Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Dobór jednej ryby do mojej obsady w 112l zbiorniku- jaka ryba ??
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobór jednej ryby do mojej obsady w 112l zbiorniku- jaka ryba ??  (Przeczytany 2366 razy)
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« : Styczeń 09, 2014, 21:57:32 »

Witam , ze względu na mały mętlik i nieznajomość jak moją tak i sprzedawców chciałbym Was poprosić o dobór jednej ryby do mojej obsady , moj zbiornik 112 litrów , Fauna - 1 X Krewetka1 Ślimak Helenka9 x Neon Innesa7 X Danio zielone 7 X Danio czerwone , szukam rybki która będzie spokojnie sobie buszowała w rejonach raczej dolnych , z natury spokojna bo rybki z lekkim adhd już są , większa od reszty mojej obsady , a wzrostem przystosowana do wielkości zbiornika , myślałem coś o jakimś sumie ale nie chciałbym któremuś krzywdy zrobić kupując go do zbiornika w którym będzie mu po jakimś czasie za ciasny, czy ktoś ma jakieś pomysły??

Pytanie poza konkursem , czy kosiarkę do mojego zbiornika kupić jedną czy więcej ??
Pozdrawiam
Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Styczeń 10, 2014, 16:37:06 »

Pytanie poza konkursem , czy kosiarkę do mojego zbiornika kupić jedną czy więcej ??
Pozdrawiam
Żadnej.
Kosiarki rosną dosyć spore. Masz za mały zbiornik, poza tym to ryba, która należy trzymać w grupie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #2 : Styczeń 10, 2014, 17:03:25 »

troszkę mnie zasmuciłeś tą wiadomością  , no ale jak mam jej krzywdę zrobić to trudno , kosiarki nie będzie . Szukam dalej , dzięki za odpowiedź
Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
CuteGuppya
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #3 : Luty 11, 2014, 20:39:50 »

Ja bym ci radziła Zbrojnika niebieskiego lub welona, lecz przy takim zestawie ryb welon odpada, bo pożarłby mniejsze ryby jak neonki. Z glonojadkiem nie jestem pewna, ale to w końcu ryba duża (14cm) i na ogół spokojna. No chyba, że nie lubisz/nie pasuje ci ta ryba.
PS. Spacji nie stawiamy przed znakiem interpunkcyjnym i radzę używać jednego znaku zapytania na raz, twoja interpunkcja świadczy o twojej ocenie.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2014, 20:41:40 wysłane przez CuteGuppya » Zapisane
rahiemur
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30



« Odpowiedz #4 : Luty 12, 2014, 10:55:08 »

Pomyśl raczej o jakimś kirysku (grupie) niż o zbrojniku, a welon odpada zdecydowanie. Poczytaj w necie jest pełno informacji na takie tematy. Możesz zacząć od tego forum jest tu wiele przydatnych informacji. 
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 10:57:55 wysłane przez rahiemur » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: