Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Glonojad Syjamski - żółty  (Przeczytany 6058 razy)
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« : Październik 12, 2010, 16:44:47 »

Witajcie,
chciał bym was zapytać co wiecie o glonojadach syjamskich, o ich żółtej odmianie.
Pytam dlatego bo na necie można znaleźć wiele bardzo niespójnych ze sobą informacji, jedni piszą że rosną do ok10 cm drudzy że do 25...

Chciał bym wrzucić 4 sztuki do swojego akwarium, które de facto dobrze jest opisane pod tym adresem http://www.akwarium.net.pl/forum/woda/zoltawa-woda/
Czy krewetki nie będą miały problemów przez nie? bo chyba mogą je trochę zaczepiać?
Widziałem te rybki na żywo  małe(ok 6cm), były bardzo żwawe, wariowały, tańczyły ze sobą cały czas, czy to cecha tylko małolatów?
Zależy mi na ożywieniu swojego zbiornika bo jak (może) przeczytaliście mam tylko 6 neonków i mnóstwo krewetek
Mam wielki korzeń - czy będę musiał te rybki dokarmiać?
Zapisane
Bojownik56
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #1 : Październik 13, 2010, 17:06:03 »

Glonojad syjamski potrzebuje licznych kryjówek. Akwarium powinno być nakryte, ze względu na skoczność tego gatunku. Osobniki młode są tolerancyjne, natomiast starsze stają się zadziorne, toteż należy je odseparować. Parametry wody nie odgrywają większego znaczenia pod warunkiem, że woda jest czysta i dobrze napowietrzana. Najlepiej jak akwarium ma minimum 80 litrów. Rosną raczej do około 25 cm. Potrzebują pokarmu bo mi w sklepie powiedzieli tak : "Spożywa większość pokarmów dostępnych w handlu." to raczej chyba potrzebuje. a jak napisałem wyżej to starsze osobniki są zadziorne więc co do krewetek to nie wiem.
Mam nadzieje że pomogłem.

"zapomniałeś" dopisać żródło do tekstu który skopiowałeś
http://www.superakwarium.pl/glonojad-syjamski-id412.html
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 18:31:15 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #2 : Październik 13, 2010, 21:22:35 »

Hej, ja tu nie widzę żadnego zdania skopiowanego z tej strony, pojedyncze słowa owszem, natomiast zdań?
Natomiast faktycznie byłem na tej stronie w poszukiwaniu info.
Ale bardzo chętnie się dowiem co żem skopiował
Zapisane
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #3 : Październik 13, 2010, 23:10:32 »

Pietro54, chodzi o to co napisał Bojownik56, skopiował tekst i nie napisał, że to cytat z innego źródła. Czaisz? papa
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #4 : Październik 14, 2010, 09:48:15 »

Holly ....
yep, now its clear Smiley
Zapisane
Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #5 : Październik 14, 2010, 13:39:01 »

Ktoś jeszcze może wypowie się z własnego doświadczenia i obcowania z tymi zwierzakami?
Dla mnie niestety 25cm to trochę za duzo... max maxów to 15...
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 14, 2010, 13:43:51 »

U mnie nigdy nie osiągnął większych rozmiarów niż 10cm  papa
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #7 : Październik 14, 2010, 17:09:42 »

A mógł byś wrzucić jakieś fotki tej swojej rybki?
Broń boże żebym nie wierzył, ale ewentualnie chce szukać takiego samego "modelu" bo widzę że ich jest całkiem sporo...
jak mógł byś wrzucić kilka fotek był bym wdzięczny.
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 14, 2010, 19:21:14 »

Ja go miałem, ale dawniej. Doszedłem do wniosku, że otoski są lepsze  Cool Cool Cool
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Bojownik56
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52



« Odpowiedz #9 : Październik 14, 2010, 19:31:02 »

Otoski są wajne małe ale jak glonojady !!! Cheesy
Zapisane

Pietro54
Zainteresowany
**
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #10 : Październik 14, 2010, 20:32:36 »

Miałem otoski.. jest mi strasznie przykro ale 3 sztuki mi padły... nie wiem dlaczego, do dziś dzień nie wiem o co kaman,
jedyny podejrzany to czynnik kwaśności, nie wiem czy otoski nie były zbyt delikatne na skoki ph wywołane przez bimbrownie bo były w zakresie 6.5-7.2 więc całkiem spore...
może kupiłem jakieś felerne, nie wiem, jeżeli im jednak coś nie pasowało to nie chce męczyć zwierzaków więcej... choć faktycznie to bardzo sympatyczne rybki..
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: