczko, 1 zbrojnik, 1 otocinklus, 2 neonki innesa, 5 molinezji i nieznana liczba ślimaków.
Kliknij: http://s6.gladiatus.pl/game/c.php?uid=53218
rysio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 406


:)


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 20, 2007, 19:15:06 »

Zamierzam kupić korzeń. To też może być?
Napewno nie zaszkodzi   Cool
Zapisane

25l
3-gupiki
x-młode gupiki
6-neony inessa

300l
5-skalary
3-zbrojniki niebieskie
10-żałobniczek
6-kirysków spiżowych
5-pielegniczka remireza
paupuk2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 252



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 20, 2007, 20:30:40 »

ja tez mysle ze male chowaja sie przed wiekszymi i to jest naturalne. jesli bardzo chcesz je utrzymac przy zyciu to je odlow do innego zbiornika Wink
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: